Jsem nemocná, nebo jen flegmatik?

Anonymní
24.4.21 13:17

Jsem nemocná nebo jen flegmatik?

Krásné odpoledne všem..
Potřebovala bych slyšet váš názor na to, co se mi poslední rok děje.

Je mi 25 let a mám 2leteho syna.
Vždy jsem měla špatnou paměť, věčně jsem zapomínala věci do školy, termíny důležitých schůzek a pod. Vinila jsem pubertu a to že jsem podle rodičů flegmatik.
Poslední rok se mi paměť nehorázně zhoršila. Přijde mi jako bych se nedokázala ani soustředit, když mi někdo říká něco důležitého.
Abych to trošku přiblížila.. Do obchodu si píšu seznam, ale problém je v tom, že zapomínám že jsem si ho napsala. Nedokážu si u oběda vzpomenout co jsem měla na snídani, nevím co jsem dělala včera celý den, jestli jsem si ráno čistila zuby. Manžel mi říká všechno 3× a stejně nejsem schopna si vzpomenout co vlastně chtěl.
K tomu se mi přidali problémy s pohybem a fungováním těla.

• Modrani a bolest dolních koncetin, momentálně bolest levé kyčle v klidu i při pohybu.
  • Neustále brnění horních končetin, mravenceni.
  • pálení dlani.
  • Únava, spavost
  • Neschopnost se vyjádřit, zadrhavani, výpadek slov
  • Malatnost
  • Zhoršující se zrak, dvojité vidění, rozostrene videni

Ještě k tomu mi přijde, že mám deprese, nebo něco takového.. projevuje se to tím, že max jeden týden v měsíci nejsem schopna vstát celý den z postele, nemám náladu na lidi, na manžela.. Nemám energii ani na odepisování, sledování TV, nechce se mi ani ven se synem (díky bože za skvělou tchyni).. Často mě z toho bolí na hrudi, jako by mi tam někdo seděl.

Manžel, tchyně i rodiče mi tvrdí, že jsem hypochondr. Pro ně jsem jen flegmatik, jsem líná a mám vše „na parku“.

Trápí mě to, necítím se v pořádku, ale k lékaři jít nechci, aby jsem neslyšela to samé co od nich..
Co myslíte? Zažil někdo neco podobného? :,(

Příspěvek upraven 24.04.21 v 13:26

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1395
24.4.21 13:24

Chce to vstat a jít něco dělat. Když budeš sedět a utapet se ve svých potížích, bude to jen horší. Taky mívám občas takové chvilky, dny, i víc dni… a vždy pomůže jen to, ze i přes obrovskou nechuť lroste vstanu s jdu něco dělat. Něco pohybového, žádný pexeso v leze na zemi, ale třeba úklid, prochazka, hřiště… jakmile se nastartuju, je všechno pohodě. Já si prostě nesmim přes den sednout, jinak už nevstanu. Ale samozřejmě navstiv i nějakého lékařem protože i když to všechno může být tak, jak píšu, stejně tak to může být nějaký zdravotní problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
24.4.21 13:25

Nech se vyšetřit na neurologii!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 13:29

Jsem na tom podobně. Soustředění nula, paměť taky. Něco začnu dělat, ale nedodelam, protože mě něco vyruší a už se k tomu nevrátím.
Miluju řady, abych si vše psala, než najdu papír, tak zapomenu, co jsem chtěla, pokud to napíšu, papír ztratím. Často se mi vypíná vnímání, že slyším slova, ale do mozku to nedojde a nevím, co jsem slyšela. Nejsem schopná se na to soustředit.
Pořád mi je zima a mám ledové ruce i nohy.
V noci špatně spím a jsem pořád unavená.
Zadrhavam, nedostávají se mi slova. Slova často motam a placam totální nesmysly. To svadim na to, že mám rychlejší mozek než pusu. Chci říct, že půjdeme ven a řeknu, že půjdeme vejce, protože už myslím na to, že potřebuju vybrat vejce slepicím.
Mám neustálý vnitřní neklid.
Zatím jsem to nikde neřešila. U sebe mám podezření na ADD. Podle mojí mámy jsem flákač a hledám výmluvy. Kdybych se snažila, tak se budu chovat normálně.
U tebe by to mohlo být vážnější. Zkusila bych řešit psychiku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 13:32
@Anonymní píše:
Jsem na tom podobně. Soustředění nula, paměť taky. Něco začnu dělat, ale nedodelam, protože mě něco vyruší a už se k tomu nevrátím.
Miluju řady, abych si vše psala, než najdu papír, tak zapomenu, co jsem chtěla, pokud to napíšu, papír ztratím. Často se mi vypíná vnímání, že slyším slova, ale do mozku to nedojde a nevím, co jsem slyšela. Nejsem schopná se na to soustředit.
Pořád mi je zima a mám ledové ruce i nohy.
V noci špatně spím a jsem pořád unavená.
Zadrhavam, nedostávají se mi slova. Slova často motam a placam totální nesmysly. To svadim na to, že mám rychlejší mozek než pusu. Chci říct, že půjdeme ven a řeknu, že půjdeme vejce, protože už myslím na to, že potřebuju vybrat vejce slepicím.
Mám neustálý vnitřní neklid.
Zatím jsem to nikde neřešila. U sebe mám podezření na ADD. Podle mojí mámy jsem flákač a hledám výmluvy. Kdybych se snažila, tak se budu chovat normálně.
U tebe by to mohlo být vážnější. Zkusila bych řešit psychiku.

Díky za tvůj komentář! Přeji Ti, aby ti máma porozuměla.. Samozřejmě také pevné zdraví a ať je vše zase ok.

• Citovat
  • Nahlásit
604
24.4.21 13:37

Holky, normálně zajděte k lékaři, co je to za blbost, že raději přijmu, že jsem hypochondr, aniž bych se nechala vyšetřit lékařem? Porucha pozornosti je třeba běžný příznak při snížené funkci štítné žlázy, brnění rukou jako ještě pravidelně s rozmazaným viděním není flegmatismus, ale celkem výrazný neurologický příznak. Čeho, to ti poví neurolog. Zajít za praktikem, ten udělá základní vyšetření a pošle minimálně na tu neurologii, případně dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
24.4.21 13:41

Nechala bych se vyšetřit na roztroušenou sklerózu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 13:44

Hypochondr nejsi, tohle může být víc věcí. Měla jsem podobné příznaky u neuroboreliozy, večerní zimnice, pálení ruk a zad, záškuby a mrtvění svalů, únava a nespavost… ale je víc infekcí s podobnými příznaky (bartonella, babesie, anaplasmy…tohle všechno může být po komářím štípnutí), které můžou napadat nervy (mě to taky způsobovalo ty psychické propady, po pořádném zaléčení antibiotiky jsem najednou úplně fit). Ale taky mi dr. zezačátku nevěřili, že to mám od psychiky a z dětí… Zkus se přidat na Fb do skupiny lymská borelioza, chlamydie… je tam hodně lidí s podobným příběhem jako máš ty.

• Citovat
  • Nahlásit
21942
24.4.21 13:52
@Midaku píše:
Chce to vstat a jít něco dělat. Když budeš sedět a utapet se ve svých potížích, bude to jen horší. Taky mívám občas takové chvilky, dny, i víc dni… a vždy pomůže jen to, ze i přes obrovskou nechuť lroste vstanu s jdu něco dělat. Něco pohybového, žádný pexeso v leze na zemi, ale třeba úklid, prochazka, hřiště… jakmile se nastartuju, je všechno pohodě. Já si prostě nesmim přes den sednout, jinak už nevstanu. Ale samozřejmě navstiv i nějakého lékařem protože i když to všechno může být tak, jak píšu, stejně tak to může být nějaký zdravotní problém.

tak pokud někomu modrají končetiny, tak mu opravdu úklid ani nic takového nepomůže :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31399
24.4.21 13:54
@Anonymní píše:
Hypochondr nejsi, tohle může být víc věcí. Měla jsem podobné příznaky u neuroboreliozy, večerní zimnice, pálení ruk a zad, záškuby a mrtvění svalů, únava a nespavost… ale je víc infekcí s podobnými příznaky (bartonella, babesie, anaplasmy…tohle všechno může být po komářím štípnutí), které můžou napadat nervy (mě to taky způsobovalo ty psychické propady, po pořádném zaléčení antibiotiky jsem najednou úplně fit). Ale taky mi dr. zezačátku nevěřili, že to mám od psychiky a z dětí… Zkus se přidat na Fb do skupiny lymská borelioza, chlamydie… je tam hodně lidí s podobným příběhem jako máš ty.

Tak to přidávání se do skupiny „chlamydie“ bych fakt nedoporučovala.
Tomu před lety propadly (nezávisle na sobě) dvě moje kamarádky, obě řešily takové věci, co řeší většina lidí - bolesti hlavy, únava, škubání v noze, občas rozmazané vidění… A úplně je to psychicky sežralo. Jedna se z toho dostala, druhá v tom jede furt, utrácí peníze zadoplňky stravy, léčitele, pokoutně si kupuje antibiotika, která si sama ordinuje. Manřelstí se jí rozpadlo, s dospělými dětmi se rozhádala, protože ji nechápou. A stejné problémy má furt, nebo je měla před třemi lety, kdy jsem ji tak nějak viděla naposledy.

Druhá je v pohodě a už to neřeší. Víc, než doplňky stravy, jí pomohl asi pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21942
24.4.21 13:55
@Anonymní píše:
Krásné odpoledne všem..
Potřebovala bych slyšet váš názor na to, co se mi poslední rok děje.

Je mi 25 let a mám 2leteho syna.
Vždy jsem měla špatnou paměť, věčně jsem zapomínala věci do školy, termíny důležitých schůzek a pod. Vinila jsem pubertu a to že jsem podle rodičů flegmatik.
Poslední rok se mi paměť nehorázně zhoršila. Přijde mi jako bych se nedokázala ani soustředit, když mi někdo říká něco důležitého.
Abych to trošku přiblížila.. Do obchodu si píšu seznam, ale problém je v tom, že zapomínám že jsem si ho napsala. Nedokážu si u oběda vzpomenout co jsem měla na snídani, nevím co jsem dělala včera celý den, jestli jsem si ráno čistila zuby. Manžel mi říká všechno 3× a stejně nejsem schopna si vzpomenout co vlastně chtěl.
K tomu se mi přidali problémy s pohybem a fungováním těla.

• Modrani a bolest dolních koncetin, momentálně bolest levé kyčle v klidu i při pohybu.
  • Neustále brnění horních končetin, mravenceni.
  • pálení dlani.
  • Únava, spavost
  • Neschopnost se vyjádřit, zadrhavani, výpadek slov
  • Malatnost
  • Zhoršující se zrak, dvojité vidění, rozostrene videni

Ještě k tomu mi přijde, že mám deprese, nebo něco takového.. projevuje se to tím, že max jeden týden v měsíci nejsem schopna vstát celý den z postele, nemám náladu na lidi, na manžela.. Nemám energii ani na odepisování, sledování TV, nechce se mi ani ven se synem (díky bože za skvělou tchyni).. Často mě z toho bolí na hrudi, jako by mi tam někdo seděl.

Manžel, tchyně i rodiče mi tvrdí, že jsem hypochondr. Pro ně jsem jen flegmatik, jsem líná a mám vše „na parku“.

Trápí mě to, necítím se v pořádku, ale k lékaři jít nechci, aby jsem neslyšela to samé co od nich..
Co myslíte? Zažil někdo neco podobného? :,(

Příspěvek upraven 24.04.21 v 13:26

pokud máš opravdu všechny tyto potíže, tak nejsi flegmatik :nevim:
podle příznaků by to opravdu mohla být rozstrousená skleróza, zajdi za obvodní, ať ti napíše žádanku na neurologii, odebere krev a podobně,
tím že budeš sedět doma, se fakt nevyléčíš, zrovna ta RS potřebuje rychlou léčbu, aby se příznaky zastavily, jinak můžeš skončit na vozíčku,
nemusí to být RS, možná máš nedostatek minerálů, ucpané cévy, cokoliv - ale začni to rychle řešit - přece nemůžeš zůstat v takovém zdravotním stavu, není ti 70, kde už bys na to měla „nárok“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31399
24.4.21 13:56

Jinak rychlejší pusu než hlavu mám taky, občas se zaseknu ahledám slovo. To je myslím u některých lidí normální. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1395
24.4.21 14:02

@stinga nevím no, pokud by měla fakt všechny tyto potíže castoy pravidelně, hodně, snad by šla spis o doktorovi, enz na emimino…pokud je to tak, ze občas toto, občas tamto a ona to jen naspala všechno dohromady, tak to fakt nic zavazneho byt nemusí. Tyto věci se v různé míře dejou spouste lidi. Ja mam často velmi podobne příznaky, na na neurologie vyšetřena horem dolem a nic. Jsem v tomto ohledu zcela v pořádku. Neco mam od štítné žlázy, něco z únavy, něco z nedostatku minerálů…proste klasika. Myslet hned na RS asi není potřeba. Ale i já jsem ji psala, ať si k tomu lékaři zajde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
24.4.21 14:03

Probaha jdi k lekari 8o uz jsi tam mela davno byt..mas male dite, tak adpon kvuli nemu ne? Doktor te fakt nevyhodi „pani jste simulant nashle“, pravdepodobne to udela krevni obraz, dalsi testy, stitnou zlazu, vitaminy…rekni si o zadanku neurologii, endokrynologii…,v pondeli zavolej obvodakovi a hned se objednej.. jo a flegmatik je jeden ze 4 druhu temperamentu a ma urcite povahova rysy..fakt nechapu, jak to souvisi se zdravotnimi potizemi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 14:12

@Bábrdl no vidíš, a mě se tam v té skupině dostalo dost fundovaných rad, a potvrzení, že nejsem blázen, že tohle všechno může dělat infekce. Asi to chce trochu kritické myšlení a nechat to na odbornících, každopádně jsem chtěla zakladatelku povzbudit, že není blázen

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat