Jsem mrcha, když mi to vadí?

Anonymní
16.11.20 18:38

Jsem mrcha když mi to " vadí"?

Ahoj. Máme barák. Mamka ho darovala mě a bratrovi pozemky a zahrady kolem domu. Bratr sem jezdí nárazově, prostě jak má chuť. Cca 2 krát týdně. Nebo přijede i se svojí malou dcerou. Přijede bez ohlášení, dá mi malou a jde něco dělat ven. Nemáme s bratrem spory, nic ale vadí mi že třeba chci si udělat chvíli pro sebe, a ozve se zvonek a bratr je tu. Cítím jistý nekomfort když je tu, prostě nevím jak to popsat, jsem bezcharakterní? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
16.11.20 18:40

Taky by mne to vadilo. Prostě se s ním domluv, že ať dá nejlépe den předem vědět, že bude potřebovat hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
16.11.20 18:41

Vy máte dům a tudíž i pozemek, na kterém dům stojí. Nechápu tedy v čem je problém? Pokud má bratr zahradu vedle vašeho pozemku tak si svůj oploťte, uzamkněte a bratrovi řekněte, že mu dcerku ráda pohlídáte, ale musí se dopředu hlásit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24533
16.11.20 18:41

Jé čau brácho, ahoj proncezno, tak se ti mějte, já jdu ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 18:47

Problém je v tom, že jsem člověk, tterý má rád někdy i samotu klid.Kdo má děti, ví o čem mluvím :mrgreen: Návštěvy nemusím, a když tak krátké. Jsem člověk který je nejradši s rodinou, nemusí se přetvařovat, když mám děravý tepláky, nikdo to neřeší :mrgreen: Asi mám blbou povahu no. Prostě mám ráda svůj prostor, své soukromí, snad chápete :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2333
16.11.20 18:51

Tvůj barák stojí na bratrovu pozemku? Pokud ne, tak ti asi nezbyde než ho oplotit. Bratr nebratr, odtud potud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4416
16.11.20 18:53

Barak je tvuj a zahrada u něj je bráchy? To je dost nesmysl. Ale tim padem si nemáte co vyčítat. On si leze do tvého domu, jak se mu zlíbí, ty zase dle svého uvážení hospodaris na jeho zahradě. Předpokládám teda, že pokud tam bydlíš, tak zahradu používáš, bratr ji nemá zamcenou… Tak jste dva dospělí lidi, tak se tak chovejte. Normálně se domluvte. Řekni mu, že je vždy vítán, ale musí se ohlásit předem. Obzvlášť pokud ti chce dát holku na hlídání. A když se ti to nebude hodit, tak jakmile přijde, zacni se oblékat a řekni, že sorry, ale jsem zrovna na odchodu… není to úplně fér jednání a třeba se ti ven vůbec chtít nebude, ale když to nejde jinak…ja jsem tuhle metodu musela s nepeknym pocitem uplatnit na pribuznou, nic jiného nezabiralo, chování příbuzné uz začínalo hranicit s obtezovanim. Ale pomohlo to a teď jsou vztahy opět super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 18:54
@Anonymní píše:
Problém je v tom, že jsem člověk, tterý má rád někdy i samotu klid.Kdo má děti, ví o čem mluvím :mrgreen: Návštěvy nemusím, a když tak krátké. Jsem člověk který je nejradši s rodinou, nemusí se přetvařovat, když mám děravý tepláky, nikdo to neřeší :mrgreen: Asi mám blbou povahu no. Prostě mám ráda svůj prostor, své soukromí, snad chápete :think:

Tak si to s bratrem prohod - on barak a ty si vezmi pozemky, na kterych budes tak akorat makat anebo je muzes prodat. A nebude te nikdo „otravovat“. Moc sprsvedlive to vase matks nerozdelila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 19:01

Ano barák je můj, dvůr mám já a část zahrady + příjezdovou cestu. Zbytek zahrad má bratr, hospodaří si na nich sám.

• Citovat
  • Nahlásit
8530
16.11.20 19:02

Tak máš snad pusu, abys to bráchovi řekla, jak by ti to vyhovovalo.

Btw on není rodina? Potřebuješ před ním převléknout tepláky a vyšůrovat…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
16.11.20 19:05
@Anonymní píše:
Ano barák je můj, dvůr mám já a část zahrady + příjezdovou cestu. Zbytek zahrad má bratr, hospodaří si na nich sám.

No tak to máma moc chytře nevymyslela. On si na svůj pozemek může přijet kdy chce a s kým chce. Takový dar bych šla vyřešit na katastr a jednoznačně rozdělit. Tohle nemůže fungovat. Proč jste na tohle rozdělení proboha přistoupili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
16.11.20 19:10
@Anonymní píše:
Ano barák je můj, dvůr mám já a část zahrady + příjezdovou cestu. Zbytek zahrad má bratr, hospodaří si na nich sám.

A brácha se na své pozemky dostane aniž by procházel domem nebo přes tvůj pozemek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
16.11.20 19:15

Tak bratr si na svůj pozemek může přijet, kdy chce. Ale to tebe nezavazuje mu být k dispozici jako hostitelka a ještě mu hlídat dítě. Normálně mu to řekni, že obhospodařovávání pozemku a návštěva u tebe jsou dvě různé věci a pokud stojí o to druhé, ať se jako každý ohlásí předem a domluví, jestli se ti to hodí. Nějak nechápu, v čem je takový problém? Jste dospělí, snad spolu dokážete mluvit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.20 19:19
  1. nejsi mrcha, ale jsi divná, když nedokážeš vlastnímu bráchovi říct: „prosím tě příště zavolej dopředu, tyhle tvoje přepadovky nemám ráda, díky“. Místo toho pokládáš tyhle zvláštní otázky tady
  1. jak s tím souvisí vlastnictví nemovitostí?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5614
16.11.20 19:20
@Anonymní píše:
Problém je v tom, že jsem člověk, tterý má rád někdy i samotu klid.Kdo má děti, ví o čem mluvím :mrgreen: Návštěvy nemusím, a když tak krátké. Jsem člověk který je nejradši s rodinou, nemusí se přetvařovat, když mám děravý tepláky, nikdo to neřeší :mrgreen: Asi mám blbou povahu no. Prostě mám ráda svůj prostor, své soukromí, snad chápete :think:

no, mám to taky tak, tak naprosto chápu. Stejně tak vím, že spousta lidí to tak nemá a naopak nechápe, proč z toho dělám problém. Introverti to tak prostě někdy mají ;)
Já bych ho asi napřed někonfliktně požádala, jestli by mohl dát vědět předem, kdy přijede, pokud bude chtít hlídat malou (když bude bez ní, tak si asi vystačí sám a nikdo o něm moc neví, předpokládám). A pokud by mu to nedošlo, tak bych občas předvedla únikový manévr. Prostě když by nečekaně dorazil a počítal s hlídáním, tak bych mu řekla, že ano, ale jen 15min, pak musím odejít, je mi líto… No a něco bych si outdoorového prostě naplánovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama