Jméno Sarah - co si o něm myslíte?

Anonymní
27.11.20 22:04

Jméno Sarah - co si o něm myslíte?

Chtěla bych dceru pojmenovat Sarah, líbí se mi to už spoustu let, ale část lidí mě od toho odrazuje, že je to takové drsné a jednoho dne mi to vyčte, že se tak jmenuje. Jméno by se ale hodilo i k příjmení, není to žádná pěst na oko nebo
Obyčejnou variantu Sára dávat nechci - beru to tak, že když bude Sarah, tak Sára už je pro ni zdrobnělina a každý by jí potom stejně říkal Sáro. Kdyby byla Sára rovnou, zdrobněle by potom o ní už nikdo moc nemluvil (pouze v dětství - Sárinka). Co si o variantě Sarah myslíte? Jsem praštěná s tímto jménem? :mrgreen: Potřebuji radu i od neznámých, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
27.11.20 22:11

A jak myslíš, že se čte Sarah?

Své dítě si pojmenuj podle svého, ostatním je do toho prd. Nepřijde mi drsné, líbí se mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51703
27.11.20 22:12

Sarah i Sara mi prijde stejne a obe ok. Sama bych vybrala spis Saru, ze mi jde vic pres pusu a to jsem na odvaznejsi jmena. Nerozumim, co se ti zda na Sare obycejnejsiho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
27.11.20 22:15

Já jednu Sarah znám a říká se jí Sarah, krátce s h na konci. Takže není automatické, že jí budou lidi říkat Sáro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 22:16
@Kelsey píše:
Sarah i Sara mi prijde stejne a obe ok. Sama bych vybrala spis Saru, ze mi jde vic pres pusu a to jsem na odvaznejsi jmena. Nerozumim, co se ti zda na Sare obycejnejsiho?

Tím obyčejnou jsem myslela, že je tak všude v kalendářích, je to prostě klasické české jméno, jen jsem to špatně napsala :)

• Citovat
  • Nahlásit
745
27.11.20 22:16

Pojmenuj si dcerku jak se ti libi. Na okoli nekoukej, stejne se nebude zadne jmeno libit vsem a muze ti to bejt sumak. Sara a Sarah je hezke jmeno. Pro vsechny bude proste Sara. Ja bych dala Sara, protoze si myslim, ze holka by mela mit na konci to a. A hodi se k tmavym holcickam dle meho nazoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 22:18
@Kolicek95 píše:
Já jednu Sarah znám a říká se jí Sarah, krátce s h na konci. Takže není automatické, že jí budou lidi říkat Sáro.

Ano, kdybych ji pojmenovala Sarah, budu to vyslovovat tak jak se píše, tedy s „h“ na konci. Automatické to není, ale předpokládám, že učitelé ve škole ji potom budou vyvolávat Sáro, než Sarah, a stejně tak ji budou oslovovat kamarádi. Mně ta Sára přijde už zdrobnělejší oproti Sarah, ale je to jen můj pocit jak to cítím já.

• Citovat
  • Nahlásit
4091
27.11.20 22:20
@Anonymní píše:
Tím obyčejnou jsem myslela, že je tak všude v kalendářích, je to prostě klasické české jméno, jen jsem to špatně napsala :)

Hej :mrgreen:,to je naše židovské jméno :). A jinak asi jo, klidně i Sarah. I když mne se tohle jméno vlastně nikdy moc nelíbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14793
27.11.20 22:21

Nelíbí, nedala bych nikdy, ale jak pojmenujes vaše dítě je vaše věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 22:21
@lenkahav píše:
Pojmenuj si dcerku jak se ti libi. Na okoli nekoukej, stejne se nebude zadne jmeno libit vsem a muze ti to bejt sumak. Sara a Sarah je hezke jmeno. Pro vsechny bude proste Sara. Ja bych dala Sara, protoze si myslim, ze holka by mela mit na konci to a. A hodi se k tmavym holcickam dle meho nazoru.

Tak to máme stejnou asociaci s tou tmavší holčičkou :mrgreen: Také ji vidím jako tmavovlásku, hnědé oči,… ale podle genů by to takto snad vyjít mohlo :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
25019
27.11.20 22:29

Mne pripadaji divna nesklonna jména. A pokud žijete jen v Česku, tak bych ho nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11321
27.11.20 22:41

Mně to jméno připomnělo seriál Chobotnice. Tenkrát jsem byla z toho jména unesena. Asi málokdo ví, jaký seriál myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7559
27.11.20 22:51
@Anonymní píše:
Chtěla bych dceru pojmenovat Sarah, líbí se mi to už spoustu let, ale část lidí mě od toho odrazuje, že je to takové drsné a jednoho dne mi to vyčte, že se tak jmenuje. Jméno by se ale hodilo i k příjmení, není to žádná pěst na oko nebo
Obyčejnou variantu Sára dávat nechci - beru to tak, že když bude Sarah, tak Sára už je pro ni zdrobnělina a každý by jí potom stejně říkal Sáro. Kdyby byla Sára rovnou, zdrobněle by potom o ní už nikdo moc nemluvil (pouze v dětství - Sárinka). Co si o variantě Sarah myslíte? Jsem praštěná s tímto jménem? :mrgreen: Potřebuji radu i od neznámých, děkuji :kytka:

Moc se mi líbí. :) A Sarah bych vyslovovala Sara, zatímco české Sára bych četla s dlouhým á. Víc se mi líbí Sarah.

Běžte do toho. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 22:53

Máme Sáru a úplně v pohodě. Sarah nevím, pouze asi k cizímu příjmení. Ve školce je tedy jediná, ale když jsme třeba v obchodě nebo venku, tak malých Sárinek je docela dost, až mě to občas zaráží. Jinak dcera je se jménem spokojená a líbí se jí, protože v jeslích i školce byla a je jediná nositelka zatím, tak si to náležitě užívá. Ale je to úplně normální jméno, nic svetoborneho jsme v tom nehledali a prostě se nám jen líbilo.

• Citovat
  • Nahlásit
794
27.11.20 22:55

Netuším proč by se tak měla Češka jmenovat. Stejně se absolutně každý pozastaví nad „to je jakože Sára?“ A bude ji říkat Sáro. Tak proč to „h“. Taky tady nemáme Lucien, Kateřinah a Karolínac. :zed: Neboj, říkat se jí bude jakkoliv, h na konci tomu nijak nepomůže. Stejně malé holce můžeš říkat Sárinko, Sárčo, Sárulo a další hříčky, co si vymyslíte a větší už bude chtít tu Sáru, Sarah bude akorát všem muset vysvětlovat, proč Sarah a jak se to čte. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat