Jméno pro sourozence od Terezy

6
14.2.16 08:30

Jméno pro sourozence od Terezy

Zdravím všechny :)
Přišla jsem sem s dotazem na jméno pro druhorozené děťátko. Už doma máme téměř tříletou Terezku, a chtěli bychom něco, co k ní ladí.
Příjmení je krátké, v mužské podobě dvojslabičné, na K.
Nechceme jména s háčky nad písmeny, ideálně aby to bylo něco, co se dá, kdyby měl potomek toulavé boty, použít i v zahraničí. Také bychom chtěli něco, co je spíše časté, protože máme s přítelem oba, pro naši dobu, netypická jména, a dost jsme si s nimi užili.
Pohlaví ještě neznáme.
Budu moc ráda za jakoukoli radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2527
14.2.16 08:37

Teodor/ Teodora to se mi líbí moc. Zkratka Teo je úplně super. Jinak taky jde David-viz naše nejmladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5742
14.2.16 08:39

Hned mě napadla Kristýna, protože znám rodinu, kde mají dvě holky s těmito jmény a podle mě to k sobě jde pěkně :-) Pokud vám nebudou vadit stejné iniciály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29521
14.2.16 08:40

Znám Terezy, které mají sestru Zuzanu, Veroniku, Martinu, teď už si dál nevzpomenu.Ale v době, kdy frčely „klasická jména“.

Jinak neznám měřítko, podle kterého by se měla jména sourozenců „hodit“..Podle původu jména, četnosti užívání, jestli se to rýmuje? To si musí každý zhodnotit sám. Podle mě by mělo jméno s příjmením ladit. A se stejným příjmením může ladit jméno klasické a časté, stejně tak neobvyklejší a stejně tak dvě jména. Máme tři dcery a každý má jméno úplně z jiného soudku a jiného původu - jedna má dvě jména, krásně to k sobě ladí a i teď, po 7 letech, jsme rádi, že jsme se tak rozhodli. Druhá má jméno, které vyrostlo s naší generací, ale dnes už se moc neužívá, troufla bych si říct, že Tereza je taky ten typ, i když je v dnešní době trochu oblíbenější než jméno naší dcerky. A třetí dcerka má jméno, které je v kalendáři, je krásné, ale v ČR neobvyklé, uživatelky v řádu tří stovek na celou ČR. Chtěli jsme to tak, děti nemají být jak přes kopírák. Navíc, až budeš vymýšlet jméno např. pro třetí holčičku nebo pro třetího kluka, podobnosti pravděpodobně upustíš, protože zjistíš, že to prostě nejde „vyladit“ k všeobecné spokojenosti. Vždy jsme mysleli na to dítě, které to bude nosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29521
14.2.16 08:45

Co se týče jména a příjmení, příjmení by nemělo začínat písmenem, které končí jméno, špatně to zní a špatně se to vyslovuje. Jméno a příjmení by nemělo vyznít jako rým nebo dlouhý jazykolam(já jsem se k vůli tomu vzdala vytouženého jména pro dceru).Znám lidi, co dávají sourozencům jména se stejným počátečním písmenem, co mají děti se stejným počet písmen ve jméně, dále jsou takoví, co si nechávají dělat numerologický výpočet.
Co se týče těch prvních dvou případu, většinou jsou to rodiny, co mají dvě děti, pokud mají třetí, má úplně jiné jméno. Protože zjistí, že to prostě nejde vyladit, že jméno, které by se „hodilo“,se jim nelíbí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
14.2.16 08:45

Tak mi máme Terezku a Verunku-často na ně volám Terčo a Verčo nebo Téro a Véro(když zlobí) a jsem s touto kombinací spokojená. Pro kluka bych volila třeba Jakub nebo Roman-Kubča či Romča by se k Terča báječně hodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.16 09:02

@nedočkavec Taky máme Terezku a Verunku a „Teru“ „Veru“ je top :mrgreen:. A když je někdy zaměním, tak to třeba ani nepostřehnou :oops:.
Jinak u nás byla ve hře ještě Barborka a Markétka.

• Nahlásit
  • Citovat
fashion_victim83
14.2.16 09:02

@nedočkavec romča a kubča jsou strašný patvary. Tahle zdeformovat Romana a Jakuba :,( Dala bych Stel(l)a nebo Tomas.

• Citovat
  • Upravit
5483
14.2.16 09:10

Pro kluka Jakub, splňuje kritéria- nejčastěji dáváný (stejně jako Tereza), nemá čárky a háčky, v cizině by si s ním poradili, max. by ho oslovovali tamní variantou. Pro holku z TOP 10 bez háčků: Anna, Ema, Sofie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9855
14.2.16 09:13

Naše holky jsou Tereza a Denisa.Ale, dnes bych dala asi Tamaru. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
14.2.16 09:15

K Tereze by se mi líbila Darina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
14.2.16 09:24

Sestrenice dvojcata Lenka a Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3900
14.2.16 09:41

Mi se libi Tereza a Martina, typove mi prijdou stejna. V zahranici se pouziva vic nez u nas takze se hodivk muzskemu tvaru prijmeni. Pro kluka treba Petr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
14.2.16 09:54

Já jsem Tereza a mám sestry Adélu a Lucii. Příjmení máme taky na K. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6199
14.2.16 09:59

My máme Tereza a Martin, zdrobnělě Terezku a Martínka, obojí mi k sobě krásně ladí a obojí jsme už tehdy vybírali také s ohledem na případné mezinárodní prostředí. No a teď k nim přibyla Sophie… a Terinka Sophinka se dokonce i rýmuje - a někdy se mi i plete :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama