Jsem na úřadu práce a chci brigádu!

Anonymní
20.11.15 17:28

Jsem na úřadu p a chci brigádu!

Dobrý den, chci se zeptat, kdo by mě vysvětlil tuhle věc, jsem na úp a chtěla bych si přivydělat brigádou, je to pravda, že přijdu o podporu? Nebo bych o ní přišla pokud bych si vydělala více než 4600,– hrubého. Nevím zda si seženu práci, tak na vánoce každá kačka dobrá. Děkuji info.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9434
20.11.15 17:36

Přivydělat si určitě můžete, ale musíte to na úřadu práce nahlásit a po dobu brigády budete mít pozastavenou podporu. Pokud si vyděláte více jak 4600,– tak o podporu skutečně přijdete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
20.11.15 17:37

Ano, je to tak. Příjdeš o podporu a pokud si vyděláš víc než 4600,– tak i o registraci na pracáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23889
20.11.15 17:42

Podpora se po dobu brigády pozastavuje. takže po konci opět dál pokračuje její výplata. A ano je to ohraničené výškou výdělku. Takže se to moc nevyplatí no. Leda Je to dobrý jako praxe třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
20.11.15 17:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat, kdo by mě vysvětlil tuhle věc, jsem na úp a chtěla bych si přivydělat brigádou, je to pravda, že přijdu o podporu? Nebo bych o ní přišla pokud bych si vydělala více než 4600,– hrubého. Nevím zda si seženu práci, tak na vánoce každá kačka dobrá. Děkuji info.

chtít můžeš, ale pokud, tak si najdi spíš práci, ne? jednou je to takhle nastaveno, takže pokud překročíš hranici výdělku, vyšupnou Tě i z úp :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.15 17:56

Ok já myslela, právě, že když si vydělám třebas 3000,– tak přijdu o podporu, ok tak to plně chápu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.15 17:59

@martina.se ráda bych jí měla, nejsem ten tip člověka co jen natahuje ruku! Ale jsem po mateřské, manžel na kamionu, je to živitel rodiny, čili jsem na to sama,(někdo musí vodit do školky a vyzvedávat je) nemůžu směnovat ale určitě něco najdu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
57020
20.11.15 18:00
@Anonymní píše:
@martina.se ráda bych jí měla, nejsem ten tip člověka co jen natahuje ruku! Ale jsem po mateřské, manžel na kamionu, je to živitel rodiny, čili jsem na to sama,(někdo musí vodit do školky a vyzvedávat je) nemůžu směnovat ale určitě něco najdu!!!

jo, chápu, byla jsem a za pár měsíců budu ve stejné situaci :nevim: ale prostě takto jsou nastaveny podmínky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.15 18:03

@martina.se no a to dnes paní na úřadu práce prohlásila, že v okrese kde jsem je nízká nezaměstnanost…

• Nahlásit
  • Citovat
Run
20683
20.11.15 18:03
@Anonymní píše:
Ok já myslela, právě, že když si vydělám třebas 3000,– tak přijdu o podporu, ok tak to plně chápu…

Ale tak to je, když si vyděláš, podporu nedostaneš.. Dostaneš jí zase až když přestaneš „vydělávat“ A když překročíš 4600,– tak tě i vyřadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20272
20.11.15 18:22

NA brigádu na DPP/DPČ i na prac. smlouvu mít můžeš a být stále vedená v evidenci ÚP, ale:

1. po dobu brigády NEBUDEŠ mít podporu
2. Můžeš si vydělat max. 4600,– za měsíc. POkud to přešvihneš, vyřadí tě z evidence - tzn. přestanou ti platit zdrav. a soc.

Googli nekolidující zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.15 18:29

Tak to je pěkně naprd, to co si vydělám na brigádě tak je menší než podpora, doma se asi zblázním…

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.15 18:35
@kamiŠ píše:
Podpora se po dobu brigády pozastavuje. takže po konci opět dál pokračuje její výplata. A ano je to ohraničené výškou výdělku. Takže se to moc nevyplatí no. Leda Je to dobrý jako praxe třeba…

Ale vyplatí, i při odvodu pojištění si můžeš vydělat daleko víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
20.11.15 18:35

Souhlas, taky me prijde, ze to je blbe postaveny zakon…Ale kdyz se nad tim zamyslis, tak jinak by se toho asi hodne zneuzivalo, takze to chapu…

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.15 18:36
@Novire píše:
NA brigádu na DPP/DPČ i na prac. smlouvu mít můžeš a být stále vedená v evidenci ÚP, ale:

1. po dobu brigády NEBUDEŠ mít podporu
2. Můžeš si vydělat max. 4600,– za měsíc. POkud to přešvihneš, vyřadí tě z evidence - tzn. přestanou ti platit zdrav. a soc.

Googli nekolidující zaměstnání.

Nutno dodat, že registrace na UP není povinná, takže se můžeš z pracáku klidně i odhlásit a na brigádě si vydělat daleko víc než 4600,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama