Jsem na mateřské opravdu neschopná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuciferkaH
Stálice 82 příspěvků 13.05.19 23:38
Jsem na mateřské opravdu neschopná?

Dobrý večer. Dneska jsme se s přítelem rafli a jdu si sem pro názory, snad i pro uklidnění a podporu. Jsem na mateřské, malému je 5 měsíců. Po celou dobu našeho společného bydlení (kdy jsme oba chodili do práce) byla celá domácnost jen na mně. Přítel občas uvařil, ale opravdu výjimečně. Na nákupy jsme jezdili společně, jinak vše ostatní jako denní vaření, praní, luxování, vytírání, prach, žehlení atd atd bylo jen na mně. A tak to bylo i během mého těhotenství, kdy jsem doma šůrovala s pupkem ještě pár dní před porodem, i teď na mateřské. Přítel dělá na 12hod směny, krátký dlouhý týden. Já měla práci od pondělí do pátku, ale pondělí a středa úřední dny, takže doma v 7 večer, v kratší dny samozřejmě přesčasy, protože práce bylo moc. Pokud má přítel krátký týden, má 5 dní volno, já měla vždy volné jen víkendy, kdy jeden den jsem zabila úklidem. Na argumenty ve smyslu „já chodím do práce“ už nemám sílu reagovat, protože já předtím taky chodila do práce a teď se doma taky zrovna do zadku nekopu. Malý je na UM, budí se pořád ještě minimálně 3× za noc, teď posledních pár dní má vyspáno max v 5.30 ráno. Takže od těch 5-5.30 si ho vezmu do postele, abych vedle něj mohla ještě trochu pospávat do těch max 8hodin. Pak vstanu, přebalím, nakrmím, udělám si snídani, poklidim, kolem 10 začnu vařit oběd. Najíme se, nakrmim malého a po obědě jdeme ven. Po návratu znovu uklízím co jsem nestihla, nebo peru, prostě ty běžné věci. Do toho se snažím zabavit malého když brečí nebo se mu i tak trochu normálně věnovat, hrát si s ním. Když je přítel po noční a jde na další noční, tak jsme venku dopoledne i odpoledne, aby se vyspal a malý ho nebudil, takže navařeno se snažím mít předem a úklid ten den nestíhám vůbec. V 6 hodin večer koupu, přítel malého nikdy nevykoupal. Cca v půl 7 dávám mlíčko a uspávám. Doteď většinou usnul do půl hoďky, ale teď pár dní máme opět večer peklo při uspávání. Takže usne třeba až po hodině. Teď konečně k věci. Několikrát jsme se s přítelem pohádali, protože má pořád pocit, že doma má uklízet ženská. On po práci pořád jen odpočívá. Chápu, že má fyzicky náročnou práci, ale tu měl i přede mnou, když bydlel sám, takže si i sám uklízel a zvládal to, musel, nikdo mu doma neuklízel. Chápu, že jsem doma, ale malý byl ještě před měsícem neodložitelný, teď je to trochu lepší, jenže paradoxně po těch 5 měsících mi už dochází síly. Celý den běhám kolem malého a domácnosti, pak od 6 koupu a cca do 8 uspávám a přítel sedí na gauči, kouká do mobilu nebo na tv a čeká, že v 8 začnu JÁ dělat večeři?! Ideálně teplou samozřejmě :zed: Když jí neudělám, tak měl blbý řeči. S malým ještě pravidelně chodim na rehabilitace. Já chodím na rhb taky, protože mě asi před měsícem chytly záda, sotva se někdy plazím a mám toho fakt plný kecky. Takže jsem bouchla a doma bylo dusno. Vše jsem mu řekla, jak si představuji společné bydlení a fungování naší domácnosti (pokus č. 3837459768837 :roll: ). Dneska se dal teda asi po sto letech do úklidu, brala jsem to jako že se snad vzpamatoval. No, jenže pak jsem si vyslechla, jak je doma bordel a špína (?!) - 14 dní nikdo (=já) neutřel prach a nevydrbal kuchyň :roll: a že v tomhle žije malý a že mi to nevadí atd. No bouchla jsem znova a už to lítalo :pocitac:. Prostě doma se starám o malého, o kocoura, o chlapa…a ještě si občas jako bonus vyslechnu, že se mnou nic neni a zanedbávám ho chudáčka v posteli, takže nestačí, že mě v noci xkrát budí malej, ale ještě i on, abych se mu věnovala i když padam na hubu 8o Mam toho dneska plný zuby. Samozřejmě že doma bordel máme (ale žádná špína) a vidim ho, ale dělám co můžu a nesnesu pocit, že mám fungovat v naší SPOLEČNÉ domácnosti jen já a starat se o našeho SPOLEČNÉHO syna jen já. Dělám málo? Opravdu nemám náhled a chci po něm moc, když chci aby se trochu víc zapojil? (Část úklidu, občas vykoupat malého, přebalit, vzít na procházku abych si odfrkla)? Snad to dává hlavu a patu, píšu to stále ještě ve vzteku :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Netopýr1
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 13.05.19 23:50

Dítě ti přes den nespí nebo proč nespí v posteli aby sis trochu odpočinula nebo něco udělala? Jinak bych chlapovi vysvětlila, že když se nechce alespoň trochu zapojit, ať zaplatí uklízečku. Přece si nevzal služku nebo kuchařku. Navíc když je dítě na UM, může k němu vstát v den volna on, ať si to zkusí, jaká je to sranda. Fakt by ti chlapi potřebovali být aspoň na dva týdny na mateřský místo ženských, aby jim cvaklo, že to není žádná sranda.

stín katedrál
Kecalka 188 příspěvků 13.05.19 23:55

Já jsem hned po návratu z porodnice zavedla, že koupe muž, už jenom kvůli těm zádům, taky chodím na rehabilitace. :? Jo a když spí dítě, tak spí matka, on ten binec neuteče a muž má taky ruce, ne?

Příspěvek upraven 13.05.19 v 23:57

Renca8
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 13.05.19 23:56

:-D zada mas v haji protoze mas na nich nalozeno moc, muj dela taky 12ctky kratkej dlouhej a doma mi pomaha, vetsinu teda delam ja ale dost mi pomaha, kdyz reknu ze ma neco udelat-umyt wc koupelnu tak to udela. V koupani male se stridame, vykoupe i kdyz prijde domu po praci. V tomto je muj chlap zlatej ale musela sem ho to naucit, doma u maminky domaci prace nedelal. Podle me je tvuj totalni ignorant, ze te nechal uklizet i v tehotenstvi. Nechapu zensky jak si to nechate libit a trochu si ty chlapy nevycepujete :nevim: pokud by cepovani nestacilo asi bych odmitala sex, proste mi nepomahas po celym dni sem unavena a nemam na to energii a hotovo… nastesti tohle sem nikdy nemusela resit

LuciferkaH
Stálice 82 příspěvků 13.05.19 23:59

@Netopýr1 teď spí tak 30 minut dopoledne, 30 minut odpoledne :think: jako spoustu věcí zvládám dělat s malým, ale PROČ?! Chlap bude furt odpočívat a já si doma brát malého všude s sebou? 8o

@stín katedrál přítel se ze začátku bál, protože byl syn malý, aby mu neublížil (Já se asi nebála, že jo). Teď už je větší a stejně nekoupe, protože si asi zvykl, že to dělám já :?

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.05.19 00:01

@LuciferkaH Hmm, myslím si, že ho jen těžko zmenis. Můj muž se takto chovat, tak už není mým mužem.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 14.05.19 00:05

Musis mu vysvetlit, ze on je taky rodic a ze neni tvoje dite aby ses o nej starala jako o dite. Je dospely jako ty. Proc by ses o nej mela tolik starat a uklizet jen ty vas spolecny bordel? Je to i jeho binec. Rekni mu ze nejsi mama-hotel. Ze pokud chce zit jak u maminky musi k mamince ;) at prijme zodpovednost rodice se vsim co k tomu patri, chova se jak decko(udelej mi teplou veceri) ano synacku

LuciferkaH
Stálice 82 příspěvků 14.05.19 00:05

@Renca8 Funguje i po práci jo? Já to zas beru tak, že po noční a po ranní po něm nic nechci, jen chci, aby fungoval když má volno. Dokud bydlel sám, tak doma fungoval. Když mě poprvé pozval k sobě domu, tak jsem čuměla, jak měl krásně uklizeno a čisto 8o ale teď je vše na mně :zed: já byla vždycky ženská od rány, ale s nim nějak ztrácím kuráž nebo nevim 8o a s tím sexem..Já ho odmítat nechci, protože to taky chci, ale prostě večer nechce, protože kouká na tv, ale pak mě kvůli tomu budí když jde spát :pocitac:

Příspěvek upraven 14.05.19 v 01:09

stín katedrál
Kecalka 188 příspěvků 14.05.19 00:08
@LuciferkaH píše:@stín katedrál přítel se ze začátku bál, protože byl syn malý, aby mu neublížil (Já se asi nebála, že jo). Teď už je větší a stejně nekoupe, protože si asi zvykl, že to dělám já :?

Já jsem pěkně poprosila, že záda mám jenom jedna a že se chci v klidu navečeřet. Nebyl problém. :nevim: Je to teď jejich společný čas, rituál. :hug:

stín katedrál
Kecalka 188 příspěvků 14.05.19 00:16
@LuciferkaH píše:
Já ho odmítat nechci, protože to taky chci, ale prostě večer nechce, protože kouká na tv, ale pak mě kvůli tomu budí když jde spát :pocitac:

To je kretén. 8o

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.05.19 00:17

@LuciferkaH Manžel také funguje i po práci. Na malýho se těší, takže si ho i po denní smene rád pochova, nakrmi ho, pohraje si s ním, klidně ho i prebali, dojde uspat. Prostě si ho snaží co nejvíc užít, když ho celý den neviděl. Po noční se ho snažím nechat vyspat. Ale když se vyspí, tak se malymu věnuje. S domácností taky pomáhá.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 14.05.19 00:19

@LuciferkaH jo funguje i po praci. Prijde domu, da nam pusu, da si jidlo, nachysta si koupani a jde koupat, da male mliko, hraji si v loznici na posteli uzivaji si sami sebe kdyz ji cely den nevidi, malou uspi, uklidi koupani, sedne k tv. V koupani se stridame :) ale kdyz ma nocni koupu ja to je jasny. Podle me delas az prilis, treba i s tim ze jsi skoro celej den venku kdyz je po nocni jen aby mel klid…pockej az bude vetsi a bude litat a rvat, co budes delat pak :-D spis bys ho mela zvykat

Petule030
Kelišová 5860 příspěvků 14.05.19 00:24

@LuciferkaH Tímhle si prochází mnoho maminek. Celý den lítání kole, prcka a na domácí práce je málo energie, času, chuti… Já musím zaklepat, můj přítel doma pomáhá (sem tam uklidí, navaří, obstará dítě). A když má jednou za čas kecy, jaký je tu bordel, tak jsem se naučila říkat, ať to teda uklidí, když mu to vadí. A pokud se jó naštvu, tak pro něj nehodlám dělat nic. Neudělám mu jídlo, neuklidím jeho věci, naopak mu hodím povalující se ponožky na klávesnici… :oops: U nás naštěstí vzácnost. Chlapi si asi myslí, že ženská se doma celé dny povaluje a nudou se šťourá v nose. Nesnáším větu „bude hůř“, ale třeba brzy poznáš, jakmile začneš uklízet hračky a různě vytahané věci, dítě poleze za tebou, obratem to vyhází zase ven a k tomu toho vyhází ještě víc, takže pořádek je neudržitelný. :mrgreen:
Podle popisu měl přítel své pohodlíčko hezky zažité už dřív, podíl na domácnosti si musí pár nastavit hned při společném bydlení. Jako nevím co ti poradit, kromě těch schválností. Ať se hezky obslouží sám, ve všem, má přece ručičky. Vadí ti prach? Tak ho utři. Vadí ti nepořádek? Tak to ukliď, já na to nemám čas. Pár dní stávkuj a uvidíš, jakým směrem se to posune. :nevim:
Ještě dodám, že pokud jsi pro sex, tak se nabídni, když na to máš náladu a ještě jakš takš energii. Pokud je v tten okamžik tv nebo mobil důležitější, tak dobrou noc. :nevim: Kdyby mě někdo budil kvůli sexu, tak by měl teda velkou smůlu. Odmítám se budit víc, než je nutné. :P

Renca8
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 14.05.19 00:30

Jo a vis co :lol: tim te asi dorazim, ale kdyz byla kolikrat spatna noc a male rostly zuby a muj byl na nocni. Tak rano prisel po nocni, vzal si malou z postylky, prebalil, prevlikl z pyzama, dal snidani a sel si s ni hrat at si jeste pospim. V 9 me budil, ze uz chce jit spat, byla sem mu vdecna… Spal dlouho, ale oba jsme byli vyspani a spokojeni, byla sem mu moc vdecna

Renca8
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 14.05.19 00:35

No jako ja kdybych prisla za mojim ze po nem neco chci a on ze ma telku :zed: kdyby pak prisel a vzbudil me skrz to :lol: to by udelal naposled v zivote :cert: :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama