Jsem já ta špatná nebo je to normální?

31
23.6.21 21:20

Jsem já ta špatná nebo je to normální?

Dobrý večer, moje dcera 14 let mi v domácnosti s ničím podstatě nepomáhá.
Jenom si občas uklidí oblečení, ale chtěla bych aby alespoň občas vytřela nebo zametla, vykládala myčku nebo vynesla koš. Kamarádka má sice dceru skoro 13 let a čerstvě 16 let, ale fungují jinak, přijdou ze školy a umyjí nádoby, vynesou koš a jdou se učit a dělat úkoly do školy a moje dcera si sedne k telefonu nebo jde ven.. Doma dá se říct nehne prstem.. Mám na ni vysoké nároky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5508
23.6.21 21:27

Mi úměrně svému věku pomáhá 5ti letá dcera. Vytahuje prádlo z pračky, sbírá prádlo ze sušáku, třídí ponožky a klubičkuje. Myčku děláme spolu, nákup pomůže vybalit. Hračky v pokoji si uklízí sama.
Jsi služka své dcery? Jak to u vás fungovalo když ji bylo 8-9-10-11 let?? Pomáhala? Dělala něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32490
23.6.21 21:28

A jak jsi ji vedla těch 16 let? Mám kluky 15 a 9 let, pomáhají doma dost. Myčka, umí zapnout pračku a pověsit prádlo, starší kosí zahradu a stará se o tříděný odpad, mladší vynáší bio odpad. Vysávají si své pokoje, když je něco potřeba, řeknu a prostě to udělají. Uvařit už taky něco zvládají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9038
23.6.21 21:28

Nemáš. Každý člen domácnosti by se měl zapojit podle svých možností a schopností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.6.21 21:29

Podle mě nemáš vysoké nároky, ale já byla taky taková 😀 máma za to na mě pořád nadávala, ale mně to bylo jedno :oops: vlastně ani nechápu, proč jsem se nechtěla podílet na domácnosti, asi mě štvalo, že i když jsem se občas snažila, tak jsem stejně místo pochvaly nebo vděku slyšela další kecy. Každopádně když jsem se odstěhovala, tak to najednou šlo. Jak jsem ve vlastním, tak mě uklízení a starost o domácnost i baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
23.6.21 21:30

A dřív pomáhala? Jestli jen čekáš, že to udělá sama od sebe, taknsw to nikdy nestane, musíš jí to říct,. jestli chce ven, tak ať sebou veme koš, telefon až potom co vytře, nebo vyklidí myčku,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 21:31

S dcerou v takovem veku ti neporadim, ale kdyz jsme byly v tomto veku (i mladsi) se sestrou fungovaly jsme doma teda jinak nez tvoje. Vyklizeni mycky bylo jen na nas, kos na nas, veseni a sklizeni pradla na nas, uklid pokojicku na nas, chozeni do sklepa pro zavarovacky/zeleninu/cokoliv na nas, umyvani vany a sprchace na nas a samozrejme starost o nase zvirata, ale to byla podminka porizeni. Nasim bylo jedno ktera dela co, proste se domluvte a bude to hotovy nebo nemate televizi/pocitac/cokoliv obe dve.

Příspěvek upraven 23.06.21 v 21:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
23.6.21 21:31
@Veru1987 píše:
Mi úměrně svému věku pomáhá 5ti letá dcera. Vytahuje prádlo z pračky, sbírá prádlo ze sušáku, třídí ponožky a klubičkuje. Myčku děláme spolu, nákup pomůže vybalit. Hračky v pokoji si uklízí sama.
Jsi služka své dcery? Jak to u vás fungovalo když ji bylo 8-9-10-11 let?? Pomáhala? Dělala něco?

V nižším věku si alespoň uklízela pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
23.6.21 21:32
@Nickjmeno píše:
A dřív pomáhala? Jestli jen čekáš, že to udělá sama od sebe, taknsw to nikdy nestane, musíš jí to říct,. jestli chce ven, tak ať sebou veme koš, telefon až potom co vytře, nebo vyklidí myčku,…
Říkám ji ať se zapojuje do domácnosti a pouze odsekava.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22252
23.6.21 21:32

Vysvětli dceři, že není na hotelu, ale doma. A doma se na chodu domácností podílí všichni, kdo tam žijí. Dala bych jí na lednici seznam povinností. Když nebude plnit zadané úkoly, následují sankce jako odebrání kapesného, mobilu atp. A řešíš to tedy dost pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
23.6.21 21:34
@kaktusik1 píše:
V nižším věku si alespoň uklízela pokoj.

A to je vše? Jen pokoj svůj? A teď chceš po ní zázrak? že příjde v 16ti čus bus mami já jdu vytírat, vysávat… ty si lehni a uvařím ti i véču… tak to asi nefunguje… Já dceru k tomu vedu od malička a věřím že v 16ti i tak bude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
23.6.21 21:34

@kaktusik1 jo jsi špatná, vychovala jsi blbě dceru :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
23.6.21 21:36

Ve 14 letech budu od svých dcer očekávat a vyžadovat, aby v domácnosti pomáhaly - myčka, utírání prachu, koš, vysávání atd. Prostě běžné domácí činnosti, které jsme od dětství s bráchou taky doma dělali.
Ani by mě nenapadlo nad tím vůbec přemýšlet, prostě úklid je součást chodu domácnosti a matka není jejím otrokem. Podílet se musejí všichni. Některé kamarádky v dětství od rodičů např. za vynesení koše dostávaly 5 Kč - to mi přijde šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9038
23.6.21 21:36
@kaktusik1 píše: Říkám ji ať se zapojuje do domácnosti a pouze odsekava.

vezmi jí ten slavný telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
23.6.21 21:38
@Nickjmeno píše:
Říkám ji ať se zapojuje do domácnosti a pouze odsekava.
@Veru1987 píše:
A to je vše? Jen pokoj svůj? A teď chceš po ní zázrak? že příjde v 16ti čus bus mami já jdu vytírat, vysávat… ty si lehni a uvařím ti i véču… tak to asi nefunguje… Já dceru k tomu vedu od malička a věřím že v 16ti i tak bude problém.

Je ji 14 let. Ta 16 léta je kamaradky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat