Jsem asi transsexuál v 16

8
7.10.20 11:39

Jsem asi transsexuál v 16

Mám už delší dobu touhu oblékat se do ženského oblečení a celkově mám pocit, že by mi bylo příjemně jako ženou ne mužem, ale jsem normálně na holky což mi přijde divný vzhledem k tomuto. Co si o tom myslíte je to podle vás jenom nějaká pubertální divnost? Celkem dost mě to poslední dobou trápí 🙁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3771
7.10.20 11:59
@Petr156 píše:
Mám už delší dobu touhu oblékat se do ženského oblečení a celkově mám pocit, že by mi bylo příjemně jako ženou ne mužem, ale jsem normálně na holky což mi přijde divný vzhledem k tomuto. Co si o tom myslíte je to podle vás jenom nějaká pubertální divnost? Celkem dost mě to poslední dobou trápí 🙁

Takže jsi vlastně lesba, ne? :think: Jo, je to dnes moderní, takže to chápu. Pokud chceš chodit v ženském oblečení, tak choď, jestli na to máš koule :lol:. Společnost už to dnes toleruje. A navíc máš spoustu práv narozdíl od obyčejných nudných heteráků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14434
7.10.20 12:10

Z klinického to co popisuješ - tedy že ti dělá dobře ženské oblečení, ale vzrušují tě ženy, tak to není porucha identity - tedy transsexualita ale odpovídá to transvestitismu - tedy tomu, že člověku dělá dobře stylizovat se do jiného pohlaví, ale bez toho, že by byl ženou uvězněnou v mužském těle.

A nechceš to řešit tím, že začneš užívat ženské hormony a půjdeš na operaci, ale tím, že se budeš učit akceptovat sám sebe, bez toho aby si v době kdy se věci dost mění - tedy v rámci dospívání se nutně uzavíral do nějaké škatulky.

Ony klinické kategorie dost neodovídají pestrosti života.

Zároveň během dospívání je běžné, že se holt objevují různé touhy něco vyzkoušet, experimentova s něčím - a to je dobře a chceš to prozoumat, kam to vede. Teda pokud se nebavíme o opiátech a nebo pervitinu, tam je vcelku jasné že to povede do háje a problémy si jen přiděláš.

Podívej se, jestli je někde ve tvém okolí nějaká drag family a zkus to prozoumat tímhle směrem a buď tě to chytne, nebo ne.

Zároveň se docela hodí prozkoumat vlastní sebepojetí, jak ti to případně narušily vztahy s jinými muži - zejména otcem a co to vlastně zanmená muž a jestli tedy to opravdu je něco, co chceš zamítnout a chceš se proměnit na ženu- pak počkej až ti bude 18 a začni chodit na sexuologii. Ale je docela dobře možné, že když budeš otevřený sám k sobě a budeš hledat odlišné modely, jak fungovat než to co ti teď nevyhovuje a budeš se učit přijímat sám sebe takový, jaký jsi, tak najdeš snazší řešení spokojenosti, než operaci a trvalou změnu identity.

Docela dobrá cesta jak to prozkoumat ve skupitně, kde tě nebudou nutit k jednomu modelu a bude v pořádku když zjistíš - jako dobrý, ale vlastně chci něco jiného je zůčastnit se téhle akce.
http://kurztransition.cz/

Většinu lidí co to dělají osobně znám, jsou fajn, zralí, podporující a žijou v dlouhodobých převážně spokojených vztazích s dospělými partnerkami (není třeba se bát případného zneužívání ze strany instruktorů).

Nabídne ti to hodně bezpečnou a otevřenou možnosti setkat sám se sebou a měl sám o sobě jasnější představu - i kdyby to mělo znamenat zjištění, že skutečně jsi žena v mužském těle a bezpečnou podporu, aby si dál šel tam, kam chceš bez zbytečné bolesti co sebou nese strach a nepřijetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
7.10.20 15:56

Můj nyní bratr má za sebou přeměnu pohlaví. Co se týče orientace tak je na obojí. Klidně mi napiš soukromou zprávu jestli tě něco zajímá více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama