Jsem nešťastná ze života, z lidí

Anonymní
22.11.19 11:28

Jsem nešťastná ze života, z lidí

Holky jsem trochu v depresi a potřebuji si trochu popovídat.
Jsem už zoufalá z lidí, z toho jak se chovají. To samé můj přítel. Řeknu jen, že je zadluženej a tedy nemůže pracovat na HPP. Tak pracuje jen na dohodu. Šéf ho neskutečně zneužíval, přítel je pracovitý, zodpovědný a čestný a pokud to šlo, tak ho ždímal. Dělá práci za 3 a šéf se s ním handrkuje o každou korunu, nebyl ochotný mu ani přidat. Za celý rok a půl neměl dovolenou, jelikož není na HPP nemá nárok. Do práce dával vždy maximum, šéf to nikdy neocenil. Prý nemá peníze a nemůže mu přidat. Zajímavé, teď přijal dva nové lidi na HPP a dal jim víc než příteli. Taky přijal další sekretářku protože jedna nestíhala. Prostě ho nahradil. Žádná vděčnost, vůbec nic. Kdyby řekl, že odchází tak šéfovi by to bylo jedno. Naprosto žádné docenění. Přitom do firmy dal úplně vše, dělal práci navíc, pomáhal tam druhým i když to nebyla jeho práce. Například svařoval jen aby ušetřil šéfovi peníze a šéf nemusel platit svářeče.

Já to mám podobně. V práci makám, snažím se dělat na 100 %, i když není práce tak něco najdu. Pracovala jsem ve školní jídelně, ve fabrice, v obchodě.
Celkově jsem smutná z toho jak se dneska k sobě lidi chovají. Žádná úcta, respekt.. nic. Chování otřesné, nikomu na nikom a ničem nezáleží. Klidně Vás vyhodí a rychle nahradí, stačí jenom, že někoho známá hledá práci a Vás bez mihnutí oka vyhodí. Prý pro Vás nemají práci. Nebo když vidím jak se druhej fláká a nic nedělá a vyhodí vás.

Nechci se stěžovat, jen jsem opravdu smutná. Blíží se Vánoce, kdoví, jestli to budou pohodové Vánoce, jestli nepřijdeme o práci. Jeden příjem nestačí, musíme pracovat oba. Nevím jak to vyřešit, hlavně přítel ty exekuce. Nemůže se kvůli nim normálně zaměstnat. Mohla bych ho nechat, ale nejsem svině a miluju ho, vím, že to řešit musí jinak to nejde a ví to taky on.
Hodně mě trápí ty věci co jsem výš popsala. Jsem už z toho zničená, zničená ze života, lidi začínám nenávidět. A to je mi jen 28 let.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10279
22.11.19 11:32

To mě mrzí, je to těžké.

Nedosáhl by náhodou na oddlužení? (musel by teda změnit práci a být někde na hpp)
Nejsou některé ty exekuce třeba s rozhodčí doložkou, tedy neplatné?

Zajděte někam do spolehlivé poradny pro dluhy - vezměte sebou smlouvy a rozsudky, třeba s tím jde něco dělat.

Tady najdeš adresy těch spolehlivých - a minimálně tam potkáte ochotné lidi.

http://alianceprotidluhum.cz/kontakty/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
22.11.19 11:35

Proč by nemohl zadlužený člověk dělat na HPP? U nás v práci jsme měli zaměstnance, co byl dokonce v exekuci a pracoval. Z platu šlo něco na splátky, něco na alimenty a nějaký zbytek přímo jemu.
Myslím, že by přítel měl změnit zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 11:36

@LaEllaX Protože by mu exekutor skoro všechno vzal. A než by splatil dluhy, musel mi léta pracovat aby se mu všechno smázlo. Jistina není až tak velká, velké jsou úroky. Problém je taky, že má více exekucí.

• Nahlásit
  • Citovat
387
22.11.19 11:37

Pardon, nedočetla jsem, že má taky exekuce. No ale prostě pracovat přece může. Z toho musí splácet ty exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26866
22.11.19 11:38

To je bohužel politika dnešní doby. Naše paní ředitelka strašně ráda opakuje větu „Všichni jsme nahraditelní“ :roll:

Vem to z té druhé stránky. I Ty nebo přítel můžete být těmi, kvůli kterým vyhodí někoho jiného.

Dnes je potřeba se o práci porvat. Bohužel, je to tak… kdo stagnuje a není průbojný - má smůlu. :nevim: Dneska vede dravost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 11:39

@LaEllaX A dluhů by se takhle zbavil nejdřív tak za 7 let. A je mu 36, chceme rodinu, děti.. Já přemýšlela odejít do ciziny, vydělat a splatit dluhy. A neumí jazyky :/

• Nahlásit
  • Citovat
387

To je pochopitelné, ale nějaké životní minimum mu nechat musejí. Je to pár šušňů. Ale pokud nebude umazavat dluh, tak se z toho nevyhrabe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@FreeLady12 Takže mám smůlu. Já nejsem dravá.

• Nahlásit
  • Citovat
9853
22.11.19 11:40
@Anonymní píše:
@LaEllaX Protože by mu exekutor skoro všechno vzal. A než by splatil dluhy, musel mi léta pracovat aby se mu všechno smázlo. Jistina není až tak velká, velké jsou úroky. Problém je taky, že má více exekucí.

A co myslíš, že je lepší řešení - pár let splácet z HPP exekuce a mít to z krku, nebo to desetiletí (nebo taky nadosmrti) pytlíkovat na brigádách a DPP, aby exekutoři nedosáhli na pár tisíc navíc? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9853
22.11.19 11:42
@Anonymní píše:
@LaEllaX A dluhů by se takhle zbavil nejdřív tak za 7 let. A je mu 36, chceme rodinu, děti.. Já přemýšlela odejít do ciziny, vydělat a splatit dluhy. A neumí jazyky :/

Ježišmarja o to spíš ať kouká makat na HPP, ne?? Vážně je někdo takhle finančně negramotnej?? :zed: Hlavně si pořiďtě mimíska, to bude hnedle peněz na všechno dost :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
22.11.19 11:44

Promiň, ale nikdo není povinný nikomu přidávat, a málokdo/málokde Ti na požádání přidají. Kort jestli se jedná o dělnické profese, které třeba není až tak problematické nahradit. A čím ho jeho nadřízený nerespektuje nebo si ho neváží? A že neměl dovolenou, tomu moc nerozumím, tak pakliže pracuje na smlouvu, která je nastavená jinak, než HPP a na dovolenou nárok nemá, tak moc nechápu, na co si stěžuješ. Nehledě na to, že to, že je zadlužený neznamená, že nemůže pracovat na HPP. A pakliže je to proto, aby se mu většina mzdy nestrhávala, což je u dluzníků běžná praxe, tak se ale nemůže pak nikdo rozčilovat, že nemá podmínky, které jsou vždy u HPP výhodnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21943
22.11.19 11:45
@Anonymní píše:

Píšeš o otřesném chování ostatních lidí, ale nebylo by slušné, aby ty dluhy někdy splatil?

Já bych třeba s pocitem, že někde dlužím, ani neusnula, obdivuju, že na to má žaludek…

To se mi na dnešní době nelíbí, lidi rozežraní, musí mít hned všechno, naberou si půjčky, neplatí a ještě se cítí ukřivděně, že po nich ty prachy, co rozfofrovali, někdo chce… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@unuděná Já nevím jak to funguje, exekuci jsem nikdy neměla. Nevidím do toho. Každopádně jeho dluh je kolem 400 000 kč. Jistina je kolem 160 000-200 000 kč.

• Nahlásit
  • Citovat
990

Bohužel to tak někde bývá. Tvůj přítel tam byl nejslabším článkem, v tom smyslu, že šéf věděl jak moc tu práci potřebuje a mohl se po něm vozit a úkolovat ho. Ono je taky jednodušší vyhodit člověka na dohodě než na HPP. U nás ve firmě se takhle jedna mistrová s oblibou vozila po maminkách samoživitelkách, protože věděla, že jí s tim neseknou. Bylo mi z toho jednání na :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama