Jsem citová vyděračka a duševní mrzák?

126
1.12.19 15:26

Jsem citová vyděračka a duševní mrzák?

Ahoj, když si tady pročítám ty diskuze tak obdivuju a kolikrát s otevřenou pusou koukám co kolik žen zvládne unést. Mě když partner nebo dcera pětkrát za den neujistí jak mě milují začnu se propadat do černé hlubiny smutku a marnosti. A stačí abych měla pocit že se na mě křivě podivají a mám na krajíčku. Kolikrát si kvuli tomu přijdu provinile, ale není to ode mě važně žadný chladný kalkul. Ale třeba si to nalhvám a v jádru jsem takový ten citový vyděrač a parazit? Ale doufám že ne. Taky jim davám hodně lásky…A nebo ano? Máte to někdo taky tak? A prosím neodsuzujete mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.12.19 15:33

Někdo je silnější a vyrovnanější kus, někdo citlivější, někdo je flegmatik někdo melancholik, každý jsme jiný, ale neznamená, že je někdo lepší nebo horší. Možná se pokus rozkličovat, proč potřebuješ stále ujišťovat o věcech, které jsou jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
1.12.19 15:33

Zkus si najit psychologa, nejaky problem tam mozna bude, treba ne pro ne, ale ty treba spokojena asi nejsi. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7640
1.12.19 15:34

Zřejmě jsi hodně citlivá. Já jsem taky, ale tohle nedělám. Neodsuzuji tě, jen bys asi měla zapracovat na svém sebevědomí. Každý jsme nějaký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
1.12.19 15:35

@Kfětoslava To bych možná mohla-měla. Dekuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126

@Lilith_S Díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4231

Odsuzovat te nebudu, ale někdy se takové "řekni, ze me mas rad' snadno změní v upira a vysavače energie. Na to bych si dala pozor a spíš hledala vlastní sebejistotu, než ji čerpat od druhých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
1.12.19 15:39
@Kfětoslava píše:
Někdo je silnější a vyrovnanější kus, někdo citlivější, někdo je flegmatik někdo melancholik, každý jsme jiný, ale neznamená, že je někdo lepší nebo horší. Možná se pokus rozkličovat, proč potřebuješ stále ujišťovat o věcech, které jsou jasné.

Nezlob se, ale rozhodne si myslim, ze na zaklade sveho psychickeho profilu je nekdo horsi a lepsi, minimalne s ohledem na vztah, ale i praci a dalsi veci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6951
1.12.19 15:40

Já se přiznám, že mě bys vysávala. 5× denně ujišťovat, že tě miluju, to by mi z tebe brzy hráblo. Úplně standardní to není a časem si myslím, že to poleze na nervy i partnerovi i větším dětem. Zaměř se na sebe, proč máš takové pocity a takovou potřebu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 15:40

@Lobos Myslim, ze i vzhledem k tomu, ze jsi trpela PPP, tam nejaky vnitrni problem se sebeprijetim muze byt. Odpovidala by tomu i ta nutnost byt neustale ubezpecovana, ze jsi milovana. Ale ber to pouze jako mou uvahu, ne amaterskou diagnostiku ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
1.12.19 15:49
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 15:49

Spíš si myslím, že jsi přecitlivělá a evidentně máš nějaký psychický problém (nedostatek lásky od rodičů během dětství atd.). Upřímně, já bych nemohla být s někým, komu bych musela x-krát denně říkat, jak ho miluju. :nevim: Čím víc bych to říkala (když bych v tu chvíli necítila potřebu to říct), tím míň bych tomu pak sama věřila a stala by se z toho povinnost. Nemluvě o tom, jak to musí psychicky vyčerpávat. Zkusila bych být tebou nějakou terapii ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 15:50
@Jaholos píše:
Nezlob se, ale rozhodne si myslim, ze na zaklade sveho psychickeho profilu je nekdo horsi a lepsi, minimalne s ohledem na vztah, ale i praci a dalsi veci. :nevim:

Od jaké normy budeme měřit to lepší a horší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
1.12.19 15:52
@Kfětoslava píše:
Od jaké normy budeme měřit to lepší a horší?

Tak minimalne nekdo na to ma dokonce i papir od psychiatra, z kteryho vyplyva, ze je ten horsi. :nevim: Jinak to co popisuje zakladatelka mi prijde desny, nechtel bych zit v tomhle, proste mam rad silny stabilni lidi, kteri snesou hodne a nerozbreci se, ze se nekdo na ne spatne podiva. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
1.12.19 15:55

@Lovelytrue S těmi rodiči je to pravda. Děství jsem měla zvlaštní, sice materialně jsme patři k horním deseti jak se řiká, ale neustále jsem poslouchala jak jsem neschopná, zlá, ošklivá a tlustá. A když se rodičům něco nelíbilo..nrjhorsí nebylo bití ale zavíraní na dlouho na půdu kde jsem se hrozně bála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama