Jsem na MD a zároveň pracuji

117
16.7.07 22:30

Jsem na MD a zároveň pracuji

Jsem na MD s 9-měsíčním synem a začala jsem na pár hodin týdně pracovat. Bohužel nejedná se o úplně pravidelnou práci a nemám babičku v důchodu, proto jsem si musela najít chůvu. Syn je dost aktivní, moc nespí ani v noci, ani ve dne. Přemýšlím, zda to vůbec budu schopná zvládnout - zkoordinovat hlídání v čase, kdy mám pracovní schůzky, najít si čas na práci doma. Zároveň se vždy bojím, aby byl syn v pohodě. Na druhou stranu být jen na MD mě zcele neuspokojuje a jsem ráda, že mi ve firmě vyšli vstříc a já mám možnost na krátký úvazek pracovat a neztratit tak úplně kontakt s profesí. Nemáte někdo v této oblasti větší zkušenosti, tipy, rady, …? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
17.7.07 01:49

Ahoj, přesunula jsem tvou diskusi do zaměstnání :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.7.07 10:21

Ahoj Laro,

reknu ti dopredu, ze je to narocne a to ja mam babicku v duchodu. Ale pokud si v tom najdes aspon nejakou pravidelnost, tak uvidis, ze to zvladnes. Moji dcerce je rok a pul a pracuju asi pul roku. Babicka hlida jen dve hodiny dvakrat tydne vzdy ve stejne dny. Pokud zrovna v tuto dobu nemam praci (vetsinou vsak ano), tak delam co je potreba doma. Dal potom pracuju v dobe, kdy mala spi a pak se snazim jeste vecer, kdyz uz spi. Zkratka muzu pracovat jen kdyz spi nebo neni doma, protoze jinak nemam sanci. Muj tip napriklad je, ze domaci prace se snaz delat, kdyz mas malyho doma jakou soucast hry nebo zabavy. S klukem je to sice neco jinyho, ale mala treba drzi lux, kdyz luxuju nebo dostane hadr kdyz utiram prach nebo mi podava pradlo, kdyz ho vesim. Kdyz varim nebo myju nadobi, tak je v kuchyni na linci a hraje si. Proste kdyz spojim svoje povinnosti s jeji zabavou, tak mi pak zbyde cas, kdy spi nebo ji babicka hlida na pracovni povinnosti pripadne na vzacny odpocinek :-) Nekdy je to narocny, ale duvody proc to delam, jsou stejny jako tvoje.
Hodne stesti a sil

neprihlasena Adela

• Nahlásit
  • Citovat
51
17.7.07 13:31

Zdravím, byla jsem na tom podobně - malý měl 9 měsíců, když jsem nastoupila do práce na 4 hod. týdně. Naštěstí máme babičku, která je v důchodu a souhlasila s hlídáním. Teď po dvou letech jsem ráda, že jsem nabídku přijala, ale byly dny, kdy jsem si říkala, že jsem měla zůstat doma. Přípravy do práce jsem dělala po večerech, domácí práce stíhala kdy se dalo.
Na druhou stranu jsem neztratila kontakt s prací, přišla na jiné myšlenky a těšila jsem se na malého a více si ho užívala. Myslím, že i jemu prospěl pobyt u babičky.
Dá se to zvládnout, i když je to náročnější na čas a jeho naplánování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11055
17.7.07 17:51

Ja zacala pracovat na 60% uvazek tyden pred Honzikovymi narozeninami. Myslim, ze zaklad je najit spolehlivou pani na hlidani, ktera opravdu bude chodit, kdy budes potrebovat, pohlida, i kdyz bude maly nemocny a tak.

Urcite je pro tvou budouci karieru dobre nevypadnout z pracovniho procesu na dlouho, ale je to proste neco za neco. Ja jsem mela v dobe, kdy nam bezel specialni projekt, doma tak neuveritelny bordel, ze jsem se fakt snazila. Ted ho mam taky, protoze jsem diky tehu proste unavena a nezvladnu uz to, co driv.

Honzik je hodne zive dite a moje zkusenost je, ze tim, jak starne, tak toho v dobe, kdy nemam hlidani, udelam z domova proste porad min a min (ted uz skoro nic, protoze denni spanek velmi omezil a kdyz je vzhuru, tak to proste nejde).

Pres vsechna negativa jsem ale moc rada, ze jsem do toho sla a ani s druhym mimcem rozhodne neplanuju byt doma tri roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama