Jsem na pokraji psychického zhroucení

Anonymní
2.4.20 22:39

Jsem na pokraji psychického zhroucení

Dobrý večer..
Předem se omlouvám za sloh a budu ráda když se tu najde nějaká maminka kterou bych popřípadně mohla kontaktovat..
Jsem na pokraji zhroucení, každé ráno se probouzím s pocitem že dneska udělám vše proto aby to bylo prostě dobrý. Vstanu, nakojím svého 8 měsíčního syna a jdeme do obýváku, a začíná to. Malej začíná plakat a vztekat se. Snažím se rozptýlit ho vším co jde, nestačím ani snídat protože nedej bože že se vzdálím (neučila sem ho aby na mě byl závislý, právě naopak). Takhle to trvá do dalšího kojení, díky bohu po dalším většinou následuje spánek. Pak přijde na řadu oběd, nají se a jde znovu spát. Já mezi tím dělám co je třeba, oběd, cvičím, když je den vytírání tak vytřu, myčka atd.. Pak se vzbudí a začíná to největší peklo z celého dne. Většinou se tak nějak napije ale začíná prudit, začíná plakat, začíná prudit a začíná bejt na zabití. Nebaví ho nic a já už nemůžu nic udělat. Takhle to většinou trvá od 15-16 do večera než jde spát.. Při koupání nepláče (koupe se rád) ale při sušení a plínce a všem nabere hysterický záchvat.. Dřív sem se těšila aspoň na noc. Teď? Budí se co hodinu, dostane prso a nedej bože když si ho chci vzít zpátky, je schopný dostat hysterický záchvat až do pozvracení.. Už nemůžu, sem vyčerpaná, unavená (manžel mi hodně pomáhá ale bohužel přes den je v práci a večer má svoje povinnosti, snaží se jak může).. Syna miluju nade vše na světě ale už mě z toho pláče a vzteku bolí hlava, tělo, snad úplně všechno.. Už nemůžu, každý večer pláču protože už nemůžu..
Přemýšlím zda vyhledat odbornou pomoc než se to dostane do horších stavů, nebo přestat kojit a doufat že se vše zlepší..
Děkuji jestli jste to dočetli až sem..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25136
2.4.20 22:45

A on nemá v osmi měsících žádné příkrmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
2.4.20 22:47

Takhle se těžko radí. to by musel člověk vidět v čem je zakopaný pes (proč je malý nespoko) chodíte na procházky? Už leze? Třeba potřebuje nové podněty a nebo by se rád hýbal a ještě to neumí. Zkoušela si nosit? Kojenim to nejspiš nebude, noční buzeni je v tomto věku normálni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Měla jsem to tak to se synem ale hned od narození. A bylo mi jasné že to nebude jen tak nakonec má diagnózu ADHD.. nyní už má přes 10 let a taky jsem to zvládla a že to teda byl zahul…Nicméně u vás mne to spíš přijde že se mu nyní něco děje. Nerostou mu třeba zoubky nemá hlad že se tak často v noci budí? Nebojte zvládnete to hlavu vzhůru zase bude dobře ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1797

Pokud kojíš, vypije toho dost? Není možné, že mu to třeba nestačí? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254

Ahoj, a co nosítko nebo satek? Nepomohl by? S kojením bych nepřestávala, prostě tě potřebuje. Spí, když spí syn. Úklid ti nikam neuteče. Spíte v noci spolu v posteli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.20 22:51

Chodíte ven? Co děláte mezi 15-18? Leze po čtyřech? Nemá hlad?

• Citovat
  • Nahlásit
22200
2.4.20 22:51

Ja bych mu hlavně vzala tu kozu, dala normální jídlo a dudlík, ať tu pusu na chvíli zavře. Na dobu největšího hysteráku ho vezmi ven, ať se rozptyli a ty si kup hořčík a meduňku na nervy. Nebo flašku vína. Možná mu taky lezou zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
2.4.20 22:53

Ahoj,,

asi tě nepotěším, ale tohle je… normální. Chlapeček se vyvíjí, rostou třeba zuby a on se s tím musí nějak popasovat. Určitě tě nechce schválně naštvat. Já to znám moc dobře, je to na palici. Nejlepší je se odprostit od toho, co očekáváš. Výsledkem očekávání je většinou zklamání. Podřiď den jeho rytmu - ne tvému. Nalaď se na jeho notu. Je ještě maličký a to, že bude pořád s tebou je spíš ku prospěchu. Fakt se nemusíš bát, že ho tím rozmazlíš.
A pamatuj, že to přejde. Nikdy to nebude trvat věčně! Vím, že se to teď zdá nereálné, ale za měsíc, dva, může být všechno úplně jinak. Za chvíli začně víc spolupracovat, začnou ho zajímat hračky, bude si stoupat, chodit. Ale k tomu prostě vede trnitá cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
2.4.20 22:57
@terien píše:
Ja bych mu hlavně vzala tu kozu, dala normální jídlo a dudlík, ať tu pusu na chvíli zavře. Na dobu největšího hysteráku ho vezmi ven, ať se rozptyli a ty si kup hořčík a meduňku na nervy. Nebo flašku vína. Možná mu taky lezou zuby.

To je snad poprve, co s tebou do puntiku souhlasim :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20077
2.4.20 22:58

Nebudu řešit coby kdyby. Na všechno se vyprdni, var když je doma manžel, vezmi si malého na klín, dej mu látkovou plenku, dudlík, zapni pohádku v televizi a dýchej a pak přemýšlej, co se děje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
2.4.20 22:59

Nemam uplne radu, prozivala jsem velmi podobne stavy jako ty, a to mala byla docela mile dite. Ale nevyspani, pocit ze me “sezere” me dohanely k silenstvi. Snad 2 x me napadlo, ze se asi radsi obesim… pak mi mala v 11 mesicich prokousla bradavku a ja kojeni konecne utla… od te doby jsme spokojenejsi. Ji je jedno jak se nadlabla a ja si zacala uzivat telesny kontakt, mela jsem mnohem vic elanu. Kazdopadne snad nekdo poradi, ja bych ten prvni rok nejradsi vytesnila… drzim palce, urcite najdes reseni :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10220
2.4.20 22:59

Nemůže mít třeba reflux? Kdy ho v leže pálí v krku vracející se natrávené jídlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22200
2.4.20 23:02
@anahry píše:
Ahoj,,asi tě nepotěším, ale tohle je… normální. Chlapeček se vyvíjí, rostou třeba zuby a on se s tím musí nějak popasovat. Určitě tě nechce schválně naštvat. Já to znám moc dobře, je to na palici. Nejlepší je se odprostit od toho, co očekáváš. Výsledkem očekávání je většinou zklamání. Podřiď den jeho rytmu - ne tvému. Nalaď se na jeho notu. Je ještě maličký a to, že bude pořád s tebou je spíš ku prospěchu. Fakt se nemusíš bát, že ho tím rozmazlíš.
A pamatuj, že to přejde. Nikdy to nebude trvat věčně! Vím, že se to teď zdá nereálné, ale za měsíc, dva, může být všechno úplně jinak. Za chvíli začně víc spolupracovat, začnou ho zajímat hračky, bude si stoupat, chodit. Ale k tomu prostě vede trnitá cesta.

Spis za rok, za dva :mrgreen: přesně tak, vyprdla bych se na všechny zásady co by se mělo a nemělo a šla cestou nejmenšího odporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
2.4.20 23:03

To je,,jenom" kojený? To už mu nestačí ne? A když se odpoledne vyvětrá, tak večer nezalehne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat