Jsem alergička a atopička - pro miminko HA mléko?

Anonymní
3.8.20 18:43

Jsem alergička a atopička - pro miminko HA mléko?

Ahoj maminky.
Mám novorozenou holčičku, kterou dokrmujeme UM. Ačkoliv se snažím laktaci podpořit, nikdy se mi neudělá víc mléka jak 10 ml z obou prsou, je tedy v podstatě výhradně na umělém. Zajímalo by mě, jestli by měla automaticky užívat hypoalergenní příkrm, neboť já jsem alergička a atopička? Dle naší doktorky to není nutné, ale já bych u ni rada minimalizovala vznik alergii i ekzemu.
Dekuju za odpovědi!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2442
3.8.20 18:49

Jsem alergik i atopik, dítě mělo normální UM a vypadá v pohodě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 18:52

@Serpentini Dekuju za info! To jsem chtěla vědět. :) Pak jsou naopak maminky, které alergii netrpí a jejich děti naopak HA užívají. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
29021
3.8.20 18:56

Nic HA MLÉKEM neminimalizuješ. Dítě si to nese z tebe už jako plod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
3.8.20 19:01
@Anonymní píše:
@Serpentini Dekuju za info! To jsem chtěla vědět. :) Pak jsou naopak maminky, které alergii netrpí a jejich děti naopak HA užívají. :nevim:

No, zas je fakt, že já mám dítě ještě malé. Třeba se ještě něco rozjede. Ale podle mě hraje roli víc faktorů. Já byla kojená a imunitu mám naprd, alergie, atopák, celou zimu a jaro jsem nemocná. Známá je atopička, má celiakii, dítě kojí a kluk má atopák úplně šílený už na roce. Zas jestli tě to uklidní, tak to HA by asi nijak ublížit nemělo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 19:41

Manžel je také velký atopik a alergik. Dost jsem si k tomu načetla. A abych u starší dcery, která má k tomu sklony, minimalizovala. Prala jsem jen v sensitive prášcích, když byla malá tak v Lovele. Teď peru v Persilu senzitive. A hlavně nepoužívat žádnou kosmetiku, vlhčené parfemované ubrousky. Používala jsem perlan a čistou vodu. Dále koupání obden, protože není zdravé na kůži. Od 9 měsíců jsem s ní chodila plavat do bazénu se slanou vodou. Od 3 let chodí pravidelně plavat do chlorovaného bazénu a kupodivu jí to na kůži vůbec nevadí. To manžel nemohl chodit ani do bazénu. Kojila jsem asi do 8 měsíců, ale přitom občas dávala UM. Dávala jsem HA. Asi v roce se jí ekzém objevil pod koleny, podařilo se nám ho krémem zbavit. Pak více méně byla v pohodě, po nástupu do školy asi ve druhé třídě měla několik ložisek, ale stačilo promazávat dle kožního a dost jí pomáhá moře, po létě vždy nemá nic. Byla i na ozdravném pobytu u moře 3 týdny od pojišťovny několikrát. Teď je jí 12 a tak rok je úplně v pohodě bez promazávání. Léky neužívala nikdy, na alergologii jí dali Zodac, ale stejně potom atopický ekzém měla stejný, takže ho neužívá. Zhorší se jí to vždy na jaře, protože má alergii na trávy a břízu. Ale letos, jak se nikam v té době nedalo kvůli koronaviru, tak byla úplně bez problému. Ale to co má manžel, s tím se to nedá vůbec srovnávat ten se musí denně promazávat a ještě denně užívá léky na alergii.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 19:47

A ještě nedávám dcerám pít normální mléko. To jsem zjistila, že jim vadí na ekzém a zhorší se jim to, stejně tak třeba čokoláda. Jedí hodně jogurty, kysané mléčné výrobky a plátkové sýry a sýry typu lučina, kiri. To musí člověk vypozorovat, co nedělá dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
1736
3.8.20 19:54
@Anonymní píše:
Manžel je také velký atopik a alergik. Dost jsem si k tomu načetla. A abych u starší dcery, která má k tomu sklony, minimalizovala. Prala jsem jen v sensitive prášcích, když byla malá tak v Lovele. Teď peru v Persilu senzitive. A hlavně nepoužívat žádnou kosmetiku, vlhčené parfemované ubrousky. Používala jsem perlan a čistou vodu. Dále koupání obden, protože není zdravé na kůži. Od 9 měsíců jsem s ní chodila plavat do bazénu se slanou vodou. Od 3 let chodí pravidelně plavat do chlorovaného bazénu a kupodivu jí to na kůži vůbec nevadí. To manžel nemohl chodit ani do bazénu. Kojila jsem asi do 8 měsíců, ale přitom občas dávala UM. Dávala jsem HA. Asi v roce se jí ekzém objevil pod koleny, podařilo se nám ho krémem zbavit. Pak více méně byla v pohodě, po nástupu do školy asi ve druhé třídě měla několik ložisek, ale stačilo promazávat dle kožního a dost jí pomáhá moře, po létě vždy nemá nic. Byla i na ozdravném pobytu u moře 3 týdny od pojišťovny několikrát. Teď je jí 12 a tak rok je úplně v pohodě bez promazávání. Léky neužívala nikdy, na alergologii jí dali Zodac, ale stejně potom atopický ekzém měla stejný, takže ho neužívá. Zhorší se jí to vždy na jaře, protože má alergii na trávy a břízu. Ale letos, jak se nikam v té době nedalo kvůli koronaviru, tak byla úplně bez problému. Ale to co má manžel, s tím se to nedá vůbec srovnávat ten se musí denně promazávat a ještě denně užívá léky na alergii.

Zrovna ten Persil sensitive je úplně na prt. Někde jsem četla, že tam je matoucí obrázek. Není vůbec senzitive. Zkus zagooglit, třeba to ještě někde najdeš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
3.8.20 19:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky.
Mám novorozenou holčičku, kterou dokrmujeme UM. Ačkoliv se snažím laktaci podpořit, nikdy se mi neudělá víc mléka jak 10 ml z obou prsou, je tedy v podstatě výhradně na umělém. Zajímalo by mě, jestli by měla automaticky užívat hypoalergenní příkrm, neboť já jsem alergička a atopička? Dle naší doktorky to není nutné, ale já bych u ni rada minimalizovala vznik alergii i ekzemu.
Dekuju za odpovědi!

Jinak jestli to miminko má, tak ho má a projeví se to. Ničím to nerozjedes. HA bych dávala až při ekzému :* já nemám ani jednu alergií ani ekzém a ani manžel, přitom syn měl ekzem. Vadilo mu mléko. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 20:26
@mamina89 píše:
Zrovna ten Persil sensitive je úplně na prt. Někde jsem četla, že tam je matoucí obrázek. Není vůbec senzitive. Zkus zagooglit, třeba to ještě někde najdeš :think:

Já mám různé prášky odzkoušené i na manželovi a tento mu nevadí ani dcerám. Pereme v něm už cca 10 let.

• Citovat
  • Nahlásit
3301
3.8.20 20:37

Já jsem alergik, astmatik, ekzematik. Obě děti první měsíce plně kojené, UM zavedeno až v rámci příkrmů ve formě kaše. První dítě snáší UM bez problémů. Druhému dítěti se rozjela ošklivá ABKM. Vyčítala jsem si, že jsem mohla zkusit dávat HA UM, ale nenapadlo mě to - zvlášť když byl první bez potíží a nikdo z lékařů mi neřekl, ať dávám raději HA… těžko říct, jestli by se mu ABKM rozjela nebo ne, kdyby byl na HA, teď už to nezjistím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama