Jsem alkoholička? Jak často pijete?

Anonymní
14.6.17 22:40

Jsem alkoholička?Jak často pijete?

Ahoj holky :mavam: prosím raději anonymně. Řeším ted takový problém. Začíná léto, večery bývají teplé, většinou jsem s dcerou celý den venku.Doma trávím čas jen ráno, kdy uvařím, uklidím a jdeme ven. Mám takový problém že v létě mi chutná víc alkohol než v zimě. Bojím se aby ze mě nebyla alkoholička. Manžel mi to včera vyčetl že každý vikend vypiju flašku vína kdy dcera usne. Manžel na to popíjení a užívání si večera není, má špatnou zkušenost od jeho tety, která alkoholička je.Tak mi nedělá problém popíjet sama. Dám s přehledem celou lahev sama. V zimě se třeba alkoholu ani nedotknu, o Silvestra třeba mám celou skleničku na večer a nic mi to neříká. Ale jakmile začne červen, už to jede :/ Možná by mi ani nedělalo problém po usnutí dcery si otevřít víno každý večer ale snažím se krotit. Bojím se třeba že alkoholik fakt jsem, nevím jak se to pozná. Máte to některá taky tak že pijete víc v létě než v zimě?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2723
14.6.17 22:46

Muj chlap vypije lahev vina denne. Ty alkoholicka urcite nejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
14.6.17 22:47

Dávám si každý večer skleničku vína už mnoho let. Tedy mimo těhotenství a první cca tři měsíce kojení také ne. Teď už vím, že kojit budu až za pár hodin, tak si s klidem dopřávám právě teď a sama. Muži si taky dají rádi třeba pivko v lahvi, nebo sklenku whisky (ten můj si zase rád po večerech dopřává jednoho panáčka kvalitního rumu) jen tak na chuť, tak proč ne sklenku vína?
Lahev bych teda ale nedala a už vůbec ne s přehledem. Jen tak pomaličku upíjím tu decku, občas si dám i druhou, ale obvykle jen tu jednu (prostě půl sklenice na víno).

Myslím, že alkoholici pijí proto, aby pro ně byl svět snesitelnějším místem, ne na chuť. Ale nevím, kdo ví… pohnutky mohou být asi různé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
14.6.17 22:48

@zudina ale tvuj manzel bych rekla, ze alkoholik je 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12039
14.6.17 22:48

Ne. Flasku sama jen protoze je teplo? Si kupuj ty dvoudecovky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
14.6.17 22:49
@hapovab píše:
@zudina ale tvuj manzel bych rekla, ze alkoholik je 8o

Taky si to myslim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103
14.6.17 22:50

Zkus si mesic nedat a uvidis jestl ti to dela problem ;) ja si taky ted v lete rada dam sklenicku dobreho vina, ale jednu dve…lahev neee.

@zudina a to ti prijde ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
14.6.17 22:50
@saadet píše:
Zkus si mesic nedat a uvidis jestl ti to dela problem ;) ja si taky ted v lete rada dam sklenicku dobreho vina, ale jednu dve…lahev neee.@zudina a to ti prijde ok?

Neprijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.17 22:52

No já dám klidně celou lahev.Sice mi trvá třeba přes tři hodiny než jí vypiju ale dám jí :( Mezitím hledám něco na netu, píšu si s kamarádkami…Manžel si dá taky v létě rád pivko ale dá se říct že to moc časté není. Vlastně jsem ho viděla jen jednou v životě opilého a to jsme spolu 5 let. V zimě mi to nic neříká spíš v létě to mám ráda to popíjení a hodit se do pohody :/

• Nahlásit
  • Citovat
26244
14.6.17 22:55

Těžko říct, jestli jsi alkoholička.
Myslím, že s alkoholem si lze „zahrávat“ celý život a nespadnout do toho. dělá to většina z nás. Ale někdo do toho holt spadne. :,(

Na druhou stranu, když ten chlast činí život o tolik veselejším… :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26244
14.6.17 22:57
@Anonymní píše:
No já dám klidně celou lahev.Sice mi trvá třeba přes tři hodiny než jí vypiju ale dám jí :( Mezitím hledám něco na netu, píšu si s kamarádkami…Manžel si dá taky v létě rád pivko ale dá se říct že to moc časté není. Vlastně jsem ho viděla jen jednou v životě opilého a to jsme spolu 5 let. V zimě mi to nic neříká spíš v létě to mám ráda to popíjení a hodit se do pohody :/

taky se mi to někdy stane. Otevřu flašku, nalívám, vychutnávám… A najednou je půlka v čudu. Co půlka 2/3.
Ale sama flašku vína je dost. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
14.6.17 22:58

Obecně se bezpečné množství alkoholu se bere 14 jednotek týdně, kdy jednotka je 8g čistého alkoholu - tedy malý panák 30% lihoviny, 1 dcl vína a nebo 0.3l běžně silného piva. Cokoliv na to ukazuje na větší spotřebu alkoholu.

To jestli máte svoje pití pod kontrolou a nebo pití kontroluje vás se řeší vcelku jednoduchým testem - prostě se rozhodněte že jeden měsíc nevypijete ani kapku. Pokud to dokážete, máte alkohol pod kontrolou. Pokud začnete vymýšlet milion důvodů, proč ten test nezkusit a nebo to nevydržíte celý měsíc, protože se najde sebelepší důvod, proč to rozhodnutí nedodržet - má alkohol kontrolu nad vámi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103
14.6.17 23:05
@zudina píše:
Neprijde

A manzelovi? Resite to nejak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103
14.6.17 23:06
@Bábrdl píše:Na druhou stranu, když ten chlast činí život o tolik veselejším… :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103
14.6.17 23:07
@Anonymní píše:
No já dám klidně celou lahev.Sice mi trvá třeba přes tři hodiny než jí vypiju ale dám jí :( Mezitím hledám něco na netu, píšu si s kamarádkami…Manžel si dá taky v létě rád pivko ale dá se říct že to moc časté není. Vlastně jsem ho viděla jen jednou v životě opilého a to jsme spolu 5 let. V zimě mi to nic neříká spíš v létě to mám ráda to popíjení a hodit se do pohody :/

Jak casto das tu lahev? Kolik celkem cca vypijes za tyden?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama