Jméno pro sestřičku k Dorotke

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Iris85
Nováček 4 příspěvky 07.01.19 00:44
Jmeno pro sestricku k Dorotke

Ahoj, ktore dievcenske meno sa vam hodi k Dorotke/ Dorote.? Mne sa veľmi paci Rozalia. Dori/Rozi, Dorinka/Rozinka ale okolie ma dost odrazuje. Prosim, nepiste meno Markéta to sa mi nepáči. Uvažovala som este nad Aneta, Šarlota, Ester ale manželovi sa nepáčia.

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 07.01.19 00:54
@Iris85 píše:
Ahoj, ktore dievcenske meno sa vam hodi k Dorotke/ Dorote.? Mne sa veľmi paci Rozalia. Dori/Rozi, Dorinka/Rozinka ale okolie ma dost odrazuje. Prosim, nepiste meno Markéta to sa mi nepáči. Uvažovala som este nad Aneta, Šarlota, Ester ale manželovi sa nepáčia.

Ahoj.

Znám sestry Dorotu a Terezu.

LaraA
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 07.01.19 01:27

hlavne ne Šarlotu

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 07.01.19 01:32

Darina, Rebeka

VeruMar
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 07.01.19 04:03

Jeste nez jsem diskuzi otevrela, tak me ihned napadla Rozarka :lol: na okoli se vybodni, bude to tve dite a ne jejich. :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34418 příspěvků 07.01.19 06:23

@Iris85 děti nejsou serie známek, mají každá svůj život.
Není důvod. abyste ladili jména k sobě, dejte takové, jaké se vám líbí, bez ohledu na Dorotku. A Rozalie je prekrasne jmeno.

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6021 příspěvků 22 inzerátů 07.01.19 06:30
@Pudloslava píše:
@Iris85 děti nejsou serie známek, mají každá svůj život.
Není důvod. abyste ladili jména k sobě, dejte takové, jaké se vám líbí, bez ohledu na Dorotku. A Rozalie je prekrasne jmeno.

Přesně. Já tomu taky moc nerozumím, proč někdo vybírá jméno k sourozenci :)

harim
Kecalka 141 příspěvků 07.01.19 06:51

Pudloslava Levandulina
Tak to já teda docela chápu - tedy ne úplně takové to aby byly děti na jedno písmeno, stejná koncovka ap. Ale přijde mi zvláštní, když se jména k sobě nehodí: Př. Kevin a Metoděj. Někdy podle jmen dětí (když je dětí víc) jde i poznat, že jsou z jiných manželství - Lucka a Lenka, a pak Filoména a Jenovéfa.
Teď se kamarádce narodilo osmé miminko a úplně mi výběrem vyrazila dech - ne, že by to bylo nehezké jméno, ale nikdy bych neřekla, že by se jim vzhledem k ostatním jménům mohlo líbit.

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 07.01.19 07:03

K Dorotce mě hned napadla Matylda. Jinak z výběru se nejlíp podle mě hodí Róza.

chaela
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 2 inzeráty 07.01.19 07:19

Já myslím, že ono „aby ladilo k sourozenci“ znamená prostě jen to, že když jedno dítě je Dorota, druhé nebude Jessica ani Božena. Když to sem někdo napíše, dává tím najevo, jaký styl jmen se mu líbí a tím pádem by ho chtěl i pro toho sourozence.
Jinak k Dorotě by se mi líbilo cokoliv aktuálně moderního. Amalie, Rozalie, Anita…

Iris85
Nováček 4 příspěvky 07.01.19 07:57

@Lu1234 áno, poznám sestry Dorotka a Matyldu :grinning:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34418 příspěvků 07.01.19 20:07

tak to ja jsem pro deti vybrala jednomu jmeno hebrejske, druhemu latinske a pak jsem usoudila, ze by se mi libilo prozmenu zase jedno slovanske...... takze s Dotorkou a Jessikou nemam zadny problem. Ja teda vubec nemam problem s tim, jaka davaji druzi lide svym detem jmena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:18

@Iris85 Mam doma Dorotku a Radku. Chtela jsem „Rezinku“, ale Terezii by stejne byla nakonec pro vsechny Tereza. Tady po sidliste ovsem behaji sestry Dorotka a Rozalka, presne, jak chces Ty ;) .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >