Jsem divná? Přijdu si občas jak "naspeedovaná" :)

Anonymní
17.11.15 21:57

Jsem divná? Přijdu si občas jak "naspeedovaná" :)

Nevím, kam to zařadit, tak to zkusím sem.
Má to někdo z vás taky tak? Pokusím se stručně…
Musím být vždy všude včas, co včas, většinou přijdu o čtvrt hodiny dřív a pak čekám jak blb…, cigaretu vykouřím během dvou minut, rychle složit prádlo i za cenu, že to nebude úplně OK, rychle odvléct děti do školky, rychle vyrazit na výlet (mám partnera, co je podle mě stráááášně pomalý a tak jsou kvůli těmhle věcem, kterých se účastní akorát konflikty…), na party patřím k těm, co o několik piv předčí ostatní, protože prostě piju rychle, rychle naťukat SMS (občas mám pocit, že soutěžím se svým dosavadním rekordem), rychle uklidit (stejná situace jako s prádlem, rychle se vykoupat (sprcha mi trvá cca 5 minut)…
Prostě mám pořád pocit, že mě tlačí čas… ALE… neznamená to, že se neumím zastavit, a už vůbec ne, že mě opravdu tlačí… Jsem doma, nikam nemusím. A co se týče volného času, dokážu dlouhé minuty fotit, být na netu, vkládat fotky na Fb, psát, koukat na tv…
Už to tak mám dlouho a nevím čím to je, jestli to je nějaká porucha nebo se prostě snažím odbýt, co musím…
Možná to je blbý dotaz, ale napadá mě to poté, co přítel pořád kritizuje, že všechny akorát stresuju, což je pravda… Nedokážu si pak představit, až děti budou ve škole a já na ně budu tlačit, ať makaj, učej se atd… :-/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6036
17.11.15 22:05

Jsem na tom podobně. Naši mě počali o pár let dřív, než plánovali, narodila jsem se překotně do 45 minut, do školy jsem šla v necelých 6, s manželem jsem od 17, první dítě jsem měla ve 21 letech. Co se týče všedních denních činností, jsem na tom jako ty, rychle rychle, ať už je to hotové, ať je uklizeno, uvařeno, ať jsme doma ze školky, ať jsme v cíli výletu, ať… hlavně si neužít ten proces… já narozdíl od tebe vím, kdy to začlo :-D Viz úvod příspěvku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27273
17.11.15 22:11

Já mám tohle až teď-při rodičáku. starší děti byli v pohodě,,tohle je řvoun a prudič. takže když je klid, jsem taky jak nefutrovaná energeťákem a makám a makám.
jinak s tím příchodem na čas-to mám nastejno-taky musím být všude dřív a raději počkám. cígo vykouřím snad na dvě potáhnutí-takže se v tvém příspěvku hodně vidím :jazyk: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
17.11.15 22:16

Občas s emi to taky stává. akorát teda s dětma se mi většinou nedaří být na místě o 15 minut dřív, ale o 15 minut pozdějc :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
814
17.11.15 22:16

Taky to mám podobně. Honem musím mít všechno hotovo, honem musíme někam jít atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
17.11.15 22:44

Myslim, že věci, které nás nebaví, se snažíme odbýt/vykonat rychleji, abychom to už měly za sebou…

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
17.11.15 22:51
@monrom píše:
Myslim, že věci, které nás nebaví, se snažíme odbýt/vykonat rychleji, abychom to už měly za sebou…

No, to mě taky napadlo… Ale proč ty výlety… něco s rodinou, cígo, pivo? To jsou přece věci, co mě baví…

• Nahlásit
  • Citovat
17.11.15 23:26

Já jsem ten příspěvek přečetla rychlostí blesku, protože na mě působilo rychle i to, jak je to napsaný :mrgreen:
Ale chtěla jsem tím říct, že se zkus chvíli zastavit a vnímat sílu okamžiku. Ne teda u toho prádla, nebo úklidu, ale třeba na tom výletě, nebo s dětma..
Vždyť čas tak rychle letí a než stačíš třikrát složit prádlo, dvakrát vyšlápnout kopec na výletě, tak je tvým dětem 30 let a na výlety už budou jezdit se svými dětmi..
V dnešní uspěchané době zkusme zpomalit a život si užít, ne přežít :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.15 23:34

Zakladatelko, ja si ted budu hrat na chytrou (byla jsem totiz na kurzu, kde jsem se to dozvedela) :lol: a napisu, ze jsi zrejme orientovana na vykon.
Jen se zeptam: jake pri tom mas pocity, kdyz se takhle „honis“ a jak to vnimaji Tve deti?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.11.15 23:39
@Anonymní píše:
Zakladatelko, ja si ted budu hrat na chytrou (byla jsem totiz na kurzu, kde jsem se to dozvedela) :lol: a napisu, ze jsi zrejme orientovana na vykon.
Jen se zeptam: jake pri tom mas pocity, kdyz se takhle „honis“ a jak to vnimaji Tve deti?

No pocity nic moc… ve finále si buď uvědomím, že jsem to odflákla a nebo že jsem si výlet, cígo, pivo neužila… :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.11.15 23:41
@AAnneett píše:
Já jsem ten příspěvek přečetla rychlostí blesku, protože na mě působilo rychle i to, jak je to napsaný :mrgreen:
Ale chtěla jsem tím říct, že se zkus chvíli zastavit a vnímat sílu okamžiku. Ne teda u toho prádla, nebo úklidu, ale třeba na tom výletě, nebo s dětma..
Vždyť čas tak rychle letí a než stačíš třikrát složit prádlo, dvakrát vyšlápnout kopec na výletě, tak je tvým dětem 30 let a na výlety už budou jezdit se svými dětmi..
V dnešní uspěchané době zkusme zpomalit a život si užít, ne přežít :kytka:

mně právě čas neuvěřitelně letí, věci, co byly před půl rokem mi přijdou jak včera a vůbec přestávám mít poje m o čase (dlouhodobým)… všechno mi to přijde strašně krátký a mám pocit, že za chvíli budu v důchodu nebo co… :-/

• Nahlásit
  • Citovat
47759
18.11.15 00:17

Taky to tak mam, ale jsem hyperaktivní, věkem to trosku klesá ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama