Jsem máma a baví mě to, co je na tom?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 09:19
jsem máma a baví mě to, co je na tom?

Dobrý den maminky,

máte někdo podobný pocit jako já?

Mám 2 letou holčičku, ještě kojím, i když už končíme, chtěla jsem kojit 2 roky, ze všech stran se na mě v okolí valí, jak je to divný, že dítě to nepotřebuje, že max půl roku atd..no mám jiný názor, ale nikomu ho necpu, jako mě přijde divný nechtít kojit nebo to utnout po pár měsících, ale cpu to někomu, ne, nemám na to stejný názor, ale respektuji to, je to každého vec, každý má jiný důvod..

další vec, malá nikdy ještě nebyla na noc od nás, opět, je to divné, dítě bude fixlé a bla bla..no někdo má potřebu dítě dávat pryč už po šestinedělí a odpočinout si, já ne, já jsme s dcerou ráda, je mi 32 let, procestovala jsem co se dalo, vysokou jsem si udělala, život na koleji byl jedna velká párty, práce kariera taky ok, budu pokračovat po Rd, pracuji na 20% uvazek z domuale to jsme začala až před půl rokem, první rok a půl se mi fakt ani nechtělo a většina kamarádek, to ti stačí, být jen doma s děckem? jako kdyby to bylo neco strašnýho, no tak někdo má potřebu se realizovat i na RD a být s dítětem je pro něj náročné, já to tak neměla a to dcera měla období, kdy mi taky hrabalo, ale budu mít jen jedno, na díte jsem se těšila a rychle to utíká, klidne ten rok a půl věnuji jen ji, než se stresovat, že nestíhám a musim tohle, práci mám ráda, těšim se zpátky, ale práce mi neuteče..
a prostě nemám pocit, že bych potřebovala od dítěte pryč, to ovšem neznamená, že jsme pořád s malou, s manželem se střídáme, nekdy jdu ven já na celé odpo, někdy on, on spíš večer, dcera je zvyklá na uspávání ode mě, takže já spíš chodím odpo, nemám potřebu zatím nekde pařit večer, chodím s kamarádkama na kafe, do obchodu, na výstavy, do kina, takže nemám pocit, že nežiju, prostě jsem se těšila na dítě a užívám si to, brala jsem to tak, že pár let se to holt omezí, čas na muže mám, uspím malou, koukáme na film, dáme víno na terase, hrajeme dostihy a sázky apod..odpo občas pohlídá babička a my jdeme si třeba sednou někam, nebo spolu do kina a přesto, většina mých dětných kamarádek si tuká na hlavu, jak že to dáváme a jak že to nejsme na rozvod, že spolu netrávíme čas, myšleno, že někde nechlastáme spolu večer :roll:

já nevím, asi nějaká sociální bublina, ale někdy už mi toho přijde moc, že má někdo věčně potřebu někomu kecat do života, já přece taky nejdu za kamarádkou co má 3m dítě a nechá ho na týden u babičky, která ho doted viděla párkrát za život a jede kámoška na 7 dní na hory..taky za ní nejdu a neříkám, jestli ji to stojí za to, asi stojí, já jsme v tom jiná, já radši vezmu i dceru a jedeme společně všichni 3, byly jsme letos a bylo to super, bobovali jsme s malou, stála i na lyžích, jako jen stála :D střídali jsme se s mužem v lyžování, večery spolu..a dobrý, tak mě to tak vyhovuje..no a reakce, vy jste jeli i s malou, to jste si to moc neužili, co..proč jste ji nedali nekomu hlídat, a proč? užili a maximálně, já prostě nemám potřebu se dítěte zbavovat a je mi jedno jak to dělá kdokoli, taky máte občas pocit, že lidi moc řeší ostatní? a nemyslim jen ve vztahu co píšu, ale i obráceně, že někdo odjede od dítěte a zase se řeší, že dítě opouští, at si to každý dělá dle svého, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
sportka
Kecalka 102 příspěvků 21.01.19 09:24

Vyjádřila jsi se dostatečně. Co chceš slyšet? Žij jak chceš, je to tvoje dítě a tvůj život. Nechápu proč to tak řešíš :-D

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 21.01.19 09:25
, at si to každý dělá dle svého, ne?

přesně, ať si každý dělá podle svého. Nevím, proč to tady řešíš.......

ka2ka
Extra třída :D 13751 příspěvků 21.01.19 09:25

chceš pochválit? jo jsi frajerka
každý je jiný každém vyhovuje něco jiného :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 21.01.19 09:25

A dal…?

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 21.01.19 09:27

Já teda nevím, ale neřešis to náhodou moc ty? Me nikdo nekomentuje jako já nekomentuju nikoho druhýho ať si to každej dělá jak chce. Kojit dítě do dvou let je dle mě taky mimo, hlavně když to některé dokážou i na veřejnosti, ale myslím si svoje a ať se každej klidně zblázní. Z domova pracuji u obou dětí, v podstatě hned po šestinedělí, hlídání nemáme, s manželem se střídáme případně využijeme chůvu. Nevím zda to stačí jako odpověď.

Příspěvek upraven 21.01.19 v 09:28

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 21.01.19 09:28

A pointa? Já mám na spoustu věcí ohledně výchovy jinak než moje okolí a nijak mě to nenervuje, jiný názor si vyslechnutí, občas se inspirují jindy zakroutím hlavou a jedu si dál podle svého. Jediný člověk se kterým se o našem životě podrobně bavím je můj manželba nikdo jiný nám do toho nemá či kecat.

Příspěvek upraven 21.01.19 v 09:28

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 21.01.19 09:28

A pointa je jako kde, jsem super matka a vy jste všechny megery? :nevim: a říct svůj názor na přece není trestné ty ho taky říkáš jen na to máš jiný pohled …mi přijde taky uvalené kojit déle jak půl roku,ale je to jen můj problém ty si Koj třeba do 15 :nevim: a ono to ani není o tom že ty někam strkas dítě,ale že to dítě chce i někoho jiného než tebe nevím proč by babička měla být míň než ty :zed:

Příspěvek upraven 21.01.19 v 09:31

Celina
Závislačka 4216 příspěvků 21.01.19 09:28

Je až neuvěřitelné, že máš VŠ, pardon, ale tvůj sloh je příšerný, to je snad celý příspěvek v jedné holé větě :think:
Nicméně nechápu podstatu příspěvku, pokud ti to takhle vyhovuje koj třeba do pěti let, malou nikomu hlídat nedávej, je to jen tvoje věc, tvůj život a tvoje rodina…Proč řešit, že to někdo dělá jinak? Jak píšeš..ať si to každý dělá podle svého :pankac:

Tichošlápek
Extra třída :D 12182 příspěvků 21.01.19 09:30

A co resis? Lidi porad budou neco komentovat.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 21.01.19 09:30

Mam to hodne podobne,az na to kojeni ;) taky nemam potrebu malou nekomu davat a jit si „uzivat“ :nevim: ja si vsechno nejvic uziju s ni :srdce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 21.01.19 09:30

Mne prijde, ze zase tak spokojena nejsi, kdyz si to pred sebou musis tak obhajovat :nevim:

scentini
Závislačka 3578 příspěvků 21.01.19 09:31

Moje deti, jsou moje droga :mrgreen: , mam skoro 5 letou a 5 mesicni. Nerada jsem bez nich, nepotrebuju to. Ta starsi uz prespi u nasich nebo s nima nekam jede to jo. Ale jsko 2 leta byla jen semnou. Taky nepotrebuju mejdany a buh vi co. Jsem rada doma a rada se holkam venuju, starsi nechodi do skolky. Nevidim duvod. Nechat 3 mesicni na tyden nekde ani omylem. Mladsi mam porad u sebe a uzivam si mimco, zachvilku mi vyroste. :mrgreen:

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 09:32

no a co jako? proč zakládáš diskusi? však si koj třeba do pěti let, když tě to baví :nevim:

astoret
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 21.01.19 09:34

já tě chápu, ale beru to už jako, že má někdo jiný názor, taky občas něco takového zaslechnu, na jaře se chystáme na Mallorcu na hory a na kola a bereme 3 letou a taky mi pár lidí řeklo, že s dítetem jsme defacto chudáci, ale tak oni zas žijí jinak, já se třeba na to těším, že právě pojedeme s malou, ale nikdo to extra neřeší, prostě něco prohodí a co..horší je tchýně, ta řeší zas všechno, že v létě budeme dělat vysokohorskou turistiku a spát pod stanem a že bereme dceru s sebou, to je naopak keců, jiní lidi třeba řeknou, to si s děckem neumím představit nebo to by mi za to nestálo a hotovo, ale ona to řeší a vymlouvá a straší atd..to je horší :D
jinak taky většinu věcí děláme s malou a vyhovuje nám to, taky od nás ještě nebyla přes noc, ale je to i tím, že jsme v zahraničí a je tu pořád s náma, takže ted by to moc nedala najednou k babičce, moc ji nevídá..ale lhala bych, kdybych řekla, že si občas nepředstavím, že mám víkend pro sebe :DD ale holt bude později..

taky jsme třeba stáli před rozhodnutím, splnit si jeden sen, což by znamenalo dát dítě cca na 10 dní v léte na hlídání no a nakonec jsme si řekli, že to prostě posuneme, abychom si to splnili i s dcerou, ale když by někdo v naší kuži to udělal jinak, nic špatného by na tom nebylo, ber to prostě jako, že lidi mají různé názory, ne že ti kecají do života (horší jsou pak co fakt kecají a odsuzují, ale nenaděláš nic, prostě jed si ten život podle svého jako dosud :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >