Jsem nešťastná v manželství, odešly byste od něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 10:09
Jsem nešťastná v manželství, odešly byste od něj?

Ahoj, předem se omlouvám za možná delší příspěvek, ale nemám nikoho s kým bych to všechno probrala, tak musím aspoň takto:
v manželství jsme 8 let, máme 2 děti(7 a 9).Vždycky jsme měli hezký vztah, ale poslední rok už nějak nemůžu. Manžel mě neskutečně štve. Nemá žádné koníčky, bydlíme v paneláku, takže ani na baráku nic dělat nemůže, tak jen sedí u počítače. Počítač měl v oblibě vždycky, ale poslední dobou už je úplně závislý mi přijde. Dělá IT, takže je na něm i v práci. Kolikrát mu říkám, proč se mi neozval a on že neměl čas a přitom jsem viděla že byl na Facebooku. Když může, už sedí u PC. Několikrát jsem mu to říkala, tak si to uvědomil, ale byl klid asi 14 dní a pak zas znovu. Hraje na něm různé hry, kouká tam na stream na dokumenty, na mobily, na ženský, možná jsem už i paranoidní, ale furt něco píše, mám i strach, že si s někým dopisuje. Už jsem se koukala i do historie, ale vše smazané. Vše zablokované. I fotky si nahrává někam na internet a má pod heslem. Vůbec nevím proč to dělá. Když jdeme na procházku o víkendu, tak vidím jak se mu nechce, ale jde. Před týdnem jsem se naštvala, řekla jsem mu, že odejdeme pryč a bude mít plno času na vysedávání u pc. Ptala jsem se ho, jestli si s někým píše a prý že ne. Naštval se na mě, vůbec se mnou nemluví, máme tichou domácnost. Mně je z něj už úplně na nic, jsem ve fázi kdy se mi nějakým způsobem zprotivil, nedokážu si ho už vážit. Je mi blbě od žaludku, mám asi už nějakou neurozu, nevím co dál. Kdybysme neměli děti, odešla bych, ale takhle nevím kam jít a asi by to nebylo správné hned odcházet. Ale už nemůžu. Hrozně se stresuju.Co mám dělat? Jinak je hodný. Já jsem v domácnosti kvůli mladšímu, má celiakii a k tomu i alergii na laktozu a nevaří mu ve školní jídelně, tak jsem doma kvůli němu a vařím mu. A manžel tedy finančně pomáhá i mně, jinak bych nic neměla, ale prostě už nemůžu. Ani společný víkend nepomáhá, už jsme byli 2× za poslední rok a on furt něco mastí na mobilu. Děkuju za vyslechnutí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10091 příspěvků 07.03.17 10:13

Manželská poradna.

kve-tinka
Závislačka 4389 příspěvků 7 inzerátů 07.03.17 10:14

Našla bych si nějakou brigádku, či koníčka, ať taky vypneš a manžel se stará.
Vysedávání u PC je bohužel žrout času a zabiják vztahu.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 07.03.17 10:15
:hug: :hug: :hug:

nebudu ti psát zda máš odejít nebo ne, to musíš vědět ty a nikdo za tebe to rozhodnutí neudělá… my sme spolu 17 let, máme taky dvě děti a taky momentálně odcházím od manžela, ale z jiných důvodů… jestli chceš klidně napiš do sz :kytka:

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 07.03.17 10:18
@Slečna Ferka píše:
Manželská poradna.

Jak to vlastně funguje v manželské poradně? Zajímá mě to ;)

Příspěvek upraven 07.03.17 v 10:18

BiohazardMichell
Kecalka 330 příspěvků 07.03.17 10:18

A co by měl doma dělat? Pokud chceš, aby si hrál s dítětem nebo doma něco uklidil, prostě mu to řekni/řekněte (Nevím, jaký je zvyk na emiminu, jestli neznámým lidem můžu tykat nebo mám vykat?) rovnou, jasně a stručně. A že má něco zaheslované - myslím si, že chce mít jen vlastní prostor, kam může utéct. Neviděla bych to tak zle. Spíte spolu? Máte se rádi? Jste na sebe hodní? Jak se chová k dětem?

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.03.17 10:18

Přijde mi to jako klasická manželská krize, která se dá překonat. Pokud máš pocit, že Ti to přerůstá přes hlavu, také se přikláním raději k poradně než k nějakému unáhlenému rozhodnutí. ;)

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 07.03.17 10:19

A co se zkusit sbalit, vzít děcka a odjet někam na týden - třeba na dovolenou s kamarádkou co má taky děti? :think: Odpočnete si od sebe, ty si pročistíš hlavu a zjistíš, jestli ti manžel vůbec chybí. A on když zůstane sám doma, odkázaný sám na sebe tak si třeba uvědomí jak moc se o něho staráš a že mu vlastně chybíte :nevim:

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 07.03.17 10:19

Trošku závisláček. Věnuje se dětem aspoň? Takhle to vyznívá, že doma nepomůže, tobě se nevěnuje (ani ti není schopný odepsat na SMS, hlavně že je na FB), s Vámi jako rodinou jde sice na procházku ale s kyselým obličem.. Tak jediné, co dělá nyní pro rodinu je, že nosí peníze a když mu něco řekneš, tak ti dělá tichou domácnost. Jak z toho ven nevím, ale je to na palici - držím palce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 10:19
@BiohazardMichell píše:
A co by měl doma dělat? Pokud chceš, aby si hrál s dítětem nebo doma něco uklidil, prostě mu to řekni/řekněte (Nevím, jaký je zvyk na emiminu, jestli neznámým lidem můžu tykat nebo mám vykat?) rovnou, jasně a stručně. A že má něco zaheslované - myslím si, že chce mít jen vlastní prostor, kam může utéct. Neviděla bych to tak zle. Spíte spolu? Máte se rádi? Jste na sebe hodní? Jak se chová k dětem?

A vás by to bavilo pořád za ním chodit a „doprošovat“ se? Já bych byla ráda kdyby něco udělal taky sám od sebe.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.03.17 10:19
@SarkaNovo píše:
Jak to vlastně funguje v manželské poradně? Zajímá mě to ;)Příspěvek upraven 07.03.17 v 10:18

Někdy stačí, aby tam šel člověk sám. Není nutné, aby šli hned oba společně. ;)

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 07.03.17 10:22

Doporučil bych zkusit nějaký koníček co by ho (vás oba) nadch, něco aby ho táhlo od počítače.
Taky hodně času trávím u PC, ale krom plkání na emiminu s babama pracuju. Ženě se to nelíbilo a bavili jsme se o tom. Jenže ona je taky v domácnosti, celý den má docela málo práce a tak potřebuje rozptýlení. Tehdá jsme se dohodli že prostě budu pracovat do 15h, potom už jen vyjimečně. Snažím se tedy aby to nepřesáhlo= 2× 30 minut po té 15h. Víkendy jezdíme pravidelně na výlety, nebo na lyže. A přesto že se mi moc nechtělo, nakonec jsme si lyže vždy velice užili. Děcka už jsou větší takže jsme začali obrážet plesy v okolí. Prostě vytrhnout se z toho pracovního tempa, domácí nudy, záře obrazovky.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 07.03.17 10:23
@malinika píše:
Někdy stačí, aby tam šel člověk sám. Není nutné, aby šli hned oba společně. ;)

ne to není, ale základem záchrany vztahu je, aby chtěli oba, pokud jeden nechce je poradna tak akorát na dvě věci a i tak je kolikrát jen na to, aby psycholog měl z čeho žít :lol:

zoidberg
Extra třída :D 11889 příspěvků 07.03.17 10:24

A co má doma dělat? V paneláku?
Je to jeho koníček, nejlepší je mu ho zakázat ;)

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 07.03.17 10:27
@brumdinka píše: :hug: :hug: :hug:nebudu ti psát zda máš odejít nebo ne, to musíš vědět ty a nikdo za tebe to rozhodnutí neudělá… my sme spolu 17 let, máme taky dvě děti a taky momentálně odcházím od manžela, ale z jiných důvodů… jestli chceš klidně napiš do sz :kytka:

prosimtě ty už odcházíš dva roky…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >