Dvouletá dcera má monitor dechu - jsem divná?

Anonymní
27.4.20 19:20

Jsem divna? Kontroluji dvouletou holcicku

Ahoj,

zajimalo by me, zda-li je na tom nekdo podobne, nebo to moc hrotim. Mam dvouletou holcicku, 26 měsíců. Porad spi s monitorem dechu (mame chytrou ponozku na nohu), take ji máme na video monitoru. Když spi ve dne, tak ji monitor na nohu nedávám, ale pořad ji musím kontrolovat, jestli dýchá.. za par měsíců budeme mít druhé a už teď se děsím, ze dcera nebude mít monitor dechu (zdědí to miminko). Když byla menší, moc jsem se bála SIDS a tak nějak to ve mne zůstalo :(. Vadí mi, ze v noci nemám kontrolu, když spím…Takže, je na tom někdo podobně, s podobnými pocity?

Ve dne, když je vzhůru, tak se nepovažuji za přemrštěně uzkostlivou…

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25355
27.4.20 19:22

Psycholog, není to normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5829
27.4.20 19:26

Tohle je opravdu přehnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
27.4.20 19:26

Monitor dechu už mi přijde trochu moc. Ale já třeba když jdu v noci na wc tak se taky zajdu podívat na dceru (5let) jestli je vše ok. Chůvičku jsem u ní měla zapnutou asi do 4 let, ale to hlavně proto, že není zvyklá chodit v noci k nám do ložnice a máme to přes 2 stěny tak abych jí slyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
27.4.20 19:35

Monitor dechu jsem „zahodila“ ve 4mes. Kluk se pretacel a furt to houkalo. A mám klid. Navstiv psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7378
27.4.20 19:43

Já se přidávám k těm divným. První dítě jsem měla na monitoru do 1 roku. Byla jsem klidnější, když jsem viděla to zelené blikající světýlko. Druhé dítě ho mělo jen pár měsiců. To jsem už to tolik nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35489
27.4.20 19:44

No, výjimečně se náhle úmrtí stane i u dítěte staršího jeden rok, u nás už to nezapadá do statistiky SIDS. Na dlouhé cestě je příběh chlapečka, který takto náhle odešel v 18 měsících a nic mu nebylo dodatečně zjištěno, srdeční vada, nic.
Moje deti spaly s monitorem až do presunu do větší postele, cca rok a půl. A preferuji spánek ve stejné místnosti, ale na své posteli až do předškolního věku, tím jsem v klidu. Přechod do svého pokoje treba ve 4 nebo 5 letech potom proběhl v klidu, bez problémů, kdyby někdo chtěl rypat. Starší děti už kontrolovat nechodím. Náhlé úmrtí je extrémně vzácné, ale může se stát v jakemkoliv věku.

Zakladatelko, musíš se naučit ten strach zpracovat :kytka: Nesmí to zajít do takové míry, že by Ti to omezovalo život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7591
27.4.20 19:48
@eviku-miluna píše:
Já se přidávám k těm divným. První dítě jsem měla na monitoru do 1 roku. Byla jsem klidnější, když jsem viděla to zelené blikající světýlko. Druhé dítě ho mělo jen pár měsiců. To jsem už to tolik nehrotila.

Do 1 roku se doporučuje. Ve 2 letech je to už přehnané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 19:49

Já tě chápu. Syn byl na monitoru taky do 2 let. Je mu 5 let a já se dodnes v noci budím a kontroluju, jestli dýchá. Nedávno jsem viděla nějaký monitor na nohu (nebo na ruku), už nevím a litovala jsem, že nebyl, když byl malý. Měl by ho dodnes. Když byl na přeočkování, tak jsem většinu noci nespala.
Syn se mnou dodnes spí v posteli. To tedy na vlastní žádost, ale ve svém pokoji spal jedině, když jsem tam byla s ním, tak jsem to vzdala a spíme spolu.
Syn jako mimino byl velmi často nemocný a po očkování přestával v noci dýchat. Doktorka to bagatelizovala, tvrdila, že to je porucha monitoru dechu (zpětně se mi za to omluvila) a nikdo to neřešil. Takže ten strach ve mně zůstal dodnes.
Ale opravdu se snažím kontrolovat. I když ještě ve 3 letech jsem mu u zápalu plic dávala monitor dechu do postele.

• Citovat
  • Nahlásit
886
27.4.20 19:54

Tak já měla u kluka monitor dechu do roka a třičtvrtě. Museli mi zavolat z půjčovny ať ho vrátím, mysleli si, že jste na to zapomněla. No a mě jenom uklidňovalo to blikající zelené světlo. Vozila jsem ho i na chatu. Věděla jsem že je vše ok. Nebo, že v noci vstal a odešel z pokojíčku. Nebo jsem nemusela dávat po obědě na spaní chůvu, páč jsem slyšela alarm, že odešel. No tak jsem ho vrátila a život šel dál. Teď je mu přes 3 roky. Chápu tě. Na psychologa to není, to by tam byla půlka místních uživatelek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
27.4.20 19:56

S takovým strachem se nedá žít. Monitor bych s klidným srdcem přenechala miminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
27.4.20 20:01

Dcera mela monitor do roka, ac jsem spala tesne vedle ni. Houkal nam jednou u tchanu, kdyz byla spatne dana podlozka pod nim, doma nikdy, i kdyz se motala po postylce ruzne. I ted obcas dycha tak potichu, ze mrknu, zda je vse ok.

Do dvou let uz mi prijde dost taky. Jinak chuvicku mam taky i v byte, aspon tam kvuli kazdemu sustnuti nebezim :) vidim, ze se pretaci, knoura, ale pak spi dal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7378
27.4.20 20:02
@mackA159 píše:
Do 1 roku se doporučuje. Ve 2 letech je to už přehnané…

Já byla ve svém okolí považována za divnou, že jsem ho používala jen do jednoho roku. Většinou to maminky v mém okolí používaly max. do půl roku a to ještě přeháním :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
27.4.20 20:06

A to si představ, že já ho neměla nikdy. Výhoda je, že jsem nemusela řešit, kdy se ho zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
27.4.20 20:17

Já myslim že divná nejsi, ono je prostě těžký říct dneska s tim končim, když je na to ta psychika zvyklá a vlastně to nemá žádný nevýhody… Já ho měla asi do 15 měsíců, v roce sem řekla že počkám až se vybijou baterky co v něm jsou a tak se stalo. Ale bylo to jak když jdeš do ledový vody, odvahu do hrsti… ale celkem brzo sem se osmělila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat