Jogurty - kolik čeho na 100g?

51
18.11.19 00:27

Jogurty - kolik čeho na 100g?

Ahoj. :mavam: Někde jsem (asi tady) nedávno četla ohledně výživových hodnot u jogurtů a nemůžu se na to pořádně rozpomenout. Dáváme Holandii, ale chtěla bych zkusit i jiné, tak čtu složení, ale nevím právě, kolik je na 100 g vhodných gramů tuku (tuším 3,5 - 5??), kolik bílkovin a kolik je ještě ok gramů cukru? Poradíte prosím? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1170
18.11.19 04:19

Nejlepší jogurt poměr bílkovina vs tuk vs cukr je jednoznačně Skyr…Vysoký poměr bílkovin…9g na 100g a jen kolem 90kcal… Ideální pro dietu, nebo pro ty co cvičí a chtějí nabírat svalovku…Já osobně jej moc nemusím je to spíš takový tvaroh a ne každému ta chuť jde přes pusu. Muž si jej ale nemůže vynachválit :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
18.11.19 04:23

Samozřejmě se bavím o ochucené variantě…neochucená bílá varianta jogurtu skyr má jen 63 kcal na 100g 12g bílkovin a jen 0,4% tuku… Jeho hodnoty jsou dány tím že je to něco jako tvaroh… Směle do něj :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
18.11.19 04:26

Jinak kopíruji složení a hodnoty skyr brusinka
Skyr brusinka (140 g)
Zakysaný mléčný výrobek s brusinkami.
Složení: Odtučněné mléko, ochucující složka 20 % (cukr, brusinky 30 %,
voda, koncentrát černé mrkve, přírodní aroma), mlékárenské kultury.
Hodnoty: Tuk maximálně 0,1 %, sušina nejméně 21 %.

Výživové údaje (na 100 g):

Energetická hodnota: 390 kJ / 92 kcal
Tuky: 0,1 g (z toho nasycené mastné kyseliny: 0,06 g)
Sacharidy: 13,0 g (z toho cukry: 12,5 g)
Bílkoviny: 9,6 g
Sůl: 0,1 g
doporučuji si to porovnat s běžně dostupnými jogurty :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11199
18.11.19 05:44

Skyr je super, taky ho mám ráda, ale určitě nedávat dítěti do 1 roku kvůli vysokému obsahu bílkovin ;) Je to stejné jako s tvarohem, lípánkem apod..
Pro kojence je super jogurt ten ve skleničce nebo Holandie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17965
18.11.19 05:54
@Ufinka87 píše:
Samozřejmě se bavím o ochucené variantě…neochucená bílá varianta jogurtu skyr má jen 63 kcal na 100g 12g bílkovin a jen 0,4% tuku… Jeho hodnoty jsou dány tím že je to něco jako tvaroh… Směle do něj :srdce:

Skir by rozhodne nemeli batolata. Zakladatelka pise „davame Hollandii“, predpokladam, ze dava prckovi. Tak nerad hlouposti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11199
18.11.19 06:43
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
18.11.19 06:59

@Eemii tak Teda pardon… Asi jsem si nevšimla tomu mateřskému nářečí… Udělali jsme Bobík, už papáme.. Zakladatelka nezminila že se jedná o jogurt pro dítě. Zajímala se o něj jogurt v poměru bílkovina tuk cukr.. Na to jsem odpovídala… Pokud Teda ví že se jedná o jogurt pro malé dítě tak přeci bude vědět co dítě může nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11199
18.11.19 07:10

@Ufinka87 tak mohlo napovědět, ze je to v diskuzi krmeni a piti :nevim:

Příspěvek upraven 18.11.19 v 07:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
18.11.19 07:11

Pokud je dáváme myšleno mateřský plural a je to ro mimino, tak bych naopak dávala plnotucny, s vyšším obsahem tuku. A neochuceny.
Ale to pravé zakladatelka nenapsala, pro koho myšleno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
18.11.19 15:39

Ano, pro skoro roční dítě.
@Ufinka87 Dáváme bylo míněno tak, že já a manžel dáváme dítěti jogurt. ;)
@Lama Lama Že by neměl být nízkotučný vím, ale naopak třeba s 10% tuku už je moc? Cukru samozřejmě čím míň, tím líp, ale kolik je už hodně? A ty bílkoviny? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
18.11.19 15:42
@Snajl píše:
@Lama Lama Že by neměl být nízkotučný vím, ale naopak třeba s 10% tuku už je moc? Cukru samozřejmě čím míň, tím líp, ale kolik je už hodně? A ty bílkoviny? 8o

Nenapsala jsi furt, kolik je dítěti. Hodně… co je hodně? Pro mě cokoliv nad 0, pokud mluvíme o dítěti 0-2 roky, které normálně jí.
10% tuku nemá jogurt plntučný, ale smetanový. Dávala bych jogurt plnotučný,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8222
18.11.19 15:48
@Snajl píše:
@Lama Lama Že by neměl být nízkotučný vím, ale naopak třeba s 10% tuku už je moc? Cukru samozřejmě čím míň, tím líp, ale kolik je už hodně? A ty bílkoviny? 8o

Klasický jogurt (nikoliv smetanový) z plnotučného mléka mívá těch 3-5% tuku. Množství cukru nemusíš řešit, pokud je to klasický jogurt (tedy jen mléko a kultury), určitě nedávej nějaké ty slazené Activie apod. Normální plnotučný jogurt z mléka bude mít vždycky ty hodnoty podobné, kup jakýkoliv, který má pouze to jednoduché složení (tzn. žádné škroby, přidané cukry apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama