Jsem melancholik - jak se s tím naučit žít?

19
2.1.21 23:28

Jsem melancholik - jak se s tím naučit žít?

Ahojte holky, jdu si k vám tak trochu postěžovat a taky pro radu. Je mi jasné že povahový rys předělat nelze, ale uvítám jakékoliv tipy, jak se smířit sama se sebou. Totiž jsem zářný příklad melancholika. Jsem neustále pesimistická a i když mě na chvíli něco nadchne, za 10 minut už si myslím že je to hloupost a ubere mi to na náladě. Čas od času upadám do depresí, kdy mi přijde všechno zbytečné a jsem hrozně demotivovaná. Také jsem dost výbušná, naštve mě úplná maličkost a pak jsem skoro nepříčetná. Za několik minut mě to přejde a pak už zase v pohodě, ale strašně mě tyhle změny nálad vyčerpávají. Mám pocit že se prostě pořád hledám a neumím se najít. Zajímalo by mě tedy, jestli se tu najde někdo další takový, kdo se naučil tyhle nálady nějak ovládat? Co vám pomohlo?

PS: Nad psychologem už jsem několikrát přemýšlela, ale pořád se k tomu nějak nedokážu rozhoupat.

Předem díky za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74
2.1.21 23:34

Člověče, to je jako bys psala o mně. Taky si tak často připadám. Radu bohužel nemám, pořád se v tom plácám a snažím se to změnit. Někdy míň a někdy víc úspěšně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 23:49

Jako bys psala o me. Strasne me to, jaka jsem rozciluje a i moje okoli to uz dvakrat “nebavi”

• Citovat
  • Nahlásit
6039
2.1.21 23:51

@JankaV33 základ je se mít ráda taková jaká jsi a přijmout samu sebe. Nepochybovat o sobě. Ok, jsi možná melancholik a co? Nejsi o nic horší než sangvinik a po pravdě já bych ani sangvinikem být nechtěla. Takový Brandon z Beverly Hills ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 00:04

@LolaAA Přesně! Výraz „plácám se v tom“ používám v téhle spojitosti hodně často. Mě vždycky chvilkově pomůžou motivační knížky, ale zatím jsem nenašla žádnou, která by mi pomohla dlouhodoběji…za nějakou dobu si pak už říkám „stejně tam psali blbosti“… Fakt mě štve jak umím všechno tak shodit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 00:05
@Anonymní píše:
Jako bys psala o me. Strasne me to, jaka jsem rozciluje a i moje okoli to uz dvakrat “nebavi”

Právě, nejčastěji to schytá přítel a mě je pak za chvíli strašně líto že jsem na něj zbytečně vyjela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 00:11
@janickaIII píše:
@JankaV33 základ je se mít ráda taková jaká jsi a přijmout samu sebe. Nepochybovat o sobě. Ok, jsi možná melancholik a co? Nejsi o nic horší než sangvinik a po pravdě já bych ani sangvinikem být nechtěla. Takový Brandon z Beverly Hills ;)

to máš pravdu :) Já bych se strašně ráda přijala taková jaká jsem, pracuju na tom, ale připadá mi že se momentálně od toho sebepřijetí spíše vzdaluju :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4956
3.1.21 00:42

Melancholie je typ temperamentu. Hledej pozitiva a klady tohoto lidského založení a uvidíš, že jich je velmi mnoho. Nenechávat se strhnout diskusí a já taky… Najdi si svou cestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4956
3.1.21 00:44
@JankaV33 píše:
to máš pravdu :) Já bych se strašně ráda přijala taková jaká jsem, pracuju na tom, ale připadá mi že se momentálně od toho sebepřijetí spíše vzdaluju :nevim:

Špatně❌ neporovnávat se, nežijete stejné životy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 00:45

Co třeba bipolární porucha??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
3.1.21 05:21

@JankaV33 tak na to bych si davala pozor. Aby ho to taky neprestalo bavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 08:55
@Královna Kosmíru píše:
Co třeba bipolární porucha??

Jo tak tu nemám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
3.1.21 08:56
@Len123l píše:
@JankaV33 tak na to bych si davala pozor. Aby ho to taky neprestalo bavit

Já vím no :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
3.1.21 09:00

@Královna Kosmíru to je uplne neco jiynho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
3.1.21 09:17

@JankaV33 proč tu terapii odkladáš? Může ti hodně pomoct právě s tím sebepřijetím :palec: rozhodně do toho jdi, co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat