Johana nebo Malvína?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Beata.xy
Kecalka 115 příspěvků 176 inzerátů 10.08.18 10:18
@ivik21 píše:
Ale dá se říkat taky Romi,Pavli/Mal­vi…Kdyby se všechno řešilo takhle dopodrobna, tak by ani dcera nebyla Kateřina, protože tchýně předem věděla, ze se jí v junior věku bude říkat „Kačeno“…
A ne, neříká ;)

Mne právě přijde, že jméno dítěte bychom řešit měli, protože si ho ponese celý život, to přece není rozhodnutí, jestli dnes upeču bábovku nebo jablečný závin.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 10.08.18 10:18

@Berka0 obě jsou to moc hezká jména ;) Johany znám 3 z toho jedna je malá holčička, Malvínu neznám žádnou. Těžko rozhodovat, jestli to máte fakt fifty fifty, tak co třeba podle toho jak daleko bude svátek od narozenin? A těch zdrobnělin a jiných tvarů se dá vymyslet. A nakonec znám spoustu lidí, kterým se nakonec říká úplně jinak než se jmenují, to se časem ukáže :mrgreen:

ivik21
Generální žvanilka 20167 příspěvků 10.08.18 10:22
@Beata.xy píše:
Mne právě přijde, že jméno dítěte bychom řešit měli, protože si ho ponese celý život, to přece není rozhodnutí, jestli dnes upeču bábovku nebo jablečný závin.

Ano, ale líbí/nelíbí by mělo rozhodnout ;)

rozand
Závislačka 3134 příspěvků 10.08.18 10:36
@Beata.xy píše:
Mne právě přijde, že jméno dítěte bychom řešit měli, protože si ho ponese celý život, to přece není rozhodnutí, jestli dnes upeču bábovku nebo jablečný závin.

Jenže nemůžeš ani tušit, jak budou dítěti říkat v pubertě nebo dospělosti. To ovlivníš tak v dětství, ale pak už prostě ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 11:44
@Beata.xy píše:
Pavlíně jsme ve třídě říkali Pavlo, Romaně Romčo, Malvíně bychom zřejmě říkali Malvo, mě to tedy stejné nepřijde, ale třeba je to otázka zvyku.

Tohle je trochu off-topic, ale: Když Pavlíně říkáš Pavlo, budeš Martině říkat Marto? Znám jednu Pavlínu a tu právě štve, když jí někdo říká Pavlo, jsou to přece dvě různá jména.
No a já mám syna Ivana a nelíbí se mi, když ho učitelka oslovuje Ivo :roll:. To je přece taky jiné jméno.

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 10.08.18 14:09
@Anonymní píše:
Tohle je trochu off-topic, ale: Když Pavlíně říkáš Pavlo, budeš Martině říkat Marto? Znám jednu Pavlínu a tu právě štve, když jí někdo říká Pavlo, jsou to přece dvě různá jména.
No a já mám syna Ivana a nelíbí se mi, když ho učitelka oslovuje Ivo :roll:. To je přece taky jiné jméno.

To je právě ignorantský dost. Já nikomu jména neměním. Pouze na přání nositele.

Beata.xy
Kecalka 115 příspěvků 176 inzerátů 10.08.18 14:11
@Anonymní píše:
No a já mám syna Ivana a nelíbí se mi, když ho učitelka oslovuje Ivo :roll:. To je přece taky jiné jméno.

Jenže já si myslím, že na to by se právě myslet mělo, jak budou dětem říkat i ostatní, ne jen maminka s tatínkem, nehledě na to, že u valné většiny jmen se to předvídat dá. Mně se třeba Malvína líbí, ale dceři bych to jméno nedala, Malvo a Malvice není hezké oslovení, Johana se mi zase zdá moc tvrdá, Johanko bude v dětství roztomilé, v dospělosti podivné. Ale proti gustu žádný dišputát, dávejte dětem jména, jaká se líbí Vám, to Vám přece nikdo neodepírá.

Beata.xy
Kecalka 115 příspěvků 176 inzerátů 10.08.18 14:42
@g.sandova píše:

Já tedy co znám Barbory, tak se jim říká Báro, Kateřinám se říká Káťo, Katko, Vojtěchům říkáme Vojto, Alžbětám Bětko, Janům Honzo, … Udivuje mě, že vy všichni ostatní to tak nebo podobně v okolí nemáte.

chaela
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 2 inzeráty 10.08.18 14:59

@Beata.xy Pleteš dohromady dvě věci. Barbora a Bára je jedno a to samé jméno, stejně tak Jan a Honza, Kateřina a Káťa,… Ale Ivan a Ivo jsou dvě rozdílná jména. Každopádně lidi si nechávají říkat různě, takže nejlepší je se jich zeptat. Mám tetu Dášu, o které jsem se až nedávno dozvěděla, že není Dagmar, ale Drahomíra. Podobně se Johanám říká Jano nebo Hano, Pavlínám Pavlo, Ivanům a Ivanám Ivo.. Někomu to vadí, jinému je to jedno nebo to dokonce sám vyžaduje.

A k tématu, jsem pro Johanu, jmenoval by se tak náš starší, kdyby nebyl kluk. Měla jsem v plánu oslovení Joži :) Známí mají Johanu a říkají jí Johano, Johy, Johanko, její bráška jí říká Johčo, což se teda nikomu nelíbí.

Beata.xy
Kecalka 115 příspěvků 176 inzerátů 10.08.18 15:32
@g.sandova píše:
Já tedy co znám Barbory, tak se jim říká Báro, Kateřinám se říká Káťo, Katko, Vojtěchům říkáme Vojto, Alžbětám Bětko, Janům Honzo, … Udivuje mě, že vy všichni ostatní to tak nebo podobně v okolí nemáte.
@chaela píše:
@Beata.xy Pleteš dohromady dvě věci. Barbora a Bára je jedno a to samé jméno, stejně tak Jan a Honza, Kateřina a Káťa,… Ale Ivan a Ivo jsou dvě rozdílná jména. Každopádně lidi si nechávají říkat různě, takže nejlepší je se jich zeptat. Mám tetu Dášu, o které jsem se až nedávno dozvěděla, že není Dagmar, ale Drahomíra. Podobně se Johanám říká Jano nebo Hano, Pavlínám Pavlo, Ivanům a Ivanám Ivo.. Někomu to vadí, jinému je to jedno nebo to dokonce sám vyžaduje.A k té­matu, jsem pro Johanu, jmenoval by se tak náš starší, kdyby nebyl kluk. Měla jsem v plánu oslovení Joži :) Známí mají Johanu a říkají jí Johano, Johy, Johanko, její bráška jí říká Johčo, což se teda nikomu nelíbí.

Já přece netvrdím, že je to stejné jméno, jen se tomu oslovení nedivím. A Joži ani Johy bych dceři říkat nechtěla.

sylwikk
Kelišová 6830 příspěvků 10.08.18 17:02

Nelíbí se mi ani jedno, promiň. Malvína mi přijde úplně šílený, Johana už o něco míň… Každopádně každej má jinej vkus ;)

Johanah22
Nováček 8 příspěvků 08.11.18 22:04

@Berka0

Asi jdu s křížkem po funuse, ale když jsem narazila na toto téma, nedá mi to a musím se vyjádřit ????

Jmenuju se Johana, a i když jsem jméno v pubertě neměla ráda (neměla jsem k tomu racionální důvod, prostě jsem jen chtěla být v opizici všem lidem, kteří se nad tím jménem rozplývali :lol: ), teď bych ho za nic na světě neměnila! Líbí se mi a rozhodně jsem s ním nikdy neměla problémy, nikdo se mi nesmál, a že jsem občas slyšela ,,Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub, našla ho Johana s dlouhejma nohama,” tak stejně moje kamarádky poslouchaly ,,Tereza má kozy z železa, Linda pinda, Soňa ví, jak je seno voňavý” atd…
Kdybych nebyla proti pojmenovávání dětí po rodičích, určitě bychom měli Johanku, ale jelikož jsme to takhle s partnerem nechtěli, tak čekáme v prosinci Malvínku. Vyslechli jsme si pár názorů, že je to divný, nebo nehezký, ale všechno je o zvyku a v dnešní záplavě Sofií, Em, Melis a Šarlot, nebo naopak vracejících se Aniček, Hanek a Jaroušek je to neobvyklý, ale krásný :srdce:
Nenechala bych si to vymluvit vůbec ničím a pokud s tím naše holčička jednou bude mít problém, udělám to samé, co moje mamka, která mi v 15 řekla, že pokud chci, můžu si vybrat druhé jméno :) Nabídky jsem nakonec nevyužila (DÍKY BOHU!).

A ke komentáři, který se tu objevil, že jak jí budou říkat v práci, tak normálně Johano, nebo Johanko. Přítel mi říká Johanice a vůbec to nezní zle. Všechno záleží na tom, kdo a jak to říká.

Zajímalo by mě, jaké jméno jste nakonec vybrali? :))

tiny_girl
Kecalka 334 příspěvků 08.11.18 22:14

Johanka :dance:

LKL
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 08.11.18 22:55

johanka se super, malvine bych rikala falklanda :) :mrgreen:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 08.11.18 23:30
@LKL píše:
johanka se super, malvine bych rikala falklanda :) :mrgreen:

Nebo malvice.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >