Jsem jediná, kdo se ještě neseznámil s jinou maminkou?

6429
19.9.05 17:37

Jsem jediná, kdo se ještě neseznámil s jinou maminkou?

Ahojky,

tak si už začínám myslet, že jsem jediná, kdo zatím čas tráví s dítkem sám.
Kromě návštěv, kde se potkáme ooobčas s nějakým dítětem, podnikám výlety a nákupy s Eliškou sama, ale už mi začíná vadit, že si nemám s kým promluvit, s kým vymyslet společnou akci..
Potkávám samé spárované maminy… nebo mi prostě přijde divné potkat maminku, zastavit jí a začít se „seznamovat“ :-)

Asi je problém v tom, že zatím nejsem nikdy na jednom místě, vždycky mám cíl, kam naše procházka směřuje, či kam co jedem zařídit.. na pískovišti jsem byla 2×, ale nikdo tam zrovna nebyl…
Už mi to začíná vadit, asi budu muset někam zasednout na pískoviště a čekat na nějaké dítko, přes které se seznámím :-) Eliška už se také nechce moc vozit, tak lítá kolem kočáru, ale to zas někam jdem a není jak se při tom seznámit… Možná stačí vydržet a Eliška si někoho „objeví“ sama :-)

Jsem z Prahy 13, Stodůlky, jdu třeba pěšky ze Stodůlek přes Luka, Lužiny na Hůrku do banky či do Galerie Butovice pro ovoce apod. Nebo jedu něco sehnat na Zličín či Smíchov (ale spíš chodím dlouhé trasy, jízdenky jsou děsně drahé). Eliška již také potřebuje poznat více jaké to je hrát si s vrstevníky…

Je tu nějaká mamina, která se také ješě neseznámila a má dítko podobn věkem tomu mému? Elišce je 14 m…
Mohly bychom si zkusit dát srazík a uvidělo by se, jestli " z toho něco bude".. Je jasné, že si každý s každým nesedne. Já mám kamarádky jen dvě, jinak samé kamarády, což také svědčí o tom, jaká témata se mnou asi nebude možné probírat + musím pořád něco dělat = např. za měsíc mi začíná dálkově škola = musím být pořád v „presu“, abych si připadala normálně…
Tak kdyby nějaká maminka měla o takovouhle podivnou osobu zájem a chtěla zkusit slezinu, dejte mi vědět, budu ráda :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
19.9.05 18:07

Efi, já to mám stejně. Taky se neumím jenom tak seznámit a když se chci dostat mezi lidi, tak vyhledávám spíš akce typu kurz aikida a tam jsou vlastně skoro samí chlapi. Vždycky když jsem se s nějakou maminkou seznámila, tak jsme se přestěhovali. Teď to vypadá, že jsme konečně zakotvili, ale zase není na obzoru žádná opravdová kamarádka. Maminky na pokecání „na písku“ nás zatím nějak nepouští mezi sebe, připají mi jako uzavřené komunity a tak si vlastně popovídám jenom s maminkama dětí od syna ze školy, nebo s těmi, které znám ještě z jeho školky. Vidím, že jsi podobný typ jako já - dlouhé procházky s určitým cílem… . Asi se budeme muset trochu změnit abysme si našly kámošky :wink: Škoda, že jsi až z Prahy. Aspoň vidím, že nejsem v tomhle problému sama.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
6954
19.9.05 18:24

Maminky

Ahoj holky,
asi budeme muset udělat dálkový pochod Příbram-Praha-Přerov. Jsem na tom stejně. Taky jsem si vždycky říkala, jestli ty maminy, co potkávám spolu se znají už od dřív, nebo jestli jsem divná. Přijít k někomu a říct, dobrý den, já jsem ta a ta, nemohly bychom jezdit spolu, to mi prostě nejde. Navíc pořád něco řeším, takové to kdo s kým pro mě není zábava na celé odpoledne, takže si musím vystačit s telefonáty mým zaměstnaným kamarádkám. Mám 3, jinak spíš kamarády, asi jako ty Efi.
Jsem doma, teď už ne na MD, mám příspěvěk při péči na dceru. Pořád něco studuju (teď chirofonetiku, a tu mám na dlouho), takže s časem to také není růžové. Ale jsem ráda, když vidím, že nejsem výjímka.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
19.9.05 18:31

Mno, tak jsem ráda, že nejsem jediná „divná“ :-)
Kamarádky jsou jen holky od kluků z mé sportovní party (rafty, kola, hory), jinak jedinou kamarádku mimo partu mám daleko, vidíme se tak jednou za čtvrt roku. Já si tak říkák spíš kvůli Elišce, aby se s někým seznámila.. asi to půjde v nějakém tom dětském koutku, uvidíme.. Nyní jak začala běhat se asi bude seznamovat sama za mne :-)
Ale fakt je, že jediný s kým jsem si venku pokecala a byl s kočárem, byl chlap :) S těmi mi to jde nějak samo, holek se bojím, asi proto, že jich fakt moc neznám, chlapa odhadnu líp :-)
Tak uvidíme, třeba nějaká dušička písne, třeba to za mne vyřeší Eliška brzy sama a o kolektiv se postará sama :-)
Díky za příspěvky a podporu :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.05 18:39

Trochu mi z toho vyznívá, že si připadáte trochu vyjímečné a máte pocit, že by jste si s ostatníma maminkami asi nerozuměly. Zkuste zajít do nějakého mateřského centra nebo se klidně dávat do řeči s ostatníma maminkama na hřišti nebo v poradně.Vždyt se nemusíte hned důvěrně kamarádit, když si za měsíc popovídáš ve svém okolí s 20 maminkama, alespon s některýma si budete vyhovovat. A že by si maminky povídaly jen kdo s kým se mi nezdá. Jestli není spíš problém v tom, že jste jak nekterá píšete neměly kamarádky ani dřív. Zkuste třeba človíčkov, Toulcův dvůr, Ymcu, Houpacího koníka na Smíchově, určitě jsou nějaká místa kde se schází maminky i mimo Prahu. Občas jezdím za kamarádkou do Butovic a vím že je tam dětí jako smetí, to nemůže být problém se s někým seznámit. Jen od toho napřed nečekej přátelství až za hrob, ale jen příjemné odpoledne na hřišti kde nebudeš sama. Cora

• Nahlásit
  • Citovat
563
19.9.05 20:02

Ahoj holky,

mám podobný problém. Buď kamarádky mají děti a bydlí daleko nebo jsou bezdětné a chodí do práce. U nás na sídlišti mám jen jednu kamarádku, se kterou chodíváme s kočárkama ven (a známe se z dřívějška) a přes ní pak znám ještě dvě, tři holky, ovšem to je jen na takové „ahoj, jak se máte?“. Taky mi nějak nejde seznamovat se.

Coro - mateřské centrum jsem zkoušela, a po pravdě řečeno, je to uzavřená společnost. Sice jsem tam šla se švagrovou, ale ty maminky mě vůbec nevzaly na vědomí, málem ani neodpověděly na pozdrav. Ono to chce trochu zájem i z druhé strany a když není, tak je to těžké. Možná jsem měla jen smůlu, že tam nebyla nějaká družnější osoba, která by byla ochotná se se mnou dát do řeči. Není to o tom, že bych se cítila výjimečná, jen jsem trochu plachá a prostě neumím někam přijít, rozrazit dveře a tady mě máte, radujte se. I když do toho mateřského centra asi občas s malým zajdu, protože se mu tam líbila ta spousta hraček.

Efino - my sice v Praze bydlíme, ale na opačném konci - na Jižním městě.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.05 20:30

Efino -

no tak vidíš, nakonec se někdo našel. Možná ale trošilinku souhlasím s Corou, nějaké přátelství za hrob z pokeců u pískoviště asi nečekejme.
Myslím si, že v Praze máš každopádně hooooodně příležitostí. Já jsem sama téměř pořád, malé jsou teprve 4 měsíce, ale celé těhotenství jsem byla doma, moc jsem mezi lid nevycházela, bylo mi zle, navíc jsme se před časem přistěhovali na vesnici, kde neznám absolutně nikoho a už mě to dost štve. Mohu tě uklidnit, že tady je problém seznámení ještě větší, když navíc přihlédnu k tomu, že kočár malá nesnáší, tudíž odpadá nějaké dlouhé kroužení obcí za účelem vyhlédnutí alespoň nějaké mamky, hezky ve vaku na nákup, poštu, čí jen půlhodinovou prochajdu a šupky dupky domů. Ale samota fakt leze na nervy, ještě, že mám emimčo.
Tak ať si najdeš fajn mamulky

sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
2773
19.9.05 20:34

Marty, škoda, že máš už tak velkého kluka :cry: , já jsem z Michle, to je kousek :lol: .
Ne, že bych neměla s kým jezdit s kočárem, ale častěji jezdím sama, než s někým, a popravdě, pokud nemám nějaký cíl, tak mě to samotnou neba. :oops:
Jenomže Františkovi jsou teprve dva měsíce. A tady v okolí jsem za tu dobu nepotkala jediný kočárek. Hm. A to prý máme letos babyboom! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
19.9.05 20:56

Marty1 ja jsem taky z Kunratic!!!! Mam syna -14,5 měsíce. Taky me nebavi jezdit sama do zblbnuti po Kunrataku. Jestli chces tak se mi ozvi SZ. Muzeme vyrazit spolecne. Psa nemate? Protoze to by bylo uplne idealni, protoze mame jeste psa, at je to venceni uplne :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
19.9.05 21:03

Jé, Sanynko, to se divím. Na vesnici, mám dojem, jsou lidi družnější. Když jsem bydlela u rodičů na dědině a vlastně když tam i teď přijedu, tak nehrozí, abych prošla vesnicí za půl hodiny. S každou mladou holkou musím pokecat, nepočítaje staré báby drbničky. Je mi tam děsně fajn a pokaždé, kdž se mezi náma objevila nějaká nová holka, skoro jsme soutěžily o to, která se s ní dřív seznámí. No jo, Morava =o)))). Přerov je sice taky Morava, ale úplně jiná. Je to město a já jako holka z dědiny to „těžší“ seznamování cítím o to víc. Ale vypozorovala jsem jednu moc zvláštní věc. Nejsnadněji se seznamuje v Brně, smerem ke Zlínu je to o malinko horší, ještě víc na sever horší a největší problém se seznamováním jsem měla v Šumperku. Teď kotvím tak na půli cesty mezi Šumperkem a Brnem - spíš teda k Brnu, tak doufám, že tu někde za rohem číhá nějaká šikovná kámoška =o). PS: nepřipadám si nějaká zvláštní, akorát se mi nechce seznamovat se s někým, kdo mi nesedne a já si budu muset dávat pozor na jazyk. Vždycky jsem měla aspoň jednu moc dobrou kamarádku, ale to věčné stěhování ničí vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
614
19.9.05 21:34

Ahoj Efino,
my jsme na tom tak nejak podobne! :( Moje byvala nejlepsi kamaradka sice ma mimi o 6mesicu mladsi nez je nas Kuba, ale jak ona, tak jeji chlapecek jsou pekny sisiny (jen malinko fouka nebo teplota klesne o 2stupne, uz jsou doma, co kdyby nahodou…), na nakupy se ji nechce, protoze v centru je moc lidi a tak podobne; takze travime dny taky sami. A taky nas to uz nebavi!!!
Naivne jsem si myslela, ze kdyz zacneme chodit na plavani, tak se tam treba s nejakou maminkou seznamim, ale kdyz uz si padneme do oka, tak pri me smule bydli az za Prahou uplne opacnym smerem :(
Sice jsme z Prahy 6, ale pokud by ti to nevadilo, radi s vami nekam vyrazime! :wink: Kdyztak muj mail je gandelion@seznam.cz
Krasny vecer a pozdravuj Elinku!
Eliska a Kubik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
19.9.05 21:34

Ahoj Efino.
Jsem taky z Prahy 13 (resp. 5, jak se to veme), Luziny. Holcicku mam skoro 13timesicni :-), takze spolecne tema by bylo :-). Musim rict, ze ja nouzi o kamaradky nemam. Nase sidliste se mi zda prebohate. Seznamuji se u pediatra, na plavani, ted i na cviceni maminek s detmi, dokonce i pres net jsem si tu v okoli nasla 2 maminky :-). Ale myslim, ze znamych neni nikdy dost! Mam rada spolecnost, mozna proto, ze jsem s dcerkou sama. Tak jestli ti nevadi, ze jsem „takhle postizena (tj. svobodna matka)“, tak mi pisni SZ :P

Budeme se s Anie tesit!!!!!

Hromix z Letnich miminek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
19.9.05 21:41

Ahoj Efino,
tak to je náhodička, jsme z Velký Ohrady, takže Lužiny, Luka, Hůrka, to jsou naše místa. Peťanovi je 16 měsíců, takže jak říkáš, běhá kolem kočárku, ale jsme rádi i na písku. Je tam spousta maminek s kterými prohodím pár slov, děti si pohrají, ale kámoška......
Tak budem moc rádi, když budete mít chuť a náladu, tak se rádi sejdem.
Asi mi pošly SZ a dohodnem se.
Alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
19.9.05 22:00

Hajinko,
já jsem ze Spořilova-to není od Michle tak daleko. Jestli budeš chtít, tak písni, můžeme se sejít na prochajdu nebo vyrazíme s Maty do Kunraťáku:-)

Přeji všem hezké družení napříč Prahou
Jana + Kačenka 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
19.9.05 22:10

čau holky, jak já Vám rozumím :-)) Mně se taky nedaří potkat kamarádku. Mockrát je mi nějaká maminka sympatická, povídáme si, ale nějak je mi trapný říct, vy jste taková sympatická, chodíte sem často, nechete k nám domu na kafe??? Máme dobrý :-))

Bydlím na jižnáku a docela to tady pořád brázdím, taky nechodím na jedno stejné pískovište, tu Krčák (kunraták) tu hostivařský lesopark, tu vyjedu někam dál směr centrum apod.

Jinak já bych tu kamarádku maminku „až za hrob“ brala z fleku. Jednu takovou mám, ale šla ted už do práce, vídaly jsme se pravidelně 2× týdně a ač byla z opačného konce prahy, tak to fungovalo.Takže se nebojte i vzdálenějších kámošek. ale čím blíž, tím líp. My se srazlily bud nekde na plůli cesty (vyšehrad) nebo jsme daly celodenní výlet k jedné z nás domu. Byly to pre mě ty nejbájo dny :-)) - krom víkendů s taínkem, že???

Tak holky z Jižního města, spojme se :-))

Martina, Matěj (2 roky) a Kubík (3 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama