Jsem na RD, kdy nahlásit zaměstnavateli 2.těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ježek
Povídálka 40 příspěvků 17.10.08 22:35
Jsem na RD ,kdy nahlásit zaměstnavateli 2.těhotenství?

Ahoj holky,řešila některá z vás stejný problém?Jsem na rodičovské dovolené s 1,5 letým dítětem,v květnu čekáme 2.mimi a budu teda přecházet přímo z rodičovské dovolené na mateřskou.Jsem zaměstnanec a mám nárok na PPM o kterou budu žádat.Nevím ale kdy tak mám učinit a nahlásit zaměstnavateli 2.těhotenství a nevíte jak je to pak s nástupem na mateřskou když normálně se chodí těch 6 týdnů před termínem porodu, ale já když jsem na té rodičovské tak fakt nevím.Moc díky za odpovědi.

Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.10.08 23:53

6-8 týdnů před porodem dostaneš od lékaře papír pro zaměstnavatele, který mu přineseš. To je vše. Nevím, kde pracuješ, ale v menších firmách nebo úřadech je tak trochu fér jim to oznámit osobně trošku dopředu.

A osobní rada - propočítej si nástup (i její konec) na mateřskou sama a podle toho nastup - může se to lišit dost výrazně finančně. Já s Elinkou požádala lékaře o konkrétní datum - kdybych nastoupila jen o den později, příjem by se mi lišil o více než 10000 Kč (nekrácená dovolená, RP v měsíci návratu na RD). Od letošního ledna jsou nějaké změny, tak nechci radit konkrétně, je možné, že se to hodně změnilo.

L.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.08 11:56

Ahoj,
tak ja mam v papirech uvedeno, ze se musim nejpozdeji 4 mesice pred dohodnutym nastupem (3 roky ditete) ozvat. Uprimne jsem na to zapomnela a pak mi volali sami, akorat jsem se dohodla, ze pujdu rovnou na druhou materskou, sla jsem 6 tydnu pred porodem, chvili pred skoncenim materske budu normalne posilat papiry do prace o nastupu na rodicovskou.
 radka

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 18.10.08 12:36

Já jim to oznámila ve 3 měsíci.
Ale u měl byl rozdíl v tom, že prvnímu je 3,5 a já nejdřív chtěla v září nastoupit. Ale situace se trošku změnila, tak jsem jim šla říct, že nenastoupím.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 18.10.08 15:28

Já jsem to dala v práci vědět cca 8 týdnů před porodem. Teda dala vědět objevila jsem se těhotná na vánočním večírku :lol: a když jsem dostala papír od gyn.dr. tak jsem ho poslala zaměstnavateli tedy 6 týdnů před termínem porodu.

ježek
Povídálka 40 příspěvků 18.10.08 16:28

Holky moc děkuju za odpovědi už v tom mám trochu jasno,pomohly jste mi.Jsem teprv 11.týden tak nebudu zatím plašit,ale pokud vše bude OK tak asi po novém roce jim to oznámím.tak ještě jednou všem moc díky a hezký víkend.

versa
Kecalka 130 příspěvků 18.02.18 21:32

CO JE PROSÍM PRAVDY NA TOMTO? dEKUJI. ::: „Ve většině případů je vyšší mateřská, a proto v okamžiku, kdy vám vznikne nárok na mateřskou, tak budete pobírat mateřskou. Po skončení mateřské si standardně opět zažádáte na úřadu práce o rodičovský příspěvek na druhé dítě. Rodičovský příspěvek vždy náleží pouze na nejmladší dítě v rodině. V případě, že by byla mateřská nižší než rodičovský příspěvek, potom by vám byl doplácen rozdíl mezi mateřskou a rodičovským příspěvkem, abyste si finančně nepohoršila.“ https://finexpert.e15.cz/…postupovat_1

selia
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 7 inzerátů 18.02.18 22:03

@versa všechno

versa
Kecalka 130 příspěvků 18.02.18 22:15

@selia takže i to doplacení toho rozdílu? Když mi tto ted vychazi tak ze mateřska by byla nižší než současný doplácený RP na dvojčata? kde se o to doplácení rozdílu žádá? každá koruna dobrá…

selia
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 7 inzerátů 18.02.18 22:57

@versa požádáš o to normálně jako o rodičák na ÚP. Ale nezapomínej, že to nejsou peníze navíc, ale ubereš si tím z celkové částky rodičáku. Tak plánuj, jak dlouho pak budeš ten rp pobírat a rozpočítej si to.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >