Jsem neschopná matka na rodičáku (qq topic)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sakota
Kelišová 5732 příspěvků 17.03.19 11:03
Jsem neschopná matka na rodičáku (qq topic)

Dobré dopoledne. Dopředu říkám, že nehledám radu, spíš třeba spřízněnou duši nebo se prostě chci „vykecat“. Připadám si strašně neschopně. Jsem doma tři roky, dvě děti, rok a dva a třičtvrtě, velkého psa, byt 2kk (a manžela, ale ten v tomhle moc nefiguruje). O co jde - připadám si fakt k ničemu. Moje jediná práce je obstarat děti, psa a domácnost. Ale když tady je pořád takový bordel! Úplně mě to ničí, nejsem zrovna superpořádný tvor, o tom žádná, moje úklidové standardy nejsou nijak vysoké, ale… uklidím a vydrží to deset minut. Mohla bych sbírat hračky (a další věci), luxovat a vytírat 24/7 a stejně by to nebylo vidět. Starší dítě je velmi aktivní, vynalézavé a nezabavitelné, takže stačí chvilka nepozornosti a je počmáraná zeď, vysypané něco, rozlité, rozpatlané… uklízím, chvilka nepozornosti a něco jiného. Jdeme ven, přijdeme zpátky, ze psa opadá prach a bordel, věnuju se jednomu dítěti, druhé rozdělá bordel. Asi chápete, co myslím. Přijde mi, že všechny moje kamarádky a příbuzní mají pořád tak krásně uklizeno a všechno v pohodě zvládají, reklama na super domácnost, jen u nás je to boj o přežití a bojím se sem někoho pozvat. Je mi jasné, že chyba je ve mně, měla bych se věnovat aktivněji dítěti, aby nedělalo binec, uklízet..víc? Ale jak, když to stejně nevydrží… uaaaa. Prostě na mě z toho padl teď nějaký splín. Celé dopoledne na kolenou a s luxem a hadrem a už zas je to tu jak po boji. Nebaví mě to. Absolutně mě to demotivuje se snažit. Jsem matka a žena v domácnosti na baterky. Manžel naštěstí nevyčítá, ale prostě… pocit totálního ženského selhání. Prosím, řekněte někdo, že to máte taky tak. :D

Pardon za qq, ale aspoň se pod to podepíšu a nebudu anonymnit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 17.03.19 11:10

Neboj, kamarádky a příbuzní uklízí, když má přijít návštěva… Takhle to vypadá úplně všude kde jsou malé děti. Děti prostě nebudou sedět neustále na zadku ve sterilním prostředí. Ne nadarmo se říká „bordel v bytě, šťastné dítě“. Uklízíme každý den a vypadá to jako po boji :D.

Lainaire8
Závislačka 2833 příspěvků 17.03.19 11:14

Vítej v klubu :mavam: :lol:

dupejj00
Kecalka 203 příspěvků 17.03.19 11:14

Jo,mam to stejne, jako kdybych to psala ja

sara1000
Kelišová 5613 příspěvků 17.03.19 11:14

@sakota
Mela jsem to stejne,zlepsilo se to az nastupem do prace na polovicni uvazek.
S tim,ze je ted doma jeste vetsi bordel.Jelikoz uklizim jen o volnem vikendu.A to jeste tak,ze se utre prach, umyje koupelka,lux…A beztak jak pises do pul hodiny hracky,pastelky,papiry vsude.Neresim…Naucila jsem se z toho nepo…Radeji jsem s detmi po venku.Ale je pravda,ze tyto pocity mam jen v zime.Znas to zima,brzo tma…V lete to snasim lepe

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 17.03.19 11:16

Celé dopoledne na kolenou a s luxem, no to by mi mohli. :roll:
Až půjdou děti do školky bude to lepší.
Ten pes to nezlepšuje, ale holt kdo se dal na bitvu, musí bojovat.
Doporučuji mít co nejméně věcí, pak se nějak automaticky vytváří méně bordelu. Starší naučit zametat a udělat z toho její/jeho úkol.

Hrnekmleka
Kecalka 132 příspěvků 17.03.19 11:17

Prijd se podivat k nam a budes mit po depresich :mrgreen:
Ja jsem demotivovana na n-tou, ani kdyz jsou ty deti vetsi a maji rozum, stejne stihaji delat bordel rychleji nez ja uklizet a ani kdyz musi pomahat, tak to nevypada o nic lepe :zed:

ka2ka
Extra třída :D 14590 příspěvků 17.03.19 11:20

potěšila jsi mě , zametená podlaha u nás vydržela pět minut :zed:

Lainaire8
Závislačka 2833 příspěvků 17.03.19 11:21

@sara1000 naopak v létě to je horší, sluníčko ukáže vše! :lol: okna, prach.. zlatá tma, to nevidíš nic a žiješ v domnění jak je vše uklizeny :lol: :mrgreen:

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 17.03.19 11:22

větší byt by pomohl, takhle se to kupi na menším místě

Hrnekmleka
Kecalka 132 příspěvků 17.03.19 11:24

Doted si pamatuji ten uzasny pocit, kdyz jsem se po MD vratila do prace a v jidelne na obede nikomu nepadalo jidlo od pusy! U nas doma by se jeden prostravoval na tech zbytcich co trousi deti kolem sebe… :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 14590 příspěvků 17.03.19 11:25
@Lainaire8 píše:
@sara1000 naopak v létě to je horší, sluníčko ukáže vše! :lol: okna, prach.. zlatá tma, to nevidíš nic a žiješ v domnění jak je vše uklizeny :lol: :mrgreen:

to mi povídej právě svítí sluníčko na prosklený dveře, přesně vidím tlapky dětí :zed: jo počkám až zase zaleze :mrgreen:

mrav
Nadpozemská drbna 26589 příspěvků 17.03.19 11:25

Dvě děti a pes a ještě péče o domácnost - co by jsi chtěla? Já mám taky doma dítě, když můžu, tak uklidím, přesto uklizené není. Jak říká můj táta - bor :P :) :D :lol: :mrgreen: dell v bytě - šťastné dítě. :mavam:

sakota
Kelišová 5732 příspěvků 17.03.19 11:25

@Elishka1 jojo, ja vim, je to vyhledove v planu, ale setrime na neco slusneho a tak.

@sara1000 souhlas, v lete se da byt vic venku, z aby to bylo (a pomalu to nastava!)

@jenny.fields jojo, ja vim, ze jsem si to psem uplne neulehcila, ale ten jen dokonava dilo zkazy :D

Diky vsem za uklidneni a podporu. Fakt uz jsem si pripadala jako totalne nepouzitelnej zoufalec, co si doma vali sunky a neni vubec videt, ze se o neco snazi, kdyz uz nechodi do prace. :D

Hrnekmleka
Kecalka 132 příspěvků 17.03.19 11:25

V lete to mam taky radsi, protoze jdeme ven a ten bordel nevidim a taky maji min casu veci rozhazovat…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama