Jsem non stop unavená a už nevím, co s tím :(

Anonymní
4.8.20 13:55

Jsem non sto unavená a už nevím co s tím :(

Prosím o názor nebo spíš radu… každým rokem jsem více a více unavená. Už mě bude 35 let a mám nějaký starosti, psychicky náročnou a zodpovednou práci, nějaký finanční věci atd, ale to má asi každej a rozhodně mě nepřijde, že by míra starostí odpovídala míře unávy…

ve zkratce jsem pořád unavená apořád nedospaná…spím cca 7h denně, o víkendu až 12h denně…strašně ráda bych si šla po práci alespon občas zacvičit nebo něco ale nemám energii…mám problém po práci udělat větší uklid (ve smyslu udělat víc než umýt nádobí nebo vynést koš), ještě mám velkýho psa, takže alespon na hodku ven.,..

Jsem uplně hotová. Byla jsem u doktorky na krevních testech a vše dá se říct v normě…nic v červených číslech nebylo. Ptala jsem se ještě na test štítné žlázy a doktorka mě to odmítla udělat, že krev vyšla dobře a že tím to nebude. Říkala jsem jí i že tím, že jsem silnější by to dávalo smysl, ale prý nejsem nijak extra silná (tak cca 5-10kg by dolu chtělo alespon spíš pro estetiku než zdraví) a že to tím nebude a že testy jsou drahé a když chci at si ho zaplatím…

Kolegyně na testu byla a prý jí to v Praze vyšlo na x tisíc korun, což se mě dávat nechce…ale aboslutně nevím co s únavou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
263
4.8.20 14:00

A železo? V laborce stojí pár korun. Mg, b- komplex, vincentka, jinak čínská medicína…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
4.8.20 14:03

Delší dobu jsem se na to nedívala, ale testy na hormony štítné žlázy stály pro samoplátce párset korun.
Moc to ale nechápu… ovlivňuje to celý tvůj život, ale platit za test nechceš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35912
4.8.20 14:04

Hele, zelezo, vitaminy, horcik. zacit se hybat. zacit na silu. kazde odpo jit ven na 2 hodky, behat se psem…je videt do 9, pohoda ted.
nemas deti, jestli chapu dobre.. takze pohoda, volny cas je tvuj.
zalezi, jak jis. jestli hodne sacharidu, jsi zpomalena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28055
4.8.20 14:08
@Anonymní píše:
Prosím o názor nebo spíš radu… každým rokem jsem více a více unavená. Už mě bude 35 let a mám nějaký starosti, psychicky náročnou a zodpovednou práci, nějaký finanční věci atd, ale to má asi každej a rozhodně mě nepřijde, že by míra starostí odpovídala míře unávy…

ve zkratce jsem pořád unavená apořád nedospaná…spím cca 7h denně, o víkendu až 12h denně…strašně ráda bych si šla po práci alespon občas zacvičit nebo něco ale nemám energii…mám problém po práci udělat větší uklid (ve smyslu udělat víc než umýt nádobí nebo vynést koš), ještě mám velkýho psa, takže alespon na hodku ven.,..

Jsem uplně hotová. Byla jsem u doktorky na krevních testech a vše dá se říct v normě…nic v červených číslech nebylo. Ptala jsem se ještě na test štítné žlázy a doktorka mě to odmítla udělat, že krev vyšla dobře a že tím to nebude. Říkala jsem jí i že tím, že jsem silnější by to dávalo smysl, ale prý nejsem nijak extra silná (tak cca 5-10kg by dolu chtělo alespon spíš pro estetiku než zdraví) a že to tím nebude a že testy jsou drahé a když chci at si ho zaplatím…

Kolegyně na testu byla a prý jí to v Praze vyšlo na x tisíc korun, což se mě dávat nechce…ale aboslutně nevím co s únavou?

Mně tedy test na štítnou žlázu dělá praktik v rámci prevence, můžeš se na to zkusit zeptat na pojištovně.

U té únavy by to chtělo vyš. na borreliozu, IM atd., tam bývá častá únava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4300
4.8.20 14:10
@Anonymní píše:

Co znamená krev vyšla dobře? Jestli tam nejsou hormony štítné žlázy, tak si je zařiď. Rozhozená štítka je svinstvo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
4.8.20 14:18

Na tu štítnou žlázu bych si zašla, a pak probrala s dr. I tu boreliózu. Obojí může způsobovat šílenou únavu co nejde ovládat… U té štítné žlázy stačí hraniční hodnota. Mě to odrovnalo na několik měsíců. Usinala jsem i ve stoje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
4.8.20 14:20

Často to může způsobit styl života, špatné stravování, hlavně ve stresu rychle ubývají minerály a vitamíny skupiny b. A antikoncepce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
4.8.20 14:24
@KeckaJ píše:
Na tu štítnou žlázu bych si zašla, a pak probrala s dr. I tu boreliózu. Obojí může způsobovat šílenou únavu co nejde ovládat… U té štítné žlázy stačí hraniční hodnota. Mě to odrovnalo na několik měsíců. Usinala jsem i ve stoje…

Souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21651
4.8.20 14:27
@Anonymní píše:

Doporučim železo. Tabletky za pár korun a za týden dva uvidíš. Uškodit nemůže, vyloučíš přebytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8665
4.8.20 14:36
@KeckaJ píše:
Na tu štítnou žlázu bych si zašla, a pak probrala s dr. I tu boreliózu. Obojí může způsobovat šílenou únavu co nejde ovládat… U té štítné žlázy stačí hraniční hodnota. Mě to odrovnalo na několik měsíců. Usinala jsem i ve stoje…

Souhlas, známá měla sníženou funkci a mohla spát 12h v noci + 2 po obědě s dcerou a stejně byla KO, zaviraly se jí oči hodinu po probuzení. Doktorky bych se taky zeptala, na co všechno tu krev nabirala. A pokud bude problém, tak si nechat napsat doporučení na endokrinologii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 15:04
@Kokolina29 píše:
A železo? V laborce stojí pár korun. Mg, b- komplex, vincentka, jinak čínská medicína…

železo je ok

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 15:09
@MrsNorris píše:
Delší dobu jsem se na to nedívala, ale testy na hormony štítné žlázy stály pro samoplátce párset korun.
Moc to ale nechápu… ovlivňuje to celý tvůj život, ale platit za test nechceš? :think:

kamarádce to stálo pár tisíc a ne že nechi, ale prostě nemám…

• Citovat
  • Nahlásit
218
4.8.20 15:50

Vše nemusí být jen zdravotní problém nebo stitna zlaza
Když vyšetření nechces platit, Tak očividně prostě nebude, takže buď zaplatit nebo začít u sebe, problém může být mnohem jednodušší

Jis dost zeleniny, ovoce, bílkovin a zdravých tuků? Nebo nejis až tak moc dobře? Nejis málo/moc?
Máš pohyb? Sedave zaměstnání? Krcni pater od špatného sezení nebo dlouhého sezení taky dokáže způsobit únavu
Pak už jedine mě napadá psychika -jako syndrom vyhoreni, počínající deprese atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
4.8.20 19:03

Prvni a to hlavni co potrebujes, je doktor, co nebagatelizuje tvoje potíže. Pokud není ochotný udelat zakladni vysetreni, musis si najit jiného doktora. Pokud se ti to nepodaří, muzes zajit do laborky a jako samoplatce si testy zaplatit. Štítná žláza:fT4, TSH, par stovek, k tomu Anti-TPO, pak bych otestovala EBV, železo, boreliozu western blot a dalsi testy dle obtíží. Nicmene je potreba zamyslet se i nad jídelníčkem…a zivotnim stylem a stresovou zátěží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama