Jsem obézní a mám covid

Anonymní
28.3.21 11:00

Jsem obézní a mám covid

Ahoj všem,

Je mi 27 let a jsem obézní. Mám covid a hrozně se bojím že zemřu nebo skončím na plicním ventilátoru. Je tu ta možnost vysoká? Máte někdo zkušenosti? Moc děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27898
28.3.21 11:01

To prece nikdo nemuze rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 11:04
@Anonymní píše:
Ahoj všem,Je mi 27 let a jsem obézní. Mám covid a hrozně se bojím že zemřu nebo skončím na plicním ventilátoru. Je tu ta možnost vysoká? Máte někdo zkušenosti? Moc děkuju.

To je těžké odhadnout. Přála bych ti, aby jsi mela mírný průběh. Tchán přes 60, všechny přidružené choroby ( tlak, cukrovka, cholesterol, 120 kg) a dal to doma, nemusel do nemocnice. Kolega, 40catnik, přes 120 kg, umělý spánek, mimo tělní oběh, ale už se zotavuje, ale je rád, že přežil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

Co je obezni? Znam 2 lidi pres 90kg a oba Covid preckali doma, s teplotama, ale bez dusnosti a bez nasledku.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16047

Obezita ti zvyšuje možnost vážného průběhu, ale nezaručuje.

Teď už to neovlivníš - můj kolega je obézní, má metabolický syndrom, astma a chytíí všechno co kolem něj projde a byl bezpříznakový.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33957
28.3.21 11:07

Držím pěsti, ať se co nejdřív uzdravíš :kytka: Taky znám lidi potenciálně rizikové s mírným průběhem a lidi bez rizika s těžkým průběhem. Doporučuji klid na lůžku, něco, co Ti v této době udělá radost, i kdyby to mel být oblíbený film nebo seriál v televizi, prostě něco, co navodí pozitivní myšlení, vysoké dávky vitamínů D a C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
28.3.21 11:11

Moji rodice jsou obezni, mama cukrovku, tata vysoky tlak, oba lehky prubeh v klidu doma..zalezi na davce viru, imunite atd..preji ti at je brzy dobre a snad si z toho vezmes ponauceni jako oni a s tou obezitou neco udelas..nemusis skoncit v nemocnici ted, ale jindy kvuli necemu jinemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:17

Pokud budeš hodně kašlat, nech se poslat na vyšetření plic, švagrovi to zachránilo život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
28.3.21 11:21

Respektive pořiď si v lékárně pulzní oxymetr, a pokud se ti bude zhoršovat saturatce (méně než 90 %), volej rychlou. Ale to se vztahuje na všechny akutně nemocné s covid-19

pocity či neppocity dušnosti nebývají úplně relevantní, hladiny kyslíku jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12689
28.3.21 11:23
@Anonymní píše:
Ahoj všem,Je mi 27 let a jsem obézní. Mám covid a hrozně se bojím že zemřu nebo skončím na plicním ventilátoru. Je tu ta možnost vysoká? Máte někdo zkušenosti? Moc děkuju.

Hlavně by sis to měla zapamatovat a až se za pár týdnů vylečíš, měla bys něco s tou obezitou udělat. Když už ne kvůli ničemi jinému, tak třeba proto, že covid tu bude i nadále a nakazit se můžeš znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
28.3.21 11:25
@Anonymní píše:

A za ten rok, co tady covid radi, jsi shubla kolik? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5031
28.3.21 11:27
@Anonymní píše:

Ahoj, obezita má, řekl bych, více nevýhod, než výhod. Přeji brzké uzdravení a pak tu obezitu začni řešit, je to tvoje tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20673
28.3.21 11:28

Hlavně neplaš. Díky věku máš velkou pravděpodobnost, že to zvládneš doma. A souhlasím s @Ou pořiď si nebo půjč oxymetr, bývá i na chytrých hodinkách a měř si okysličení krve (saturace). Nad 90 je to ok, pod 90 do nemocnice. Držím palce. Odpočívej, hodně pij a pusť si něco veselého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
28.3.21 11:33

V tomhle věku je riziko vážného průběhu minimální i při obezitě, záleží ale na dalších přidružených onemocněních a třeba trombembolickem riziku v rodině nebo u vás samotné. Určitě i pri mírném průběhu kontaktovat sveho praktického doktora a nechat si poradit ohledně symptomaticke a podpůrné léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:34

Měla jsem covid pár měsíců po porodu a to jsem taky ještě spadala do políčka 1. stupeň obezity (od tý doby mám dole 13 kg). Jeden den jsem měla zvýšenou teplotu jinak nic, je mi 29. Asi záleží jak moc obézní jsi a jakou chytíš mutaci, ale věřím, že vzhledem k věku to dopadne dobře, držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat