Jsem na mateřské a bude mi končit smlouva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 14:03
Jsem na mateřské a bude mi končit smlouva

Hezký den,
Jsem na mateřské dovolené a na konci března mi končí pracovní smlouva. Co teď musím na nějaký úřad se nahlásit?
Děkuji za odpověď

Reklama

Reakce:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 19.03.18 14:06

Pokud jsi na mateřské dovolené (tzn. 28 týdnů, nástup 6 - 8 týdnů před termínem porodu), tak budeš přecházet na rodičovskou dovolenou. Ta se vyřizuje na úřadu práce. Pokud ti končí smlouva během, tak by to mělo být jedno - rodičovská plynule navazuje na mateřskou.

Anonymní  19.03.18 14:12

@Sashie a nevíte ještě jak je to s nevybranou dovolenou? Musí mi ji proplatit?

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 19.03.18 15:21

@Sashie Na žádné rodičovské dovolené nebude, když nebude zaměstnaná, pouze bude čerpat rodičovský příspěvek.

@Anonymní píše:
Hezký den,
Jsem na mateřské dovolené a na konci března mi končí pracovní smlouva. Co teď musím na nějaký úřad se nahlásit?
Děkuji za odpověď

Do 8 dnů po konci pracovního poměru bys měla ohlásit změnu zdravotní pojišťovně - oznámíš, že dál jsi příjemcem PPM. Pak při přechodu na rodičák opět oznámíš, že jsi příjemcem RP. Nevyčerpanou dovolenou by ti měl zaměstnavatel proplatit v nejbližším výplatním termínu po konci prac. poměru. Vyžádej si od něj taky výstupní dokumenty jako zápočťák.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Královská svatba: Černošská facka, symbolika, dojatý Harry i poslední výstup Filipa

Pokud jste neviděli přímý přenos ze svatby prince Harryho a americké herečky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama