Reklama

Jsem na RD, kdy nahlásit zaměstnavateli 2.těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ježek
Povídálka 40 příspěvků 17.10.08 22:35
Jsem na RD ,kdy nahlásit zaměstnavateli 2.těhotenství?

Ahoj holky,řešila některá z vás stejný problém?Jsem na rodičovské dovolené s 1,5 letým dítětem,v květnu čekáme 2.mimi a budu teda přecházet přímo z rodičovské dovolené na mateřskou.Jsem zaměstnanec a mám nárok na PPM o kterou budu žádat.Nevím ale kdy tak mám učinit a nahlásit zaměstnavateli 2.těhotenství a nevíte jak je to pak s nástupem na mateřskou když normálně se chodí těch 6 týdnů před termínem porodu, ale já když jsem na té rodičovské tak fakt nevím.Moc díky za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.10.08 23:53

6-8 týdnů před porodem dostaneš od lékaře papír pro zaměstnavatele, který mu přineseš. To je vše. Nevím, kde pracuješ, ale v menších firmách nebo úřadech je tak trochu fér jim to oznámit osobně trošku dopředu.

A osobní rada - propočítej si nástup (i její konec) na mateřskou sama a podle toho nastup - může se to lišit dost výrazně finančně. Já s Elinkou požádala lékaře o konkrétní datum - kdybych nastoupila jen o den později, příjem by se mi lišil o více než 10000 Kč (nekrácená dovolená, RP v měsíci návratu na RD). Od letošního ledna jsou nějaké změny, tak nechci radit konkrétně, je možné, že se to hodně změnilo.

L.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.08 11:56

Ahoj,
tak ja mam v papirech uvedeno, ze se musim nejpozdeji 4 mesice pred dohodnutym nastupem (3 roky ditete) ozvat. Uprimne jsem na to zapomnela a pak mi volali sami, akorat jsem se dohodla, ze pujdu rovnou na druhou materskou, sla jsem 6 tydnu pred porodem, chvili pred skoncenim materske budu normalne posilat papiry do prace o nastupu na rodicovskou.
 radka

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 18.10.08 12:36

Já jim to oznámila ve 3 měsíci.
Ale u měl byl rozdíl v tom, že prvnímu je 3,5 a já nejdřív chtěla v září nastoupit. Ale situace se trošku změnila, tak jsem jim šla říct, že nenastoupím.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 18.10.08 15:28

Já jsem to dala v práci vědět cca 8 týdnů před porodem. Teda dala vědět objevila jsem se těhotná na vánočním večírku :lol: a když jsem dostala papír od gyn.dr. tak jsem ho poslala zaměstnavateli tedy 6 týdnů před termínem porodu.

ježek
Povídálka 40 příspěvků 18.10.08 16:28

Holky moc děkuju za odpovědi už v tom mám trochu jasno,pomohly jste mi.Jsem teprv 11.týden tak nebudu zatím plašit,ale pokud vše bude OK tak asi po novém roce jim to oznámím.tak ještě jednou všem moc díky a hezký víkend.

versa
Kecalka 130 příspěvků 18.02.18 21:32

CO JE PROSÍM PRAVDY NA TOMTO? dEKUJI. ::: „Ve většině případů je vyšší mateřská, a proto v okamžiku, kdy vám vznikne nárok na mateřskou, tak budete pobírat mateřskou. Po skončení mateřské si standardně opět zažádáte na úřadu práce o rodičovský příspěvek na druhé dítě. Rodičovský příspěvek vždy náleží pouze na nejmladší dítě v rodině. V případě, že by byla mateřská nižší než rodičovský příspěvek, potom by vám byl doplácen rozdíl mezi mateřskou a rodičovským příspěvkem, abyste si finančně nepohoršila.“ https://finexpert.e15.cz/…postupovat_1

selia
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 9 inzerátů 18.02.18 22:03

@versa všechno

versa
Kecalka 130 příspěvků 18.02.18 22:15

@selia takže i to doplacení toho rozdílu? Když mi tto ted vychazi tak ze mateřska by byla nižší než současný doplácený RP na dvojčata? kde se o to doplácení rozdílu žádá? každá koruna dobrá…

selia
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 9 inzerátů 18.02.18 22:57

@versa požádáš o to normálně jako o rodičák na ÚP. Ale nezapomínej, že to nejsou peníze navíc, ale ubereš si tím z celkové částky rodičáku. Tak plánuj, jak dlouho pak budeš ten rp pobírat a rozpočítej si to.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >