Jsem divná já a nebo ostatní??

397
22.6.13 21:36

Jsem divná já a nebo ostatní??

Ahoj holky,

ani nevím jestli potřebuju radu nebo jen ujistit, že je to normální a nebo říct, že dělám opravdu chybu…

Mám tříletou a tříměsíční holčičku.. Přes den tříletá už od miminka neuměla usínat sama ( s tím, že bych ji měla dát do postýlky odejít a ona by usla, to prostě nešlo. Nyní máme druhou holčičku a je to samé - v postýlce přes den neusne sama, na ruce taky neusne musím jí dát do hacky (pro mě super věc)a nebo vyrazíme na procházku a po chvilce fňukání usne..
Dnes jsem byla na návštěvě u babičky (72 let)malá spala v kočárku, tak jsme si sedli na zahradu a malá se začla kroutit, já vyskočila a popojížděla kočárkem sem a tam. Babička byla v šoku 8o To musíš jí takhle vozit? Já kývla a dodala, že jen chvíli, potom zas usne a na pár chvil je zase klid. Tak se ptá dál a co doma? Usíná sama v postýlceMRaději jsem zalhala :oops: a řekla, že usíná v postýlce v pohodě. (nedrndám v kočárku ani na ruce, ale usíná uhoupáním v hačce jak jsem psala výše) A tak to je se vším, když začne pobrekávat tak jí je to hrozně líto a povídá mi ať raději jdu domu, že ji nemůže slyšet jak pláče…ale však je to miminko, to může plakat a nebo ne? :zed: Neříkám, že pláče pořád vkuse, ale občas brekne… Já nevím holky, možná, že vychovávám špatně? Neustále slýchávám, nechovej ji moc ať si nezvykne, jejich děti netrpěli na bolení bříška ( opravdu žádné dítě z manželovo strany)jedli všechno při kojení, nechápou mojí kojící dietu) Jsem občas asi pro ně mimoň, který si neumí vychovat své dítě. Nerada chodím k ním na návštěvy (jak k manželovo babičce tak i ke tchýni, protože jsem pořád ve střehu, aby něco neprovedla tříletá a nebo aby nezačla plakat ta tříměsíční.. Ach jo, jsem opravdu tak divná??? :cert:

Omlouvám se za román a děkuji kdo si to přečetl až sem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12585
22.6.13 21:41

@Ercaa nejsi divná :hug:. To jen ostatní jsou hrozně „chytří“ jak by to dělali líp a kort starší generace. Nedají si říct, že tohle je jiné dítě-tvoje a prostě takhle usíná, nemůžeš za to. Jsi dobrá máma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
22.6.13 21:43

Já mám zatím ani ne dvouměsíční, ale teda od začátku ji nechávám samotnou a jde to. Prsotě ji mám v koši a vařím, když zakňourá, tak jen proto, že jí vypadl dudel - podám a pokračuju. Večerní usínání - dávala jsem do postýlky po osmé a ještě teď nespí, ale ani o ní nevím, takže občas kontroluju… Takže na tvůj dotaz, jestli to je normální odpovídám: Nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
22.6.13 21:43

Delej veci a vychovavej deti, tak jak to citis ty sama. Kazda zastavame jiny nazor. Pokud tobe tento zpusob uspavani, kojici diety atd vyhovuje, tak v tom pokracuj. Ja jsem napr. nechavala deti vyrvat v postylce, aby si zvykli, ale delala jsem to tak, protoze jsem to tak citila a chtela ja, ne rodina a okoli. Ty jsi jejich mama a urcite dobra mama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
22.6.13 21:44

Tak jsme divné už dvě :mrgreen: moje dítě spí taktéž jen za jízdy, jak kočár zastavim, už řve..teď v těch vedrech spal teda bez vození, ale to ho unavilo to vedro, dnes už vedro nebylo a zase jsem jak debil u našich u kafe vozila a vozila..přesně jako ty a nikdo mě nechápe a každej jen dává rady..večer teda uspávám, ale prsem, což taky nikdo nechápe, kluk si cucne a během deseti minut spí, ale musí mít tu kozu, jinak by neusnul :twisted: tak si nelámej hlavu, jsi dobrá máma a hotovo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
22.6.13 21:46

Buď v klidu, moje mamka vychovala nás tři holky, ségra má taky holku, nikdo z nás ani sestry holka netrpěla na koliky. Já mám kluka a ten se nadme úplně po všem. Má to po kom mít. Přítel se nadme vážně úplně po všem, ale když to vyprávím mojí mamce, že mu nemůžu dát na první příkrm mrkev, protože by měl bolení nebo že mu nemůžu dávat rýžovou kaši, protože se po ní nevykadí a řve jak hyena, tak mám pocit, že mi nevěří a neustále mi přehazuje historky z okolí, jak sousedka nechávala děti vyřvat před barákem a oni pak přestali atd. Jsem z toho úplně na větvi. Jak může někdo plačící dítě hodit do kočáku a postavit před barák, ať se tam to dítě třeba zjeví. A už vůbec nechápu moji mamku, že mi to může dávat za příklad. Nebo mi vykládá, jak druhá sousedka nejí maso a tak jí knedlíky se zelím a čočku a fazole a malý si prý na to zvykl. No já si to neumím představit. Já si dala jenom lžíci špenátu a měli jsme z toho výstup na dva dny. Vůbec nechápu, proč bych měla tomu dítěti způsobovat bolest. Dřív se to bohužel dělalo, že ty děti asi nechávali vyřvat, ale já na to nemám sílu a ani si nemyslím, že by to bylo správné. Nehledě na to, že ty jsi matka a když ti to nevadí, tak nevím, co do toho má kdo mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3251
22.6.13 21:46

Podle mně to je dítko od dítka, každé potřebuje něco jinýho, u naší malý zas neexistuje, že by neusínala sama, ona se i nechce nějak moc chovat, nemůžu jí přimět k nošení v nosítku, což bych strašně moc potřebovala, v nemocnici jsem večer musela vypadnout z pokoje, jinak by neusnula. Nevím, jestli to je tím, že jsem jí odmala nechávala co nejvíc samotnou, když byla v klidu, nebo že prostě je taková. Takže, taky nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
22.6.13 21:47

Hele já malýho na ruce nebo na břiše uspávám doteď 14m, on narození byl hodně ubrečený, bříško atd a nechtěl spát ani v postýlce, ani v kočáře ani nosítku a podobně…každé dítě je jiné, snažila jsem se to změnit ale nejde, tak holt ho uspávám na ruce, no a co…moje máti má taky kecy, ale její problém, vždycky je pošlu k šípku a je chvíli klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16057

Cizí děti umí každý vychovat líp. Buď v klidu, neděláš to špatně. Děti tě potřebují, ty to tak cítíš. Syn byl od narození hodně plačtivé miminko, který i v jedoucím kočárku řval, až se zajíkal. Prostě měl potřebu být mi blízko. Mamka taky razila heslo „neběhej za ním na první béknutí, zvykne si na to. Nech ho, on za chvilu přestane“. Párkrát byla kočárkovat, abych si mohla odpočinout (nebo mi chtěla ukázat, jak dokáže usnout) a do dvaceti minut byla vždy zpátky s rudým uřvaným dítětem. Nechtěla ho pak už do kočáru dokud mu nebude aspoň rok a bude ho moct umlčet kouskem žvance :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234

Si to dělej, jak ti to vyhovuje.
Já jsem si obě děti naučila usínat samotné bez houpání a vození, prostě dostali mlíčko, pohladila jsem je, dala pusu, do postýlky a odešla jsem. Usli sami, bez řevu a je to tak dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7629
22.6.13 21:51

Ty nejlip sama vis, co na tve deti plati ;) ja jsem mela taky kojici dietu, ze strachu z koliky a segra na me cucela jak puk :nevim: je normalni ze deti placou, ja dopoledne musim zasadne uhoupat v kocaru at se deje cokoli, venku blesky, snih, tornada :mrgreen: odpoledne si musim prilehnout do nasi postele. vecer usina v postylce sam…Jestli ti to tak, jak to delas vyhovuje, neohlizela bych se na vychovne praktiky pres 30 lety ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
22.6.13 21:51

Myslim, ze to delas dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi. Ale je jasny, ze kazdy druhy by to urcite delal lip :mrgreen: Vis, ono okoli hrozne rado do toho keca, ale mozna kdyby byly ve tve situaci tak by to delaly stejne.
Ja mam hodnou holcicku, vicemene se naucila spinkat sama hned od zacatku (obcas to drhlo), ale kdo vi, ted cakam druhe tak treba nebude tak spolupracovat :nevim:
Chapu, ze te tyhle reci stvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
22.6.13 21:57

@Ercaa

podle mě jsi troch divná, že na ty báby dáš a nevykašleš se na ně. Ony nejsou divný, ale prostě klasický otravný báby z manželovy strany, který vědí prd a kybicujou. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
22.6.13 21:57

Nejsi divná - každý dítě je originál a ani sourozenci nejsou stejný - můžu potvrdit. holky - dvojčata - nebyla mořnost je chovat najednou, byla jsem na ně celý dny sama - řvaly a řvaly, bolení břicha šílený, zácpy, zvracení - u kojení jsem nemohla ani dva dny starej rohlík. na koliky jsem vyzkožela kdeco a prostě jsem si to s nima protrpěla a po šestinedělí měla 20kg dole :roll: i pak jsem musela uspávat houpáním v autosedačkách…s tím jsem teda přestala, jakmile si v nich sedaly a hlavama se bouchaly o hranu - cca kolem 8mi měsíců - pak prostě usínaly v postýlkách - ale jak byly dvě, tak neřvaly - chechtaly se na sebe, pak chvíli pobékaly a pak usnuly.

no a malej? nakojil se, usnul a vzbudil se až na další kojení. už ve 3 týdnech mi spal celou noc - vyžadoval kojit před spaním víckrát a pak chrněl, usínal vždycky sám, netrpěl na koliky, nikdy žádný prdíky, nikdy zácpa, neblindil, jedla jsem u kojení vše - v šestinedělí jsem zvládla kynutý knedle, zelňačku i čočku na kyselo a jemu to nic neudělalo 8o a to by se chtělo říct, že dvojčata by mě nemohly přinutit k tomu „je rozmazlovat“ a byly víc „opečovávaný“, než brácha ;)

tak klid a o svoje děti se starej, tak jak Ti radí mateřský instinkt…ne rodina, kámošky a sousedky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
22.6.13 21:58

Hlavne si z toho nic nedelej. Kazdy dite je opravdu jiny… Nas malej nejdriv kocar nesnasel, pak usnul jedine v kocare (ovsem za nepretrzite jizde)… Kdyz byl mrnousek, uspavala jsem na ruce, ted (10m) uz dam do postylky a za chvilku spi (ale jsem nez usne u nej)… Takze nejen ze je kazdy jiny, ale stale se to meni. A ano, znam to taky-ty premoudrely rady okoli-proste filtruj (obcas je neco i dobry napad) a ostatni vypoustej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat