Jorkšír - do kdy roste a do kdy se změní srst?

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
prcik
28.6.13 08:01

váha jorkšíra

Ahoj, chtěla bych se zeptat kolik by mělo vážit 9 týdenní štěňátko jorkšíra? Byly jsme na veterině s průjmem, když nám ho daly od maminky, přecházela na celodenní granulky, tak jsme dostaly smektu a omezení stravu. V omezení stravy máme prý pokračovat, že je kulaťoučká, váží 400g a mě se zdá, že je to málo:-((.Má pořád hladík, jídlo zhltne během pár vteřin :-(( a to jí krmim na 4× denně.
Díky za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
3392
28.6.13 08:26
@prcik píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat kolik by mělo vážit 9 týdenní štěňátko jorkšíra? Byly jsme na veterině s průjmem, když nám ho daly od maminky, přecházela na celodenní granulky, tak jsme dostaly smektu a omezení stravu. V omezení stravy máme prý pokračovat, že je kulaťoučká, váží 400g a mě se zdá, že je to málo:-((.Má pořád hladík, jídlo zhltne během pár vteřin :-(( a to jí krmim na 4× denně.
Díky za odpověď

My když jsme si brali štěňátko v 9 týdnech, tak vážilo 1400 g, 400 g se mi zdá dost málo, ale nejsme odborník. Jinak teď máme 12 ti týdenní štěňátko a taky je hrozně žravý, dávám mu granule taky 4 krát denně a vždycky je zhltne a pořád se dívá, kde by co sežral :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14112
28.6.13 08:46

AHoj holky tak já mám doma dvě jorkšírky, v rodině celkem 7kousků :lol: a brali jsme si naše holky v 8.týdnech s váhou 550g a 600g Terka dorostla jen do 1,30Kč a Barča má 3,60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
prcik
28.6.13 09:00

Jé díky moc za odpovědi, jí přidám víc granulek, chudinka aby nám netrpěla. Dáváme jí granulky Hill's Canine Puppy Mini a koukala jsem jestli nemáme náhodou změnit, docela často kajdí, tak 7× denně, hovínka má teda tuhý, tak dobrý. Taky vám takhle často kajdí? Máme pejska poprvé doma, tak právě nevim. Když jsem si jí od pani vzaly v 6.týdnech, tak nebyla naučená vůbec na záchod, tak máme v chodbě podložku na večer a od rána chodíme ven. V noci často kajdí tak 3× za noc, krmim jí naposledy v 18.h.Budu ráda za nějaký rady, díky moc
:P

• Citovat
  • Nahlásit
holikova
7.7.13 20:41

váha

Jéžiš, krmte to, to není možné, já mám doma holky, které se narodily 1.5.2013 a jedna má 87 dg a druhá má 72 dg a jsou to drobečci. Mám doma nasypané na miskách a ony si berou kdy chtějí. Vždy u toho musí být voda-krmím je granulkama Imagine pupi. Nikdy bych nedávala psovi - jak to doporučují - 3 - 4 x denně, já jím taky, když mám hlad. Podle mně váží hrozně málo - hrozně, až bych se bála - a to se stýkám s lidma, co mají jorkširáky a nikdo nikdy neměl v tom věku tak málo. Jestli řekl veterinář, že 40 dg je moc, tak bych změnila veterináře. fakt :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
41
1.9.13 15:19

Dobrý den, doma mám 8 měsíční fenku jorkšírka, je to můj úplně první pejsek tohoto plemene, tak prosím o pár informací. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že moje fenka vypadá úplně jinak než její rodiče. Dneska má teprve 8 měsíců a už je oba překročila výškou i váhou. Maminka má 1,7 kg a tatínek má 2,5 kg a moje fenka už má 3 kg. A dále, vím, že vybarvení trvá kolem 3 let a nejvíce však v 1. věku. A ani tímhle moje fenka neodpovídá rodičům, chtěla bych se zeptat jestli byste mi malinko neujasnili to, do kdy se má vybarvit a jestli je možné, že její hlava bude stejně zlatá jako po rodičích. přikládám fotky. 1. maminka, 2. tatínek, 3. moje Ellie. Mooc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Holíková
1.9.13 17:10

Bylo mi sděleno, že v 8 měsících je HOTOVÝ se vzrůstem a do 2 let se mění srst - potom už ne. Řekl mi to veterinář, ale opravdový, má už jméno a je velice dobrý - ne takový, co dá dietu při 40 dg. (toho :cert: bych vyhodila).

• Citovat
  • Nahlásit
41
4.9.13 20:47
@Holíková píše:
Bylo mi sděleno, že v 8 měsících je HOTOVÝ se vzrůstem a do 2 let se mění srst - potom už ne. Řekl mi to veterinář, ale opravdový, má už jméno a je velice dobrý - ne takový, co dá dietu při 40 dg. (toho :cert: bych vyhodila).

Moc děkuji :) a ještě bych se chtěla zeptat, v kolikátém věku by ji měla začít houstnout srst, má ji hrozně řídkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
22.1.17 22:02

Dobrý den, je to normální aby jokšír v 7mi měsících chodil pořád co 1,5 hod až 2 hodiny ven čůrat a ještě se doma sem tam počůral??Přes noc vydrží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
16.10.17 09:40

Dobrý den, máme zamluveného pejska. Chtěla jsem se jen zeptat, protože každý mě straší, že jorkšírci jsou pořád nemocní atd. Tak jakou máte zkušenost? A dále když maminka váží 3kg a tatínek 2,40,tak to naše štěnátko by mělo taky mít v dospělosti cca do 3kg? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
17.10.17 09:03

@simito

Standard váhy yorkšíra uvádí váhu do 3,2 kg, když člověk koupí bez PP tak mu z toho 100% nevyroste yorkšír, kromě výstav jsem neviděla čistého yorka. Yorkšíři mužou trpět na kolaps trachey, nebo měkkého patra či luxaci patel(chovatel, který má CHS musí podstupit vyšetření( dále bonitaci) a až pak může připustit psy, není to vyložené nemocně plemeno, ale u PP psů to kontrolují, dva mí známí mají čivavy bez PP, a obě mají problém s měkkým patrem ( samotřejmě i u PP psů se to může vyskytnout, ale je to málo pravděpodobně než u bez papíráku). : )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54296
17.10.17 09:11

@simito pokud je s PP měl by mít kolem těch 3 kg. Naše má 1,9 :jazyk: a víc prostě mít nebude, jinak je zdravá, na veterinu jen na očkování ;) Jorci bez PP co jsou tady v okolí ti jsou prostě obrovský :mrgreen:, povahově taky katastrofa. Rodiče mají 2,2 a 2,4kg ;) To jestli pes bude nemocný nikdo dopředu neví. Fenka co máme my je ok, druhá fenka jiné plemeno není moc rozšířené trpí na průjmy, byla i na kapačkách, ted teda klid, asi jsme našli krmivo co jí sedí, přibrala a vypadá pekně i když oproti jinému psu stejné rasy je drobná. Ve stravě jí toho asi bude vadit dost, blbá náhoda no. Jinak je ok a zatím vím že nesmí kuře, rýži, obilí ještě nevíme ale sedí jí hodně jednoduché složení krmiva, bohužel ani domácí strava jí nesedí :?, ale zase když jí ěnco nesedne je to poznat do 24h :jazyk: Snad jste vybrali dobrou CHS, jestli je to bez PP tak váhu bych neřešila vůbec :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat