Jóga - těhotenství - porod - zkušenosti

5752
31.7.13 07:03

JÓGA - TĚHOTENSTVÍ - POROD - zkušenosti

Ahoj holky jogínky,
máte některá z vás, která se dlouhodobě věnuje kterékoli formě jógy, zkušenost, jak vám jóga pomohla při porodu (dýchání, uvolnění, meditace)?
Hodně center nabízí gravid jódu, předporodní kurzy mají nácvik dýchání, ale to se za pár lekcí člověk nenaučí.
Sama jogu a power jógu dělám několik let a do porodu mám asi 3 měsíce. Zatím se věnuju dechovým cvičením, meditaci, tak bych uvítala tipy, co do „programu“ zařadit, co jste při porodu samy použily, nebo co by mohlo člověku pomoci.
Bohužel těm rychlokurzům moc nevěřím a sama bych se mezi větší skupinou lidí neuvolnila tak dobře jako doma.
Klidně piště i tipy na dobré CD - DVD.
Díky moc :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

474
31.7.13 07:22

Ahoj já jsem cvičila před porody dětí power jogu, když jsem otěhotněla poprvé, tak jsem začala cvičit gravid jogu (stejná instruktorka jako power jogy), u prvního porodu jsem nevěděla čí jsem, takže jsem úplně na dýchání zapomněla. Když jsem otěhotněla podruhé, tak jsem zase chodila na gravid jogu a hodně mi při porodu pomohla uvolnit se a dýchat, takže super. Za mě bych určitě chodila, ale jenom k ověřené instrukce. My jsme hodně trénovaly dýchání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
31.7.13 07:25

@papopy tak myslíš, že ovládání dýchání, meditační techniky mohou opravdu pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
31.7.13 07:30

Určitě. měla jsem při druhém porodu fakt kruté bolesti v kříži (malá byla 4 kg) a každou kontrkci jsem dobře rozdýchavala, že se to dalo vydržet. Meditace ti určitě pomůže, že budeš klidná a vyrovnaná, nebudeš tolik ve stresu. Já jsem při prvním porodu měla takový strach, že jsem zapomněla na techniky, co jsme se učily :lol:, ale u druhého se mi opravdu vyplatilo, to použít, když to srovnám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
31.7.13 07:40

@papopy a co pomáhalo nejlíp? Jsi třeba zvyklá meditovat pomocí nějaké hudby a tak?? Jestli člověk na to má u toho porodu vůbec náladu?? Ráda bych toho co znám využila, ale nevím, jaká bude praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
31.7.13 07:41

Hudbu jsem nechtěla, ale moc mi pomohlo to dýchání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
31.7.13 07:48

@papopy tak budu trénovat dát. ;) Jaké dýchací techniky jsi používala??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
31.7.13 07:52
:mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16941
31.7.13 09:00

@Anais kde já tě taky nenajdu, že? :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
31.7.13 09:25

@eseta tak kde mě můžeš čekat, joga to je moje :P
Našla jsem kurz v Brně, myslím, že i dobrá cvičitelka, jen je to mimo moje vycházky :zed: :zed: Tak asi budu muset zůstat u té domácí přípravy
Ale asi tu moc mamin - těhulek jogínek není :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tajenka
31.7.13 16:21

Tak já ještě nemůžu zkušenost popsat, jelikož mi ještě do porodu cca týden zbývá :) Ale denně cvičím mimo jiné cviky na uvolnění a roztažení pánve a dýchání. Je pravda, že cca týden po tom, co jsem začala, miminko kleslo do pánve. Teď jsem si přečetla ještě navíc knihu o hypnoporodu, jak si vytvořit různé vizualizace na uvolnění - ale to úplně nevím, jestli na to budu mít nervy :mrgreen: Jinak jsem chodila jógu cvičit, ale v těhotenství jsem cvičila jen doma. Tip na CD bohužel nemám, poradila jsem se o cvicích s lektorkou a mám knihu Wellness joga pro těhotné. A z dýchacích technik - klasické dýchání do břicha na hlubší uvolnění, pak kratší nádechy nosem s delším výdechem ústy - to prý by mělo pomoct otevírání a pak vstupování miminka skrze děložní branku ven.

• Nahlásit
  • Citovat
5752
1.8.13 05:57

Hypnoporod?? O tom slyším poprvé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tajenka
1.8.13 10:03

@Anais Tak si to vygoogli ;)

„Jedná se o soubor různých uvolňovacích, dýchacích a relaxačních technik, odborných doporučení, metod a postupů, které vedou rodičku k původnímu, přirozenému porodu, t. j. aby rodila v souladu se svým tělem, děťátkem a přírodou - hladce a přirozeně, jen s mírným nepohodlím. Nejedná se o žádný porod v "hypnóze“, jak by si mohl někdo pod názvem „hypnoporod“ představovat…jde o přirozený a šetrný porod při plném vědomí."

• Nahlásit
  • Citovat
5752
1.8.13 10:23

Zajímavé počtení, ono ten název je trochu zavádějící :roll:
Jak se ta knížka jmenuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tajenka
2.8.13 10:27

Ja mam knihu v anglictine The Hypnobirthing Book: An Inspirational Guide for a Calm, Confident, Natural Birth, na internetu se jich da nalezt spousta, tahle byla hodnocena jako velmi dobra.
Je to hodne o zpusobech dychani a co si u toho predstavovat, aby se telo co nejvice uvolnilo. Ale jsou tam i vselijake obecne rady k porodu. Ja doufam, ze uz brzo porodim, tak ti pak muzu napsat, bylo-li to k necemu :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama