Jsem dospělá a matka mě nutí ji poslouchat

5.12.19 21:52

jsem dospela a matka me nuti ji poslouchat

Ahoj, potrebuju se vypsat nebo se spise ujistit, ze jsem v pravu. Nebudu psat o detstvi nebo tak to bylo celkem v poradku matka, bratr autoritativni, vzdycky sem mela pocit ze jsem az na druhe koleji a vse se toci kolem bratra. ale o to nejde mozna se tak citi vsichni sourozenci. Ted jsem dospela mam dceru kterou vychovavam samave svem byte (otec zije s jinou patnerkou)matka si zvykla ze potrebuji jeji pomoc s hlidanim i ja to brala jako samozrejmost a vzdycky jsem ji podekovala. Vzdycky sem byla ochotna posloucat nepolemizovat at je doma klid a radsi si myslet svoje. V posledni dobe jakoby se matka zasekla ze je proste po jejim. Nasla kote a zacala mu davat jen srove maso, kocka zacala dcerku skrabat a kousat tak jsem mati zdelila at dava koccce klasicke granule a zradlo a ona uminene trvala na svem at tak do krve ze sme se pohadaly, ja ji doporucila internet, vytkla ji ze si nenecha poradit a ze kocka bude kousat a dalsi nemoci, ona se hadal ze me do toho nic neci at nedelam chytrou atd, ja vzala dite ssebou protoze tohle se nedalo uz vydrzet, samozrejme to byl predzacatek toho co mame ted s matkou!!nechapu jestli to je druh nenavisti vuci me coz by mozna z toho destvi tak nejak odpovidalo, moje problemi resila tim ze maturitu neudelam asi me chle negativne s bratrem motivovat ebo co, ale to je jina vec, asi ma matka takovou povahu nebo ja sem prilis citliva? to je ted jedno spis ted jde o to uz sem si toho vsimala casteji, ale tentokrat je pohar opravdu pretekly, moje matka nerespektuje co pred mji malou reknu, treba jidlo ne druhy rizek uz ne a matka ji schvlane dalsi da! kdyz ji tvrdim ze to bude jak chci ja e ja jsem matka tak me rekne ze ona je moje a ja ji budu poslouchat, takze sem se s ni opet rafla ze to nemysli vazne ze me jako mamu sveho decka nerespektuje a ona zatvrzele na svem ze ji buu psolouchat a ctit a dalsi kraviny az umre ze budu rada ze me pomahla a takove ty veci o kterych samozrejme vim! Ja si ji vazim rekla sem ji blba krava a odesla sem s malou domu, mala me doma rekla ze sem na babicku zla prototze matka do ni hustla ze ji musim poslouchat ze je moje matka! je to hnusne kdyz to ventiluje pres dite. pak me mala prosila ze chce na nedeli knia moje matlka rekla ze mala musi dojit sama k ni, tak to me fakt odrovnalo, maliu sem tam dovedle a matku sem nevidela radsi obrecela sem to jak se ke me zachovala, proste sem ji psla plno zprav furt o tom samem ze jsem dospela a ze uz ji nemusim poslochat, ze nerespekluje ona me pred mou dcerou a ona odepisuje jen to same az tu nebudu budes litovat, jak ji mam vysvetlit ze uz sem dospela!!!36let a dokonce cekame dites novym partnerem a ona me tim nuti asi omezit potkavani! nebudu branit male, ale mam strach ze me bude popichovat proti male, snad ne, ale ja uz mam takovy odpor ji neco vysvetlovat je furt zabednena a na facebook pise o nevdecnych dcerach ktere nerespektuji a necti matku!!!sem fakt vycerpana a bojim se ze rozhaze rodinu ze jsem ta hrozna nevdecna zla dcera co se vlastne nebavi ani s brachou(takze sem na vanoce odmitla tam jit protoze muj bratr je arogantni pedant a vojak a rozkazovatel, takze sou hodne asi podobni a ja uz se nebavim s bratrem pro svuj klid a ted hrozi matka, asi nechape ze muze prijit o vnoucatko nove protoze tohle je spatne jen ji to potrebuju nejak vysvetlit jak se ke me chova!!!a proste se mijime a neurvale me urazi jako namyslena princezna s hnusnou povahou po otci (sem rak i muj otec klid a ticho a pak vybuch),jak ji to mam vysvetlit???jsem dospela matko pochop to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21468
5.12.19 22:04
@karolinavit píše:
Ahoj, potrebuju se vypsat nebo se spise ujistit, ze jsem v pravu. Nebudu psat o detstvi nebo tak to bylo celkem v poradku matka, bratr autoritativni, vzdycky sem mela pocit ze jsem az na druhe koleji a vse se toci kolem bratra. ale o to nejde mozna se tak citi vsichni sourozenci. Ted jsem dospela mam dceru kterou vychovavam samave svem byte (otec zije s jinou patnerkou)matka si zvykla ze potrebuji jeji pomoc s hlidanim i ja to brala jako samozrejmost a vzdycky jsem ji podekovala. Vzdycky sem byla ochotna posloucat nepolemizovat at je doma klid a radsi si myslet svoje. V posledni dobe jakoby se matka zasekla ze je proste po jejim. Nasla kote a zacala mu davat jen srove maso, kocka zacala dcerku skrabat a kousat tak jsem mati zdelila at dava koccce klasicke granule a zradlo a ona uminene trvala na svem at tak do krve ze sme se pohadaly, ja ji doporucila internet, vytkla ji ze si nenecha poradit a ze kocka bude kousat a dalsi nemoci, ona se hadal ze me do toho nic neci at nedelam chytrou atd, ja vzala dite ssebou protoze tohle se nedalo uz vydrzet, samozrejme to byl predzacatek toho co mame ted s matkou!!nechapu jestli to je druh nenavisti vuci me coz by mozna z toho destvi tak nejak odpovidalo, moje problemi resila tim ze maturitu neudelam asi me chle negativne s bratrem motivovat ebo co, ale to je jina vec, asi ma matka takovou povahu nebo ja sem prilis citliva? to je ted jedno spis ted jde o to uz sem si toho vsimala casteji, ale tentokrat je pohar opravdu pretekly, moje matka nerespektuje co pred mji malou reknu, treba jidlo ne druhy rizek uz ne a matka ji schvlane dalsi da! kdyz ji tvrdim ze to bude jak chci ja e ja jsem matka tak me rekne ze ona je moje a ja ji budu poslouchat, takze sem se s ni opet rafla ze to nemysli vazne ze me jako mamu sveho decka nerespektuje a ona zatvrzele na svem ze ji buu psolouchat a ctit a dalsi kraviny az umre ze budu rada ze me pomahla a takove ty veci o kterych samozrejme vim! Ja si ji vazim rekla sem ji blba krava a odesla sem s malou domu, mala me doma rekla ze sem na babicku zla prototze matka do ni hustla ze ji musim poslouchat ze je moje matka! je to hnusne kdyz to ventiluje pres dite. pak me mala prosila ze chce na nedeli knia moje matlka rekla ze mala musi dojit sama k ni, tak to me fakt odrovnalo, maliu sem tam dovedle a matku sem nevidela radsi obrecela sem to jak se ke me zachovala, proste sem ji psla plno zprav furt o tom samem ze jsem dospela a ze uz ji nemusim poslochat, ze nerespekluje ona me pred mou dcerou a ona odepisuje jen to same az tu nebudu budes litovat, jak ji mam vysvetlit ze uz sem dospela!!!36let a dokonce cekame dites novym partnerem a ona me tim nuti asi omezit potkavani! nebudu branit male, ale mam strach ze me bude popichovat proti male, snad ne, ale ja uz mam takovy odpor ji neco vysvetlovat je furt zabednena a na facebook pise o nevdecnych dcerach ktere nerespektuji a necti matku!!!sem fakt vycerpana a bojim se ze rozhaze rodinu ze jsem ta hrozna nevdecna zla dcera co se vlastne nebavi ani s brachou(takze sem na vanoce odmitla tam jit protoze muj bratr je arogantni pedant a vojak a rozkazovatel, takze sou hodne asi podobni a ja uz se nebavim s bratrem pro svuj klid a ted hrozi matka, asi nechape ze muze prijit o vnoucatko nove protoze tohle je spatne jen ji to potrebuju nejak vysvetlit jak se ke me chova!!!a proste se mijime a neurvale me urazi jako namyslena princezna s hnusnou povahou po otci (sem rak i muj otec klid a ticho a pak vybuch),jak ji to mam vysvetlit???jsem dospela matko pochop to

Fakt nevěřím, že máš maturu. Neumíš napsat větu? 8o
Jestli ti máma vadí, nemusíš se s ni vídat. Pokud se s ní vídat chceš, tak si nenech otrávit život. Ano, jsi dospělá, rozhoduješ se sama za sebe. Ona si může povídat co chce. Asi ji nepředěláš, když je taková. Nedohaduj se, vyslechni a udělej po svém. Nedohaduj se před dítětem, vysvětli jí to mimo, že bys ráda rozhodla sama, co dítě všechno sní. Já mám jen tchýni a když hlídá dítě, má ho plně na povel. Jestli mu nacpe druhý řízek, nevidím jako problém. Kočku ať klidně krmí, čím uzná za vhodné a dcera by ji neměla zlobit.
Jak to, že žiješ sama s dcerou a najednou jsi těhule a máš partnera? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48299
5.12.19 22:08

Kočka na granulích neškrábe? Doufám že nevěříš že zvíře co žere syrové maso je agresivní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 22:10

Nepůsobíš ani trochu dospěle, sorry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21468
5.12.19 22:11

Hele, co jí říct, až ti bude vyčítat, že jsi po otci, opáčit, že otce vybírala ona? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 22:12

Jezis psala sem to rychle, tak soudy prosim stranou, tady nejde o to cim krmi kocku nebo jak pisu, ale ze me nuti ji bezmezne poslouchat, ano ziji zatim sama dva roky s malou a partner jinde a dojizdi a ted resime s partnerem stehovani k sobe protoze cekame rodinu, je neco spatne??ja neresim tohle ale matcine rozkazy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48299
5.12.19 22:16

@karolinavit ale to je na Tobě jí říct jak to chceš Ty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11970
5.12.19 22:33

Ty jsi se s matkou pohádala úplně zbytečně, vyvolala jsi hádku kvůli totálnímu nesmyslu. Světe div se, kočka opravdu neškrábe kvůli syrovýmu masu, ono si to kotě hraje, víš? A bude si stejně hrát i kdyby žrala granule. Projevuješ se jako nedospělá, sama chceš, aby tě matka respektovala a ty jí nadáváš před dítětem? Jste jedna jako druhá, nemáte si co vyčítat. Svému dítěti jsi dala bezva vzor do života. Takhle se dospělý člověk nechová, neřeší svoje spory a už vůbec nepoužívá vůči svému rodiči invektivy. Měla by jsi sklapnout kufry a minimálně se za tu nadávku omluvit a pokusit se o smír. Možná se tvoje matka vůči tobě projevuje autoritativně, jenže ty jsi na ní závislá, minimálně hlídáním dítěte, ale tím, jak jsi celý problém řešila, jsi jen dokázala, že se neumíš kontrolovat a chovat jako dospělý člověk. A ani věk a dvě děti v tom nehrají roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
5.12.19 22:40

Mámy rozkazy budeš poslouchat do té doby, dokud od ní budeš požadovat pomoc. Pokud nechceš, aby ti máma rozkazovala, nebuď na ní závislá. To ale neznamená se nemáte stýkat, naopak. Staň se jen soběstačná a nepovažuj hlídání za samozřejmost. Máma moc dobře ví, že supluje otce dítěte, tudíž si bere i právo na uplatňování si - řekněme - mocenských pozic. I v partnerství by tomu tak velice pravděpodobně bylo, než by si vše sedlo. Místo partnera máš prostě mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2555
5.12.19 22:41
@karolinavit píše:
Jezis psala sem to rychle, tak soudy prosim stranou, tady nejde o to cim krmi kocku nebo jak pisu, ale ze me nuti ji bezmezne poslouchat, ano ziji zatim sama dva roky s malou a partner jinde a dojizdi a ted resime s partnerem stehovani k sobe protoze cekame rodinu, je neco spatne??ja neresim tohle ale matcine rozkazy

Já zase vůbec nevím co řešíš. Je ti snad pět? Tak se ohraď ne, řekni jí něco a když tě neposlouchá tak se s ní nestykej, ale nepočítej pak, že ti bude hlídat dítě. Co čekáš, radu hodnou Harryho Pottera, že mávneš kouzelným proutkem a matka se najednou začne chovat podle tvých představ? Ne, nic takového neexistuje. Stačí se jen přestat chovat jako děcko.

Příspěvek upraven 05.12.19 v 22:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21468
5.12.19 22:42
@karolinavit píše:

Víš co, tak jí řekni, ať ti nerozkazuje, že se o sebe dokážeš postarat sama. Jako napsat kloudnou větu, maturantko :roll:
S chlapem nežiješ a upíchneš další děcko. Jestli ona máti nemá v něčem pravdu. Proč píšes o kočce, když nechceš, aby na to lidi reagovali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2555
5.12.19 22:48
@Russet píše:
Víš co, tak jí řekni, ať ti nerozkazuje, že se o sebe dokážeš postarat sama. Jako napsat kloudnou větu, maturantko :roll:
S chlapem nežiješ a upíchneš další děcko. Jestli ona máti nemá v něčem pravdu. Proč píšes o kočce, když nechceš, aby na to lidi reagovali?

No píše o ní, protože si myslela, že se z koček žeroucích syrové maso stávají krvelačné bestie. Pak asi zagooglila a zjistila, že ne, tak to háže pod koberec :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 22:56

Taky jsem rak a taky mam velmi direktivni matku. Musis to bud utnout nebo se s tim nauc zit! Matku opravdu nepredelas, at ji reknes cokoliv, ona se max urazi, ale jiny efekt to mit nebude.Moje matka taky nerespektuje kroky ve vychove, ktere delam, krmi mi dceru vsim co si nepreji! V roce ji uvarila male kaficko a dala ji indianka, ze budou mit holcici sedanek :woman_facepalming:. Hlidala ji a mala ji spadla ze zebriku a skoncila v nemocnici (porad si rikam ano mohlo se to stat i nam),takovych situaci jsme uz zazili asi 10.Mala ma ted 3roky, ano nelibi se mi to a rekla jsem ji to, ale jednou je to babicka a me by bylo lito a prislo mi to sobecke odepirat dceri babu protoze s ni mam ja nejaky problem, ale mala ji ma rada. Takze bud to utni, nebo prijmi.Jina moznost neni.

• Nahlásit
  • Citovat
974
5.12.19 23:04

Tak hlavně ať to kotě neochutná krev, utrhne ti pak ruku :lol: Ani jsem to jinak nedocetla, fakt je to strašný na pochopení, ale hlídá ti, tak buď ráda a když tam není, dělej si věci po svém. Jinak ať si také dělá ona co chce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47554
6.12.19 05:36

Resis malichernosti a uplne blbosti.
Zbytecne startujes a kopes kolem sebe (jak maly rozmazleny parchant, ktery si vydupava). Kdyz ma holka hlad, kde je problem, ze si da druhy rizek? Protoze umanuta matka rekla, ze ne druhy rizek, tak si cely svet sedne na zadek?
Zamysli se nad sebou, jestli vsem situacim nenahravas a nezhorsujes je. Opravdu pusobis nedospele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama