Jsem na RD a platim výživné - co můžu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 12:45

Jsem na RD a platim výživné - co můžu?

Jsem na RD. Mám miminko s novým partnerem. Syn 11 let chtel zustat s otcem. Mám stanovené výživné. Z RD jen to co lze zákonně požadovat. Bývalý chce po mě pořád více peněz, co se týče syna vyzivne platim a kdyz potrebuje nove oblečení tak koupil. S tím problémem nemám. Spíš s jednáním bývalého. Vydělala dost a me nevi, co by mi jeste vyčetl. Na vo mam narok ja a co ma nárok on po me vše pozadovat?
Máte někdo zkušenost s podobnou situací. Co po vás ještě požadovali nad rámec?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13577
24.10.21 12:51
@Anonymní píše:
Jsem na RD. Mám miminko s novým partnerem. Syn 11 let chtel zustat s otcem. Mám stanovené výživné. Z RD jen to co lze zákonně požadovat. Bývalý chce po mě pořád více peněz, co se týče syna vyzivne platim a kdyz potrebuje nove oblečení tak koupil. S tím problémem nemám. Spíš s jednáním bývalého. Vydělala dost a me nevi, co by mi jeste vyčetl. Na vo mam narok ja a co ma nárok on po me vše pozadovat?
Máte někdo zkušenost s podobnou situací. Co po vás ještě požadovali nad rámec?

Kolik platis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
24.10.21 12:54
@Anonymní píše:

Můžeš platit jen to, na co máš a chceš dát. Když nemáš, nemůžeš se kvuli tomu zadlužit. Prostě nemáš a teď ani nemůžeš do práce a vydělávat. Ty se nestarej o to, kolik on vydělává. Starej se jen o sebe a své děti. Jestli se mu něco nelíbí, ať to dá k soudu. Nic s tebe nevymáčkne, když nic nemáš. Se starším synem máš vztah jaký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12633
24.10.21 12:55
@Anonymní píše:

Kolik platíš? Kdybys měla syna v péči ty, stačilo by ti to? Požadovat po tobě může jen to, co je v rozsudku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10398
24.10.21 13:01

Požadovat může to, co je v rozsudku. Ovšem pokud platíš opravdu málo, tak si to morálně srovnej v hlavě sama. Na 11-leté dítě bys měla platit i z rodičáku v rámci dost tisíc a to bez ohledu na příjem otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26694
24.10.21 13:03

Požadovat může to co je v rozsudku. Pokud tam není uvedené, že se máš podílet na dalších nákladech mimo běžné výživné, tak nic platit nemusíš. Měla bys mít u sebe nějaké věci denní potřeby, pro syna, když u tebe je. Pyžamo, spodní prádlo, nějaké oblečení, hygienické potřeby, školní pomůcky, pokud u tebe dělá úkoly..
Takhle to mají běžně maminky, že otec platí jen to co je v rozsudku a navíc nic. Dohoda není možná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3050
24.10.21 13:03
@Anonymní píše:

Já jsem po určité době, kdy se moje příjmy zvýšily, platil víc než jsem musel. Kromě toho jsem se podílel i na dalších výdajích (šaty do tanečních, sportovní potřeby), bral jsem syna i na dovolenou a to i do ciziny, platil jsem mu např. stavební spoření. Je ti tato zkušenost k něčemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33745
24.10.21 13:05
@Anonymní píše:

Nic navíc, než je v rozsudku, z tebe nemá šanci dostat.

Stejně jako ženy, které nic nedostanou z chlapů, kteří si hned po rozchodu začnou hrát na zakládání nové štastné rodinky a nepustí ani o chlup víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26694
24.10.21 13:05

Záleží i kolik platíš. Že budeš na RD jsi věděla, že máš starší dítě, taky. Nový partner taky věděl jak na tom jste. Takže správně pokud by ti celý rp padl na výdaje za staršího syna, tak tebe a vaše dítě by měl zabezpečit on. Udělat si další dítě a neplnit závazky ke staršímu, není fér. Ať otec, který pečuje, vydělává kolik chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27100
24.10.21 13:08

Platit musíš, kolik je v rozsudku. Otázkou je, zda je to adekvátní potřebám 11 letého dítěte.
Nicméně tvoje starší dítě si nevymyslelo, že půjde na RD s novým mimískem.
Finanční zajištění jsi měla jaksi promyslet dřív, než jsi si upletla další dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
24.10.21 13:10
@Uslava píše:
Můžeš platit jen to, na co máš a chceš dát. Když nemáš, nemůžeš se kvuli tomu zadlužit. Prostě nemáš a teď ani nemůžeš do práce a vydělávat. Ty se nestarej o to, kolik on vydělává. Starej se jen o sebe a své děti. Jestli se mu něco nelíbí, ať to dá k soudu. Nic s tebe nevymáčkne, když nic nemáš. Se starším synem máš vztah jaký?

Obvyklá odpověď pro muže tady je, že si nemá pořizovat děti, které neuživí. Že by dvojí metr? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
24.10.21 13:15
@catch-22 píše:
Obvyklá odpověď pro muže tady je, že si nemá pořizovat děti, které neuživí. Že by dvojí metr? :P

Já to nepsala. Adresuj to někam jinam. Nazdar. Pokud jsem četla odpovědi žen na této diskusi, tak jí psaly v tom stejném smyslu, co píšeš ty. Že se má o děti starat. Přečti si to laskavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10965
24.10.21 13:22
@Uslava píše:
Můžeš platit jen to, na co máš a chceš dát. Když nemáš, nemůžeš se kvuli tomu zadlužit. Prostě nemáš a teď ani nemůžeš do práce a vydělávat. Ty se nestarej o to, kolik on vydělává. Starej se jen o sebe a své děti. Jestli se mu něco nelíbí, ať to dá k soudu. Nic s tebe nevymáčkne, když nic nemáš. Se starším synem máš vztah jaký?

Takovej krásnej dvojí metr. Já bych z vás fakt občas blil. :poblion: když je to naopak tak VSECHNY odpovědi jsou stylem, že chlap ma platit co může, že si má najít lepší práci, že je to jeho problém, že nemá. Ať ty peníze vezme kde chce :D a tady? Dávej jen co můžeš… Tvl teďka se mě fakt otevřela kudla v kapse…

Chlap co neplatí na dítě je ha*jzl všelijaké, ale ženska co neplatí na dítě je v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
24.10.21 13:24
@Cenarius píše:
Takovej krásnej dvojí metr. Já bych z vás fakt občas blil. :poblion: když je to naopak tak VSECHNY odpovědi jsou stylem, že chlap ma platit co může, že si má najít lepší práci, že je to jeho problém, že nemá. Ať ty peníze vezme kde chce :D a tady? Dávej jen co můžeš… Tvl teďka se mě fakt otevřela kudla v kapse…

Ale to se pleteš, ona to přece nepsala. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
24.10.21 13:33

Nevím kolik na syna z RD přispíváš, ale asi to nebude nic moc. Jinak taky souhlasím, že kdyby toto psal muž, tak mu tady ve většině píší jak si neměl pořídit druhé dítě, když na to nemá. :think:
Na toto nemám dvoji metr. A myslím si, že sis to zakladatelko měla lépe spočítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat