Jogurt z mateřského mléka

2129
4.2.16 09:18

Jogurt z Mateř. mléka

Ahoj, je tu někdo, kdo zkoušel udělat jogurt z mateřského mléka? Prosím ozvěte se. Jak jste ho dělali? Přidávali jste sušené mléko? Zkoušela jsem udělat jogurt z MM už 2×, ale jogurt se mi zatím ani jednou neudělal, přitom z kravského mléka se při dodržení postupu udělal krásný hustý jogurt. Dělala jsem ho tak, že jsem převařila MM, nechala vychládnout, pak do něj rozmíchala sušené jogurtové kultury a nechala 8 hod. v jogurtovači. Neudělal se ani jogurtový nápoj. Po druhé jsem jako pokus dělala jogurty dva - jeden z kravského, druhý z MM. Z kravského se udělal krásný jogurt, z mateřského nic. Co dělám špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58759
4.2.16 09:20

@Smilie23 děláš ho z mm - to má jiné složení než kravské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2129
4.2.16 09:22

@martina.se Já vím, ale myslela jsem, že pro množení jogurtových kultur je zapotřebí jen mléčný cukr a ten by měl být v MM zastoupen v hojnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86583
4.2.16 09:24

@Smilie23 to jde? z MM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.16 09:24

Jogurt z mateřského mléka? :poblion: ale mojí reakci neber vážně :)
teď k věci :) já si vždy myslela, že se nesmí převařovat mléko na jugurt, ale to asi jen v případě, že do něj dám zamíchaný jiný bílý jogurt, aby se nezabily ty jogurtotvorné bakterie :) jinak nevím, třeba mm k výrobě jogurtu není vhodné… :nevim:
http://www.proalergiky.cz/…odpoved/4510
zde píší, že je možné ho teoreticky vyrobit, ale že výsledek je dost nejistý… :)

Příspěvek upraven 04.02.16 v 09:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
4.2.16 09:25
@Smilie23 píše:
@martina.se Já vím, ale myslela jsem, že pro množení jogurtových kultur je zapotřebí jen mléčný cukr a ten by měl být v MM zastoupen v hojnosti.

bych to napsala blbě, ale nevim, jestli se neurazíš - každopádně pokud jsi kráva, tak se Ti to povede jako z toho kravského :lol: :hug: prosim Tě, fakt si to neber osobně, není to urážka. Prostě jiné složení, jogurt z mm nebude jako z kravského.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
4.2.16 09:27
@martina.se píše:
bych to napsala blbě, ale nevim, jestli se neurazíš - každopádně pokud jsi kráva, tak se Ti to povede jako z toho kravského :lol: :hug: prosim Tě, fakt si to neber osobně, není to urážka. Prostě jiné složení, jogurt z mm nebude jako z kravského.

tak tohle mě fakt pobavilo :palec: :palec: :mrgreen: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2129
4.2.16 09:29

@brixavonpavli Já mléko nejdřív převařila, aby se eventuálně zabily další nežádoucí mikroorganismy. Pak ho nechala vychladnout na teplotu lidského těla a pak teprve zamíchala jogurtové kultury, aby se neopařily. Tak postupuji když dělám domácí jogurt z kravského mléka. Ten se mi tvoří pěkně, ale z MM prostě nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.16 09:29

A ještě mě napadlo, co třeba ho naředit s kravským v nějakém poměru? z toho by už min. ten jogurtový nápoj asi byl :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2129
4.2.16 09:31

@mojmira Nevím jestli to jde, hledám někoho, komu to šlo. Mně se to zatím nepovedlo. Říkala jsem si, že by to mělo jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
@Yasminn píše:
tak tohle mě fakt pobavilo :palec: :palec: :mrgreen: :lol: :lol:

já doufám, že to zakladatelku neurazí, není to myšleno zle :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86583

@Smilie23 zeptej se u dr.,co ti na to řekne, Třeba poradí jestli je to vůbec vhodné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2129
4.2.16 09:32

@brixavonpavli Zkusím to. Každopádně jsem dnes narazila na zajímavý článek. Ten mě utvrdil v tom, že by ten jogurt z MM měl jít. Koukni. http://www.tyden.cz/…_161532.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
4.2.16 09:33
@martina.se píše:
já doufám, že to zakladatelku neurazí, není to myšleno zle :think: :mrgreen:

snad ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
4.2.16 09:33
@mojmira píše:
@Smilie23 zeptej se u dr.,co ti na to řekne, Třeba poradí jestli je to vůbec vhodné

není, protože tim převařením se stejně zničí to dobré, co v MM je :think: Kámoška je strašně bio a kdesicosi, zkoušela asi 1000× a nikdy z toho nic dobrého nebylo :think: pak jí aji dr řekla, že je to zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama