Jméno - vzhled a povolání

1142
26.4.21 21:00

Jméno - vzhled a povolání

Inspirovala mě vedlejší diskuse, ve které dost uživatelek spojuje se jménem Světlana povolání uklízečky. Jak to máte s ostatními jmény? Dík :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2399
26.4.21 21:03

Četla jsem o tom studii, že výběr jména to dítě už v jeho povolání celkem determinuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142
26.4.21 21:05
@Beckyttine5 píše: Četla jsem o tom studii, že výběr jména to dítě už v jeho povolání celkem determinuje..

A jaké je typické jméno třeba pro učitelku? :D my měli Růženu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
26.4.21 21:06

@Magical-eyes a nebo Světlana jako zlatokopka, v kožichu a kilo řetězů na krku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142
26.4.21 21:08
@Banane18 píše:
@Magical-eyes a nebo Světlana jako zlatokopka, v kožichu a kilo řetězů na krku :mrgreen:

A teď si vyber, co je lepší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8178
26.4.21 21:09

@Magical-eyes co si pamatuji z dětství tak to byla samá Marie nebo Iva, třikrát, Helena..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8178
26.4.21 21:10

Jako učitelku si nepředstavím pod jmény taková, Natálie, Nela, SOfie, tyto moderní jména, co má katždé druhé dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12325
26.4.21 21:11

Tak co znam Světlana, Češky, tak jsou výrazně hezké a spíš chytré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
26.4.21 21:12

Nikdy jsem nechtěla jméno Vašek pro svoje dítě. Vždycky jsem si představila totálně osoplený dítě v žebrovaných punčocháčích, kostkovaný košili, v každý ruce buchtu. Pak se mi narodil druhý syn a dostal jméno Vašek. Ve dvou letech vypadal přesně tak, jak Vašek v mých představách, ač jsem se tomu bránila.
Jinak mám spojené jméno Veronika s roztěkaností, nesoustředěností, velkými vizemi s mizernými výsledky, ztřeštěností atd. Znám několik svých jmenovkyň, které to mají stejně :-D
Jinak jméno Světlana mi akorát tak evokuje Ukrajinu a ukrajinky se často živí jako uklizečky. Nicméně jsou pracovité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
26.4.21 21:12
@Magical-eyes píše:

A co učila? Naše „Růža“ matematiku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142
26.4.21 21:14
@Zlatývoči píše:
A co učila? Naše „Růža“ matematiku :)
Čéďák… Matikářka byla Eva.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
26.4.21 21:14

Žádnou uklízečku Světlanu jsem nikdy nepotkala - uklízečky, co jsem potkala, byly nejčastěji Jana a Jitka; taky Klaudie, Veronika, Žaneta, Pavla, Aneta. Nevím.

Možná u kluků - Matěj/Matouš/Matyáš - šikovní kluci, kteří to nikdy nikam nedotáhnou. Takoví typičtí under-achieveři. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
26.4.21 21:20
@Magical-eyes píše:

Moje kamarádka Růžena je učitelkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31213
26.4.21 21:27
@listento píše: Žádnou uklízečku Světlanu jsem nikdy nepotkala - uklízečky, co jsem potkala, byly nejčastěji Jana a Jitka; taky Klaudie, Veronika, Žaneta, Pavla, Aneta. Nevím.Možná u kluků - Matěj/Matouš/Matyáš - šikovní kluci, kteří to nikdy nikam nedotáhnou. Takoví typičtí under-achieveři. :think:

Hádek, Ruppert, Ruml jsou taky under-achieveři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31213
26.4.21 21:28
@Magical-eyes píše:
Inspirovala mě vedlejší diskuse, ve které dost uživatelek spojuje se jménem Světlana povolání uklízečky. Jak to máte s ostatními jmény? Dík :kytka:

Nespojuju si jména se zaměstnáním. Ale třeba Ivan je pro mě lidově Rus. A Helmut je prostě Němec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat