Jsem nemocná a nemám hlídání. Jak to zvládáte?

babockka
7.3.10 11:24

Jsem nemocná a nemám hlídání. Jak to zvládáte?

Ahoj maminky,
zajímalo by mě, jak zvládáte děti, když jste sama nemocná a nemáte nikoho, kdo by vám aspoň na pár dní pomohl.
Mám teploty, zvracím, hlavu jak střep, děsný kašel, sotva se zvednu z postele, i cesta na záchod je problém. A k tomu se musím postarat (naštěstí jen) o jedno dítě 16m, které neposedí, pořád lítá, vyžaduje pozornost, musím vařit atd. atd. no však víte, běžný provoz.
Chápu, že to zvládnout prostě MUSÍM, ale i tak je to nad moje síly. Jak to děláte vy?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
7.3.10 11:28

tak já to zvládám ,přesně jako ty-tj.
jak se dá. :wink: brzo se uzdrav..... . :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
7.3.10 11:35

Kdybys byla z Prahy, tak bych ti i prijela pomoct :-) pac sama vim jake to je … manza jezdi s kamionem a byva pryc 3-4 tydny a tyden doma… jinak presne tak jak pises… preji brzke uzdraveni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
babockka
7.3.10 11:59

filad, já jsem z Prahy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Díky za velkorysou nabídku, ale nemůžu si vzít na triko, že bych na tebe prskla bacila :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
8927
7.3.10 12:09

Babockko - taky přeji brzké uzdravení. U nás na malou zabírá pustit dvd Krtečka a lehnout si k ní na gauč.. ale nevím jestli 16m mrňous u toho vydrží. Mě se osvědčilo se natáhnout na gauči a pokud možno udržet dítě v místnosti a aspoň zdálky ho koučovat a povídat mu s čím si hraje a tak. Co takhle aby jídlo předvařil manžel a pak to jen můžeš ohřívat?
Držím palce, je to na palici, měla jsem to podobně skoro celý leden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
7.3.10 12:14

Ahoj, no ja to zvladam blbe. V prosinci si kvuli me manzel vzal dokonce dva dny dovolenou („lezela“ jsem tri tydny). Malymu bohuzel zapinam televizi, do pracky nejak nahazim, ja jim kupovane jidlo, co vecer donese manzel a dite sklenicky, jogurty a presnidavky. Nic lepsiho jsem nevymyslela. Manzel odjizdi rano v 7, vraci se taky v 7, babicky tu nemame a kamaradky jenom s detma, takze na ne nechci nic prsknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
7.3.10 12:17

****babočko,mrzí mě to.Přeji brzké uzdravení..

Když jsem byla nemocná,taky jsem se nějak zvládala starat o děti sama,ale já netrpím na horečky ani při angíně nebo bronchitidě.A většinou proto,že děti jsou nemocné taky,já to chytám od nich :cert:

Jinak vím,že manžel nebo nějaký příbuzný by měl nárok na paragraf..Nešlo by to u vás?Aspoň ty první dny,než přejde to nejhorší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
7.3.10 12:18

Ahoj!

Dost blbě, spíš se musí tak nějak postarat samy. :wink:

A co otec dítěte?
Když je mi nejhůř, zůstane doma a stará se on, alespoň den, dva…

Jinak, když jsem čekala třetího a nebylo mi dobře nebo jsem byla unavená, tak byli hodně na pohádkách… Normálně bych jim často TV ani DVD nepouštěla, ale v tomhle příp. jsem neviděla lepší řešení. Já se aspoň mezitím prospala.

Ale ten tvůj prcek v 16 měsících asi ještě moc na pohádky koukat nevydrží, co?
Tak jedině se zavřít do jednoho pokoje a vytáhnout nějaké neokoukané hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
7.3.10 12:23

Ahojky tak rostě zvládám MUSíM no:(Sice se snažm nemarodit ale jednou či dvakrát už jsem marodila no.Držím palečky at jsi brzo zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7267
7.3.10 12:37

a co nejake placene hlidani? s tou nemoci je to ale asi blby no , nevim :nevim:
ja byla takhle naprosto nepouzitelna v tehotenstvi, nastesti to uz byli Davidovi 3 roky , tak to uz tolik hlidat nepotrebuji. no a kdyz mi bylo takhle spatne kdyz mu bylo rok a pul , tak byl naprostej chudak , ja to proste nemohla se mu venovat , jen jsem blila a sotva lezla :roll: . A ty jeste varis ? tak to nechapu, tak si da dite rohlik a to tech par dni kdy je cloveku nejhur prezije prece ne ? varit by me teda ani nenapadlo, to si pak rikam , ze ty zensky asi zas tak spatne jeste neni (nic ve zlym) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
7.3.10 12:56

ahoj no jelikož jsem dlouhodobě nemocná, mám lomený kotník tak se musí domácnosti chopot muž ana mě je jenom dohlížení na nděti během dne ,pak přijde domů chlap a lítá kolem všeho. jinak má muž nárok na ošetřování ,tak proč si ho na tebe neveme, JE SICE jenom na 9 dní,ale alespoň se v klidu vyležíš! Jinak holt asi nezbívá nic jinhého než to zvládnout sama nebo si zaplatit paní na hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
7.3.10 13:06

Babocko, kdyby bylo joooo nejhur, tak napis kamaradce - Petrucha - a ona ti da cislo na me :-)

Ja ted budu bez pc, mam jen pujceny notas, pac svuj mam v servisu… a za chvilku ho odevzdavam… :-)

Tak zatim pacek a davej na sebe pozor… a fakt se neboj, proste kdyz tak se ozvi ju :-)

Jo a z ktere casti Prahy jsi???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
7.3.10 14:31

Dělam jen to, co je nezbytně nutný, neuklízím, občas odfláknu oběd suchýma těstovinama a mladší lahev mlíka…

Loni jsem takhle jezdila 2 týdny na kapačky kvůli astmatu, do toho doma nemocná mladší holka a zůstala mi doma i starší, neb bych nezvládla pro ní do školky jezdit…

Prostě dělat jen to nejnutnější, pro staršáka klidně i pohádky. Ležela jsem v kuchyni na zemi, holky kolem mě lítaly, snažila jsem se minimalizovat rizika úrazu, ale jinak to šlo stylem děj se vůle boží :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
babockka
7.3.10 19:15

Holky, děkuji za odpovědi. Manžel zůstane snad aspoň zítra doma a já si v klidu zajdu k dr.

filad, díky moc, to jsem opravdu nečekala, že někdo přijde s takovou nabídkou pomoci, jsem z toho skoro naměkko, že jsou ještě takoví hodní lidi na světě :oops: :andel: Děkuji, jo a jsem z Prahy 2. Kdybychom se neviděly, tak gratuluju ke Kristýnce a hlavně ať jste zdraví :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
5527
8.3.10 14:41

Babočkko, jak to zvládám? Hodně těžko, ale přesně tyhle situace mě utvrzují ve známém „žena vydrží víc než člověk“.
Tak přeji brzké uzdravení a ať to zvládneš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama