Jo Jo první dítě ... :o))) diskuze pro zasloužilé matky!!!

473
30.6.08 14:59

Jo Jo první dítě ... :o))) diskuze pro zasloužilé matky!!!

„Jo jo první dítě…“culily se kamarádky shovívavě, když jsem líčila všemožné radosti a útrapy s prvním synem. Občas mi poradily a myslely si svoje a já si to vyslechla a myslela si svoje.
Ted co by matka - druhomatka se culím stejně a myslím si shovívavě zase svoje…

První těhotenství i miminko jsem děsně prožívala a všechno řešila a dnes…

• 8 měsíční dceři jsem dala do ruky hranolu, at se v klidu najíme… :oops:
:oops:
  • klidně jí dávám stejnou - osolenou bramboru jako nám… synovi jsem vařila extra jednu bramboru ve vodě bez soli.. :roll:
:roll:
  • koupu cca 5 minut sama zadek myju mýdlem, hlavu našim šamponem… první dítě jsme koupali ve vaničce v kuchyni oba a měli jsme celou řadu kosmetiky pro děti…
:D

napadá mně ještě kupa věcí…

Co vy druho - mamky, taky jste přestaly bláznit? co dnes už neřešíte, co jste strašně řešily u prvního děcka? Pojdme trošku bilancovat… :wink: . Zkuste napsat konkrétní věci…Změnily jste svůj přístup k péči a výchově u druhého dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4038
30.6.08 15:05

ježiš, já se směju :lol: to jsem přesně potřebovala ve své depce před druhým porodem… Už dnes spřádám plány na co všechno se napodruhý vyprdnu, ale HLAVNĚ:

• nebudu zapomínat na SEBE, poprvé jsem se rvala za dokonalostí přesně jak píšeš, a málem jsem na to dojela zdravím 8) tudíž nyní budu SÓBEC sobeckej a zajdu se dát ostříhat dřív, než po roce a občas si hodím jiný myšlenky v práci, ó ta příjemná změna :wink:

Praktickými věcmi můžu přispět až za pár dnů či týdnů…snad tahle skvěle optimistická diskuze nezapadne :lol:
Tak přispívejte zasloužilé maminy!!! 8)
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.6.08 15:10

Se těšte napotřetí, to je teprve soda :D Ale zato mám doma absolutního andílka, sice paličatého, ale nechává mě to naproto chladnou…

Jo a víte co je nejlepší? Záchvaty vzteku druhorozeného potomka - to jsem si teď uvědomila, když jsem v klidu překračovala vzteklou Pepi.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
30.6.08 15:23

Tak tohle je dobra diskuze, mylsim, ze se tu jeste pobavime. :wink: Ja teda mam dve deti, ale najednou, takze nemuzu prispet z vlastni zkusenosti. Ale vidim to u mych kamaradek, ktere maji deti pozdeji nez ja a resi veci, ktere jsem resila i ja, ale ted uz bych se na to vyprdla. Taky uz vim, ze male dite proste obcas rve bezduvodne a uz mi to zily netrha, kdyz me nebo cizi dite breci. No, piste, zkusene maminy, rada si vas prectu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8793
30.6.08 15:35

Tak tohle vypadá na dobrou diskusi, tedy chudák moje druhé mimčo jestli někdy bude a jestli to takto bude pokračovat dál. Na vaničku jsme se vybodli tak po dvou měsících - příšerně se v ní posral do vody při koupání (pardon ale jinak se to nazvat nedá), takže šel do vany pod sprchu. Vida ono se mu to líbí, tak už v ní zůstal, kdo by se dřel s vaničkou s vodou. Ad halda kosmetiky - pravda něco jsem dostala a ani nepoužila. Jinak používám mýdlo, šampon, mastičku na zadek, teď krém na opalování - nejdřív na něj a pak na sebe. To je vše. No a nevím zatím lupy nemá tak svůj šampon snad zatím na jeho hlávku patlat nebudu. :lol: :lol: :lol: :lol: A u kadeřníka jsem kupodivu byla když mu byly 4 měsíce. O co ale druhé mimčo určitě přijde je dokončování krbu v šestinedělí a pokládání plovoucí podlahy (sloužil jako dodatečné závaží v náručí, položit se nedal - řval a řval :lol: :lol: :lol: )
a teď kňourá a kňourá :? ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
30.6.08 16:19

Ahoj,

tak ja mam skorodvojky, takze u druheho spousta veci ani resit nesla!!! Nebyl cas, kdyz jsou od sebe 17 mesicu…

Jidlo taky neresim. Obe jsou nejedlici, takze jsem rada za pitomou tatranku, ktera sice neni zdrava, ale jistota, ze ma necim zaplacle brisko.

S hruzou spis zjistuji, ze toleruji mladsi holce dudlika na spani jeste ve dvou letech a plenky jsme taky odstranili az pred mesicem!!!

Vztekani jsem spis prehlizela u prvni dcery, protoze bylo doma miminko, ktere nepockalo az se sestra vybesni. U druhe to prozivam naopak vic, ale je pravda, ze je podstatne palicatejsi…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
30.6.08 16:58

a další…

u prvního jsem kaši odměřovala zarovnanou odměrkou… ted to sypu od oka jak mně napadne…

osladila jsem jí čaj cukrem a dala jí ochutnat vodu se štávou… (nechce nic pít…je nemocná tak už zkouším všechno… :oops: )

u prvního jsem prala výhradně v lovele, výhradně mimískovo prádlo a všechno žehlila… ted taky peru v lovele, ale tmavé věci (je jich míň) hážu v klidu do colonu se špinavýma teplákama našeho kluka… tak ted nevím na co vlastně mám tu lovelu…

těch edukativních hraček co kluk dostal a hlavně knížek!!!! … malá má všechno po něm a svého nedostane teda nic. Už se těším až jí přestanou zajímat a poletí to všechno z domu… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
30.6.08 17:06

Ahoj, tak já nejvíc pozoruju změny, co se spaní týče… Při prvním mimču se nesmělo doma málem ničím klepnout, dcera byla hned při jakémkoli hluku vzhůru. Kluci na spaní nemají takový klídek, ale jsou otrlí a spali by, i kdyby jim snad u hlavy někdo pracoval se sbíječkou :lol: Jinak až tak velké rozdíly nevidím. Koupání, jídlo, praní řeším pořád stejně. Ale přišla jsem na to, že plínku nemusím žehlit rozloženou, že ji stačí přeložit napůl a pak vyžehlit a složit :oops: A když se mě někdo ptal, jak zvládnu, když se mi rozbrečí děti najednou, jen jsem suše konstatovala, že přednost má ten, kdo řve víc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
30.6.08 17:09

8O 8O 8O teda Fragolo …jak to můžeš přežít se 4 dětma takhle brzo za sebou 8O 8O 8O

Máš můj obdiv :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
30.6.08 17:13

Leeo, přežít se dá 8) Jak vidíš, občas surfuju nejen na žehlícím prkně, ale i na netu :lol: No, asi to bude tím, že tři ze čtyř zrovná spí (šance, že usnou tři najednou se skoro stejná, jako vyhrát jackpot ve Sportce :lol: ).
Sice je to občas trochu na palici, ale neměnla bych. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
30.6.08 17:19

Ahoj, take jsem si uvedomila sileny rozdil v peci s prvnim a druhym ditkem, by me zajimalo, kde bych skoncila u toho tretiho :D . Jidlo první elo oddelene az do 1,5roku, prcka krmim uz od 10mes nasi stravou, sice nesolenou, nekorenenou, ale nasi. Koupani u prvniho s manzelem, ve vanicce v loznici, plno kremiku, u 2. s prvním ve vane, zvldam sama obe, bez kremiku, s nasi penou i sprchacem. Mazani prdelky u prvni po celou dobu co mela pliny, u druheho po puli roce konec. Prcek nosi obleceni po Verce, na noc nebo doma dam klidne i ruzovou. Kdyz zacne prcek brecet, nejdriv cekame co bude nasledovat, paak az k nemu bezime, u prvni jsme vybihali hned po kazdem knournuti. Je to toho hodne..uz treba vybyva do porodnice se mi smrskla o jednu celou tasku u 2…misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
30.6.08 17:29

Člověk je při druhém určitě otrlejší. A taky si nenechá tak snadno něco nakecat. Prababička, dvě babičky, 4švagrové, kamárádky, kolegyně v práci. To byla masáž. A doktoři. Já ze všeho strašně vykulená. Teď už vím, že všechno musím brát s rezervou. Krizové situace řešit až opravdu nastanou a hlavně dát na svůj zdravý rozum. Takže teď už jsem schopná diskutovat s doktory a ne je jen slepě poslouchat (i díky netu), snažím se neposlouchat ostatní, když vypráví jak jejich nadané děti už od 3.měsíců lezly,mluvily, od půl roku chodily atd. … Nesrovnávám.Když doktorka ve 2měsících mluví při ucpaném kanálku o možné složité operaci v 9. měcících,nehroutím se (proč sundavat kalhoty, když brod je ještě daleko) Kanálek se nám prošťouchnul, když se Vojta praštil o babiččinu klíční kost hned za týden po této informaci. Taky si už nemyslím, že zahyne strašnou smrtí, když si obleče nevyžehlené body. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
30.6.08 17:39

Ahoj zasloužilé maminy,

já maminou ještě nejsem a každým dnem očekáváme příchod našeho prvního miminka.

Chtěla jsem vám říct, že budete mou skvělou inspirací, protože ještě jsem neporodila, a už se v některých vašich příspěvcích více než vidím :o

Takže, až budu s nervama na pokraji, ráda si vás tady přečtu a věřím, že tomu, co mě bude zrovna hroozně tížit, se jen usměju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
30.6.08 18:13

je fakt, ze ja ani to prvni moc neresila, ale:

nevylevam UM presne po dvou hodinach(i po 6je ok, ne na slunicku a pri +30C :twisted: )

ne vzdycky je flaska znovu vyvarena, pokud maly vypije 180ml najednou, a ma hlad, beru pouztou flasku..

prdelku nemazu, dokud neni cervena

koupeme dvakrat tydne ne kazdy den, z cehoz mel starsi nabeh na atopak

televize neni verejny nepritel, pokud starsiho zabavi na 5min, DIKY!!

dite nemusi mit barevne sladeny outfit, cervene ponozky k modremu obecku, no a proc ne

kluk muze nosit i ruzovou(cervenou, bilou, oranzovou, dopln v jake chodila pribuznych dcerka…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
30.6.08 19:28

Ahoj,

to je fakt dobrý téma :lol:
No já jsem u prvního po vzoru své kamarádky přestala všechno oblečení po třetím měsíci zběsile žehlit,takže teď se taky těším :wink:
S jídlem to bude stejné,co první nemohl,druhý si dá,protože to prostě bude chtít…
Ani u prvního jsme nekoupali každý den

Jo a já když mi bylo 10 měsíců jsem dostala od maminky ruské vejce :lol: Prostě jsem nic nejedla,tak tohle mi zrovinka zachutnalo 8O :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama