Jsem kráva, zažily jste u sebe podobné selhání?

Anonymní
11.2.20 14:18

Jsem kráva, zažily jste u sebe podobné selhání

Tak se jdu vypovídat jaká jsem kráva a zjistit jestli jsem takto blbá jenom já nebo se to stalo i jiné matce.

Mám dítě po očkování, to je tedy protivné, ukňourané, všecko je špatně, nonstop se vzteká a něco se mu nelíbí. Bude mít pět let. Dnes začalo zlobit u stolu, vyhazovat z talíře, tisíckrát jsem napomenula ať ji hezky. Nic. Tak jsem nabrala lžící a dala to dítěti nečekaně do pusy. To začalo mluvit s plnou pusou jídla že to nechtělo ode mě nabrat že to nespolkne. Po pár minutách sezení u stolu s tím soustem v puse jsem se naštvala, dítě vzala za ruku a odvedla od stolu do pokojíčku s tím, že když nechce jíst tak teda jíst nebude ale tyto blbosti u stolu nechci. Dítě se začalo vztekat a jak začlo řvát, tak to nespolknute sousto vdechlo. Já mu chtěla pomoci plácnutím po zádičkách ale jak jsem byla už naštvaná tak jsem ho po těch zádech lupla dost silně. Dítě si asi myslelo, že jsem ho uhodila a začalo řvát ještě víc, tedy chtělo, ale tím se začalo fakt hnusně dusit. Pak teda nastal boj aby se nadechlo a nějak se toho sousta zbavilo. Klepu se ještě teď. Mám strašné výčitky že jsem se na to nevykašlala rovnou a nenechala dítě si s tím jídlem prostě hrát, nebo co. Nebo jsem si nedala větší pozor a bouchla ho moc silně do těch zad když už jídlo vdechlo. Vím že jsem úplně pitomá a sedím tu a chce se mi brečet. Dítě chudák usnulo jak z toho bylo vyhukané. Jinak fyzicky netrestáme, maximálně v naprosto výjimečných případech (záměrné vyběhnutí do silnice - kde jsem byla spíš v šoku), takže na to není dítě zvyklé. Vůbec nevím co si teď musí myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15712
11.2.20 14:21
@Anonymní píše:
Tak se jdu vypovídat jaká jsem kráva a zjistit jestli jsem takto blbá jenom já nebo se to stalo i jiné matce.Mám dítě po očkování, to je tedy protivné, ukňourané, všecko je špatně, nonstop se vzteká a něco se mu nelíbí. Bude mít pět let. Dnes začalo zlobit u stolu, vyhazovat z talíře, tisíckrát jsem napomenula ať ji hezky. Nic. Tak jsem nabrala lžící a dala to dítěti nečekaně do pusy. To začalo mluvit s plnou pusou jídla že to nechtělo ode mě nabrat že to nespolkne. Po pár minutách sezení u stolu s tím soustem v puse jsem se naštvala, dítě vzala za ruku a odvedla od stolu do pokojíčku s tím, že když nechce jíst tak teda jíst nebude ale tyto blbosti u stolu nechci. Dítě se začalo vztekat a jak začlo řvát, tak to nespolknute sousto vdechlo. Já mu chtěla pomoci plácnutím po zádičkách ale jak jsem byla už naštvaná tak jsem ho po těch zádech lupla dost silně. Dítě si asi myslelo, že jsem ho uhodila a začalo řvát ještě víc, tedy chtělo, ale tím se začalo fakt hnusně dusit. Pak teda nastal boj aby se nadechlo a nějak se toho sousta zbavilo. Klepu se ještě teď. Mám strašné výčitky že jsem se na to nevykašlala rovnou a nenechala dítě si s tím jídlem prostě hrát, nebo co. Nebo jsem si nedala větší pozor a bouchla ho moc silně do těch zad když už jídlo vdechlo. Vím že jsem úplně pitomá a sedím tu a chce se mi brečet. Dítě chudák usnulo jak z toho bylo vyhukané. Jinak fyzicky netrestáme, maximálně v naprosto výjimečných případech (záměrné vyběhnutí do silnice - kde jsem byla spíš v šoku), takže na to není dítě zvyklé. Vůbec nevím co si teď musí myslet.

až se probudí, v klidu bych to s dítkem probrala -) že takové chování u stolu tolerovat nebudeš, a že pokud se to bude opakovat, tak opět bude odejito do pokojíčku. Pak bych dítku vysvětlila, že jsem ho nebouchla, ale že jak mu zaskočilo, bylo nutné ho to těch zádech plesknout/bouchnout. A že pokud se leklo, že se omlouváš, ale bylo to nutné, aby se neudusilo...……..hlavně klid, to bude dobrý ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 14:23

Vklidu jen se to trochu vymklo kontrole, neměla jsi nic zlého v úmyslu, ještě takových podobných situací zažijes :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
1269
11.2.20 14:25

Kliiiid. Situací, které si vyčítam, jsou mraky. I matky jsou jen lidi. Občas je toho na nás moc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 14:30

Holky jste hodné, já jsem z toho úplně v háji. Dítě si chudák myslelo že místo abych mu pomohla tak ho trestám, úplně je mi z toho špatně :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1269
11.2.20 14:45
@Anonymní píše:
Holky jste hodné, já jsem z toho úplně v háji. Dítě si chudák myslelo že místo abych mu pomohla tak ho trestám, úplně je mi z toho špatně :,(

Dite se z toho oklepe. A pokud jsi jinak normalni, fungující matka, která ho miluje, casem na to úplně zapomene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17940
11.2.20 14:45
@Anonymní píše:
Holky jste hodné, já jsem z toho úplně v háji. Dítě si chudák myslelo že místo abych mu pomohla tak ho trestám, úplně je mi z toho špatně :,(

Ukázala bych mu video, kde se ukazuje první pomoc, když někomu zaskočí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
11.2.20 14:49

Neřeš, až se vzbudí dej mu něco dobrého, pěkně si oohrajte a hlavně nepřipomínej mu to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
11.2.20 14:50

@alialiali Tak nějak. To dite si zas tak nic extra fatalniho nemyslí. Je to takové zvířátko - dát najíst, dat teplo a lásku a je dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 14:56

Prestan se klepat, haranta se jen tak nezbavis ;) az se vzbudi, tak mu rekni, co se stalo, on to bude mit v kebuli zamotane. Dulezite je, abys byla vklidu a rekla mu, ze to nebyl vejprask, ale ta prvni pomoc, ale!!! u stolu delame to a to. A ze jsi stastna, ze ji mas a ze se ji nic nastalo. Ona to vezme :mavam:

Me jednou dite stvalo vztekanim pred spanim a mlacenim a buhvicim tak strasne, ze jsem na nej vybafla ze tmy. Jezkovy voci, to byl sok, tomu diteti malem hrablo 8o bych si nafackovala :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
11.2.20 14:57

To tedy byla blbá souhra náhod :zed: vůbec si to nevyčítej, dobře to dopadlo, naštěstí :hug: Naopak bych z toho udělala ponaučení, že s jídlem se nehraje a že mu může zaskočit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
11.2.20 14:59

@PaníKadrnožková ja se hrozně omlouvám, ale valím se tu smíchy z toho bafnuti :lol: chápu, že to byl šok a nedobrý nápad, ale ta představa mě přemohla :mrgreen:

Jinak naprosto souhlasím s tím vysvětlením :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
11.2.20 15:02

Jo a zakladatelko, taky se přidám s příhodou - syn se jednou takhle ve vzteku omylem zamkl v ložnici, naštěstí se mnou. A jak měl hysterák, lomcovák klikou a já na něj byla strašně naštvaná, tak mě nenapadlo nic lepšího, než naráz odemknout. No a on samozřejmě prolétl dveřmi do chodby a hlavou napálil do skříně :zed: taky bych si za to nafackovala :nevim: ale dítě je živé a zdravé, ponaučení na obou stranách, tak dobrý :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3305
11.2.20 15:04
@Anonymní píše:

To mohlo dopadnout hodně špatně. U jídla se jí a nedělá nic jiného. Máš to jako poučení. To mu vysvětlíš, až se uklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
11.2.20 15:04

Já bych po probuzení krátce vysvětlila, že to nebyl trest ale nutná pomoc, a že tě mrzí jestli jsi ho polekala, a dál se k tomu nevracela :) Pomazlit, poňufkat, ujistit dítě že ho máš ráda a jít dál. Aspoň tak to funguje u naší tříleté, když se nějaká podobná epizodka stane :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama