Zrušení rodičovské při narození 2 dítěte?

22.1.20 15:39

Jsem na Rodičovské a narodilo se mi druhé dítě

Zdravím:) prosím o radu ohledně rodičáku… pobírám rodičovský příspěvek na dvouletého syna a teď se nám narodila dcerka. Příspěvek se musí nějak rušit a znovu podávat žádost? nebo se automaticky převádí na nejmladší dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12186
22.1.20 15:42

@Avuska1999 myslím, že to musíš jít zrušit a předělat na mladší, automatické to nebude a kdybys to nešla zrušit, můžou to chtít vrátit, tak pozor na to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
22.1.20 15:42

Narozenim druheho vam zanika narok na RP na prvni a musite jej ukoncit a zazadat si na druhe dite. Co jste dostala navic. Budete vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3242
22.1.20 15:49

Bez co nejdřív na UP. To lze pobírat pouze na nejmladší dítě v rodině, takže narozením mimina ti zaniká nárok na RP na toho dvouletého. Cokoliv ti přišlo po narození mladšího, budeš vracet. Na UP ukonči RP na staršího a rovnou pozadej na mladšího. Samo automaticky se bohužel nedělá nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
22.1.20 15:53

Nezlob se na mě, ale takovou základní věc si neumíš zjistit včas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 15:56

@Cenarius
Aha…a když se malá narodila 27. 12 a 7.1 jsem dostala RP… bude se muset vracet částka za ten prosinec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
22.1.20 16:00
@Avuska1999 píše:
@Cenarius
Aha…a když se malá narodila 27. 12 a 7.1 jsem dostala RP… bude se muset vracet částka za ten prosinec?

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
22.1.20 16:49
@Kaileee píše:
Nezlob se na mě, ale takovou základní věc si neumíš zjistit včas?

no asi tak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 17:06

@Kaileee
Tak to máme asi úplně odlišný pohled na „základní věc“ :D A zjistit si to umím a dokonce i včas ale stejně si to radši nechám na poslední chvíli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 17:13

@chaela moc děkuji za info :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16860
22.1.20 17:14

Tohle jsi mela zaridit zvysenim RP v dobe otehotneni 8o, ted uz mas pobirat Druhy, pokud neni narok na PPM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
22.1.20 17:57
@Avuska1999 píše:
@Kaileee
Tak to máme asi úplně odlišný pohled na „základní věc“ :D A zjistit si to umím a dokonce i včas ale stejně si to radši nechám na poslední chvíli ;)

Tak hlavne aby ses dokázala postarat o deti… kdyz uz ne o sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 20:02

@Kaileee Tahle diskuze není o mích dětech pokud vím :D a myslím že téma je celkem jasné a absolutně nechápu váš komentář… zda si to neumím zjistit včas a už vůbec nechápu vaší narážku na moje děti. Podle mě je tohle zbytečný :nevim: ale jestli je to pro vás uplne normální věc tak se tím bavte klidně celý den ;) raději to dál rozebírat nebudu :zed: pěkný večer :mavam: Peace:v:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 20:06

@Kaileee Tahle diskuze není o mích dětech pokud vím :D a myslím že téma je celkem jasné a absolutně nechápu váš komentář… zda si to neumím zjistit včas a už vůbec nechápu vaší narážku na moje děti. Podle mě je tohle zbytečný :nevim: ale jestli je to pro vás uplne normální věc tak se tím bavte klidně celý den ;) raději to dál rozebírat nebudu :zed: pěkný večer :mavam: Peace:v:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama