Jsem hnusná a trapná! Cesta za sebeláskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 14:30
Jsem hnusná a trapná! Cesta za sebelaskou

Zdravím všechny ženy a slečny, jenž se naučily samy sebe milovat nebo ty, které pořád tápou, stejně jako já :kytka:
Nejsem zrovna dívka, která by prekypovala sebevědomím a měla se ráda se svými přednostmi a nedostatky. Spíše vidím jen ty nedostatky :lol:
Zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost se změnou postoje ke svému tělu/obličeji i povaze.
Docela mě to trápí, pořád bych na sobě chtěla něco změnit a nejsem se sebou spokojená.
Podělte se o to tajemství, v čem to spočívá, co Vám pomohlo. Třeba tím pomůžete i dalším lidem :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14838 příspěvků 01.05.19 14:34

Dítě - oba jsme málem umreli při porodu. Uvědomila jsem si, jaké prkotiny jsem dřív řešila a jak silný, inteligentní a schopny jsem člověk. A to bez ohledu na to, ze moje chodidla z nějakého důvodu vypadají jak rozjete válcem nebo ze vlasy žijí vlastním, na mých snahách nezávislým, životem.

Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 01.05.19 14:37
@Anonymní píše:
Zdravím všechny ženy a slečny, jenž se naučily samy sebe milovat nebo ty, které pořád tápou, stejně jako já :kytka:
Nejsem zrovna dívka, která by prekypovala sebevědomím a měla se ráda se svými přednostmi a nedostatky. Spíše vidím jen ty nedostatky :lol:
Zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost se změnou postoje ke svému tělu/obličeji i povaze.
Docela mě to trápí, pořád bych na sobě chtěla něco změnit a nejsem se sebou spokojená.
Podělte se o to tajemství, v čem to spočívá, co Vám pomohlo. Třeba tím pomůžete i dalším lidem :kytka:

A jakou máš přednost? Zkus najít aspoň 3 přednosti. Určitě se najdou. Já si myslím, že se zbytečně porovnáváš s krasavou z módního časopisu, co prošla photoshopem. Ráno vesměs všechny vypadají stejně.
Já se jako holka a čerstvě dospělá dost trápila, co mi narosto za číslo prsou. Trvalo dlouho, než jsem se naučila nosit i ne úplně plandavé triko. Nemusíš být královna krásy, ale když z tebe vyzařuje pohoda a dobrá nálada, často se usmíváš a na lidi jsi příjemná, ne koketa, tak si myslím, že okolí tě vnímá dobře. I s většim nosem nebo zadkem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 14:37

@Tichošlápek To mě mrzi :hug: Hlavně, že jste oba v pořádku. Doufám.

Nechtěla jsem vyznit, že mi jde jen o vzhled. Celkově mi přijde, že jsem tu k ničemu, že v životě nikam nesmeruji, nemám žádný cíl, že jsem neschopná atd.

Černá vdova
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.05.19 14:43

Já používám různé alternativy a motivační knížky. Snažila jsem se to urvat sama, ale sama jsem dokázala jen něco, zbytek šel tou alternativou (mám základní kurz Silvovy metody, Reiki 2. stupeň, absolvuju odbloky a rodinné konstelace + když mi něco zajímavého cikne o nos :P ). Mám výhodu v tom, že už 20 let vím, že všechno zlé je k něčemu dobré a to mi pomáhá přežít. Naučila jsem se ve špatných věcech hledat pozitivní dopad pro mě, i když to vůbec neznamená, že jsem pořád v pohodě, dobře naladěná a že doma nebrečím kvůli kravinám.

Řeším jen to, co má smysl. Zhubla jsem (vyžrala jsem se sladkým), začala jsem se jinak oblékat, nechávám se stříhat tak, že jsem spokojená se svým vzhledem, naučila jsem se líčit se. Už jsem došla tak daleko, že mi nevadí, že jsem se to musela naučit různě po kurzech, protože na to sama nemám buňky.

Teď jsem si udělala rekvalifikační kurz, takže se mi rozšířily obzory a vím, že se můžu vzdělávat další roky a že mám toho pořád hodně před sebou. Nebaví mě hnít na jednom místě, potřebuju osobní rozvoj a dělat něco pro sebe, což se mi už pár let daří.

Chce to ale chytit první impulz, prostě někde něco a pak už Ti ty věci přicházejí samy. :kytka:

Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 01.05.19 14:46
@Anonymní píše:
@Tichošlápek To mě mrzi :hug: Hlavně, že jste oba v pořádku. Doufám.Nechtěla jsem vyznit, že mi jde jen o vzhled. Celkově mi přijde, že jsem tu k ničemu, že v životě nikam nesmeruji, nemám žádný cíl, že jsem neschopná atd.

A proč nemáš cíl? Změň práci, chlapa, cestuj, něco dělej. Nenimpej se v sobě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 14:46

@Černá vdova Tak to gratuluji, z tvých slov cítím, jaký jsi ušla kus cesty :kytka:

Já upřímně nevím, kde začít, co vlastně změnit a hlavně pořád takovéto „nemám čas“. A vážně mi přijde, že ho ani doopravdy nemám, domů se chodím akorát vyspat. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 14:46

Ještě studuji VŠ a pracuji na plný úvazek.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14838 příspěvků 01.05.19 14:49
@Anonymní píše:

Taky jsem to tak měla :) to je pěkně náročné, taky jsem domu chodila jen spát. Ale po dostudovani jsem jela sama do Anglie, chvíli tam žila, pracovala - to mi dost pomohlo si začít věřit, ze to zvládnu i jen já, bez kohokoli jiného.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 01.05.19 14:56
@Anonymní píše:

Kolik Ti zbyva skoly? Jak uz tu psaly holky prede mnou, ted je asi nesmysl neco velkeho rozjizdet, snad mozna planovat. Ale az skolu dodelas (jedno jestli rocnik nebo celou), necim se odmen - jed na dovcu nebo vylet, neco podnikni… neco co Ti udela radost a zvedne sebevedomi :kytka: Postupuj po malych, snadno dosazitelnych nebo aspon realistickych ukolech a snad se Tve pocity otoci :palec:

Černá vdova
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.05.19 15:00
@Anonymní píše:
@Černá vdova Tak to gratuluji, z tvých slov cítím, jaký jsi ušla kus cesty :kytka:Já upřímně nevím, kde začít, co vlastně změnit a hlavně pořád takovéto „nemám čas“. A vážně mi přijde, že ho ani doopravdy nemám, domů se chodím akorát vyspat. :zed:

Díky, makám na sobě několik let. :kytka:

No, když ten čas nemáš, tak si ho zkus najít.
Je něco, co by Tě fakt zajímalo, ale opravdu na to nemáš čas? Jak dlouhou ještě budeš studovat? Je možné, že jsi fakt tak vytížená, že nemáš už energii věnovat se něčemu jinému. Co studuješ, jestli to není tajné?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 15:03

@Černá vdova Studovat budu ještě 1-3 roky, podle toho, jestli budu chtít pokračovat dál. Studuji technicko-lekarsky obor na Lékařské fakultě.
Nevím ani co by mě tak mohlo bavit. Mám poslední dobou pocit, že můj život jsou prostě jen povinnosti a ve všem selhavam :(

Černá vdova
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.05.19 15:14
@Anonymní píše:
@Černá vdova Studovat budu ještě 1-3 roky, podle toho, jestli budu chtít pokračovat dál. Studuji technicko-lekarsky obor na Lékařské fakultě.
Nevím ani co by mě tak mohlo bavit. Mám poslední dobou pocit, že můj život jsou prostě jen povinnosti a ve všem selhavam :(

No, nemáš ale lehký obor. Tak je jasné, že tomu musíš věnovat dost času. Psala jsi, že máš plný úvazek, takže kromě práce ještě makáš do školy. Nemáš toho zrovna málo a já sama za sebe úplně cítím, jak už by se mi nechtělo vůbec nic dělat navíc. :nevim:

Potřebovala bys něco jiného, co vůbec nesouvisí s tím, co studuješ a co děláš v práci.
Já jsem účetní a teď jsem si udělala rekvalifikační masérský kurz. Učím se další věci, protože ten kurz je jen holý základ. Naplňuje mě to hlavně díky tomu, že je to úplně něco jiného a musím se na to pekelně soustředit. Rozhodnutí udělat si ten kurz mi úplně změnilo život. Ale svou práci si nechám, pohodlně to uživí mě i děti.

Já když jsem potřebovala rychlou změnu, nechala jsem se ostříhat. A když jsem zjistila, že mi nestačí nechat se ostříhat, přihlásila jsem se na ten kurz :P.

Takže co začít s něčím u sebe? Co změnit něco na vzhledu třeba? Účes, líčení, oblékání, zhubnout nebo já nevím, co. Není nutné si dávat velké cíle, stačí jen něco menšího, aby byl účinek hned a nestál moc velké úsilí ani peníze. Ale aby ti ta změna udělala radost a nakopla Tě k dalším činům ;).

Příspěvek upraven 01.05.19 v 15:15

lilith1
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 01.05.19 15:15
@Anonymní píše:
Podělte se o to tajemství, v čem to spočívá, co Vám pomohlo. Třeba tím pomůžete i dalším lidem :kytka:

Me zvysilo sebepojeti, kdyz jsem zvladla I pri velkych uskalich kombin.VS..vzhled mi pomaha resit pritel, kdyz mi rika, ze me to slusi. :think:

Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 01.05.19 15:40
@Anonymní píše:
Nevím ani co by mě tak mohlo bavit. Mám poslední dobou pocit, že můj život jsou prostě jen povinnosti a ve všem selhavam :(

Tak cíl máš. Snažila bych se co nejvíc spát, pokud to jde. Načerpáš sílu. A když budeš mít volno, vyraž ven. Neseď doma. Nejlépe do přírody.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama