Nastupuji na RD a čekám druhé dítě, mám nárok na mateřskou?

3
28.5.18 10:14

Jsem na RD a čekám druhé dítě

Hezký den, od června nastupují na RD a jsem znovu těhotná.
V březnu mi ale skončila smlouva, jak to bude s PPM a RD? ( ohledně peněz)
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3119
28.5.18 10:22

Jestli to dobře chápu, tak jsi cca 6 měsíců po porodu a jsi znovu těhotná? Pokud ano, tak na mateřskou už mít nárok nebudeš a budeš rovnou čerpat rodičovský příspěvek. Teď si na sociálce nastav nejvyšší možnou částku rodičovského příspěvku, na který máš nárok, protože nestihneš vyčerpat celých 220 000kč, tak ať tam necháš co nejméně a po porodu druhého dítka začneš čerpat nových 220 000kč a o nevyplacený zbytek rodičovského příspěkvu od prvního dítka přijdeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2681
28.5.18 10:27
@elinka90 píše:
Jestli to dobře chápu, tak jsi cca 6 měsíců po porodu a jsi znovu těhotná? Pokud ano, tak na mateřskou už mít nárok nebudeš a budeš rovnou čerpat rodičovský příspěvek. Teď si na sociálce nastav nejvyšší možnou částku rodičovského příspěvku, na který máš nárok, protože nestihneš vyčerpat celých 220 000kč, tak ať tam necháš co nejméně a po porodu druhého dítka začneš čerpat nových 220 000kč a o nevyplacený zbytek rodičovského příspěkvu od prvního dítka přijdeš

Nebo by nemusela pozic používat správné pojmy a ta ‚RD‘ od června je PPM u druhého dítěte…? Tak to totiž napadlo jako první mě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.5.18 10:27

@elinka90
Ano ano, někde jsem četla že je stanovena maximální měsíční výše RD, nevite prosím jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
28.5.18 10:34

Možnost čerpání rodičovského příspěvku záleží na tom, zda máš nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pokud ano, tak maximální částka je výše PPM, pokud nárok nemáš, tak maximum je 7.600 Kč, což vychází na 29 měsíců čerpání. PPM lze čerpat nejvýše něco přes 37.000 Kč, ale na tuto částku má dle mého mínění velice málo žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 12:02

@leyllae Ja mam tu maximalni moznou castku a je to cca 39tis… Prosim anonym, je to soukroma informace..

Povedlo se nam druhe tehotenstvi velmi brzy a diky tomu stihnu vybrat do porodu celou castku..

Holky a jak to je, kdyz mate smlouvu na dobu neurcitou? To by pak zakladatelka na dalsi materskou (do vyse jak odpovida platu) mela narok ne? Jde mi o to, ze chceme hned dalsi tehotenstvi :). A ja mam dobu neurcitou a diky tomu, ze muzu cerpat az tech 39tis., tak to stihneme vybrat..

• Citovat
  • Nahlásit
5889
28.5.18 12:17
@Anonymní píše:
@leyllae Ja mam tu maximalni moznou castku a je to cca 39tis… Prosim anonym, je to soukroma informace..

Povedlo se nam druhe tehotenstvi velmi brzy a diky tomu stihnu vybrat do porodu celou castku..

Holky a jak to je, kdyz mate smlouvu na dobu neurcitou? To by pak zakladatelka na dalsi materskou (do vyse jak odpovida platu) mela narok ne? Jde mi o to, ze chceme hned dalsi tehotenstvi :). A ja mam dobu neurcitou a diky tomu, ze muzu cerpat az tech 39tis., tak to stihneme vybrat..

když máš neurčitou, tak máš normálně druhou mateřskou ve stejné výši (více méně - může to trochu ovlivnit případná dovolená mezi md a rd a možná ještě něco)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama