Jsem opravdu tak moc žárlivá?

Anonymní
27.4.20 07:33

Jsem opravdu tak moc žárlivá?

Ahoj, prosím o anonym, trochu se za sebe stydím… mám dotaz, s přítelem jsme spolu již více než 2 roky a máme opravdu skvělý vztah, miluju ho, on me, nepodvedla bych ho a to samé si myslím o něm. Jsem dost žárlivá, ze začátku vztahu jsem se to snažila skrývat a přesvědčovat sama sebe, že to tak není, protože jsem o něj nechtěla přijít, ale postupně to vyšlo najevo a on říkal, že je za to i rád, že si trochu připadal, že mi na něm nezáleží když jsem nikdy nežárlila… no a ted nějaký čas zpátky jsme měli nějakou krizi, v podstatě se nejednalo o nic velkého, ale prostě takové maličkosti, ale bylo jich hodně za krátký čas, takže jsme z toho byli oba dost špatní. Taky mi přišlo, že mu na mě přestalo trochu záležet a že se u něj něco změnilo… vyřešili jsme to, on mi vysvětlil, že fakt ne, že neví proč se tak choval a všechno bylo fajn. No a včera mi napsal, že jde ven pokecat s mou, nebo naši už společnou kamarádkou, naštvalo mě to, protože kdykoliv jsme se o tomhle bavili, jestli by tomu druhému vadilo, kdybychom šli ven s někým opačného pohlaví, oba jsme řekli, že ano. Takže jsme se pohádali a řekl mi, že se chovám jako stíhačka, má pravdu nebo jsem prostě jen trochu více zarlivejsi nez je úplně zdrave? Tohle o sobe totiz vim, ale za stihacku se nepovazuju, jeste kdyz on je taky zarlivy… a přijde mi nefer to udelat kdyz jsme se o tom bavili, rekli si, ze nam to vadi a delat to nebudeme… tak co si o tom myslíte? A pokud jsem teda až moc žárlivá, co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6032
27.4.20 07:54
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o anonym, trochu se za sebe stydím… mám dotaz, s přítelem jsme spolu již více než 2 roky a máme opravdu skvělý vztah, miluju ho, on me, nepodvedla bych ho a to samé si myslím o něm. Jsem dost žárlivá, ze začátku vztahu jsem se to snažila skrývat a přesvědčovat sama sebe, že to tak není, protože jsem o něj nechtěla přijít, ale postupně to vyšlo najevo a on říkal, že je za to i rád, že si trochu připadal, že mi na něm nezáleží když jsem nikdy nežárlila… no a ted nějaký čas zpátky jsme měli nějakou krizi, v podstatě se nejednalo o nic velkého, ale prostě takové maličkosti, ale bylo jich hodně za krátký čas, takže jsme z toho byli oba dost špatní. Taky mi přišlo, že mu na mě přestalo trochu záležet a že se u něj něco změnilo… vyřešili jsme to, on mi vysvětlil, že fakt ne, že neví proč se tak choval a všechno bylo fajn. No a včera mi napsal, že jde ven pokecat s mou, nebo naši už společnou kamarádkou, naštvalo mě to, protože kdykoliv jsme se o tomhle bavili, jestli by tomu druhému vadilo, kdybychom šli ven s někým opačného pohlaví, oba jsme řekli, že ano. Takže jsme se pohádali a řekl mi, že se chovám jako stíhačka, má pravdu nebo jsem prostě jen trochu více zarlivejsi nez je úplně zdrave? Tohle o sobe totiz vim, ale za stihacku se nepovazuju, jeste kdyz on je taky zarlivy… a přijde mi nefer to udelat kdyz jsme se o tom bavili, rekli si, ze nam to vadi a delat to nebudeme… tak co si o tom myslíte? A pokud jsem teda až moc žárlivá, co s tím?

Jo vadilo by mi to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
27.4.20 07:58

Myslím, že to přeháníte oba. Ve slabé chvilce, když jste si povídali o vztahu, tak jste si asi řekli, že by vám oběma tohle vadilo, ale on v daný okamžik si to neuměl v realitě představit. Ale realita je taková, že lidi se opravdu běžně scházejí/potkávají. Takže pokud bych něco hrotila, tak spíš pokud by se sešel s nějakou novou holkou, kterou do té doby neznal. To bych ho skoro vyprovodila s kufrem za ní :lol: Ale jestli si skočil pokecat s vaší společnou kámoškou, nebo dal třeba oběd s kolegyní, nebo pokecal někde na párty s přítelkyní svého kamaráda…to bych fakt nehrotila, byť to může být nepříjemné. Nedá se žít v bublině, kde máme zakázáno komunikovat s druhým pohlavím, to opravdu nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3898
27.4.20 08:15

@dalmatine ale dá, stačí když mu pořídí krásný řetěz a zavře jej doma. Jako poslušné a hodné zvířátko, za kterého jej má. Žádný respekt nebo důvěra fuj, to jsou přeci sprostá slova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12254
27.4.20 08:21

To by mi teda nevadilo. Oba máme přátele obou pohlaví, se kterými se vídáme sami. Přišlo mi to normální :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
793
27.4.20 08:26
@Anonymní píše:

Jde ven pokecat s tvojí nejlepší kamarádkou? :) A proč tě nevzal sebou, když to je primárně tvoje kamarádka? :nevim: Nelíbilo by se mi to. Stejně tak by se mi nelíbilo jít navštívit manžela mojí nejlepší kamarádky, pokud ona není doma. Některé věci se zkrátka už z principu nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18761
27.4.20 08:31

No vrtalo by mi hlavou, co s ni chce resit. Ja se s klukama svych kamaradek teda zvlast nevidam :nevim: kdyby to byla parta nebo z prace, tak asi ok, ale celkove jsem taky zarlivejsi :oops: ale taky teda podle sebe soudim tebe, jakmile jsem s nekym zacala vysedavat po kafickach a vineckach, tak me to k nemu tahlo. Nikoli ovsem jednoraz.

Byt tebou, tak uz ted nehrotim, uz jste se pohadali dost :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
27.4.20 08:32

Zakladatelko nedivím se ti, taky by mě to štvalo. Prostě mu udělej to stejné co on tobě. Domluv se ven na pokec s jeho dobrým kámošem, oznam mu to a uvidíš, co on na to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12978
27.4.20 09:44

Primárně jsi nejistá a namíst toho aby ses věnovala hledání sebejistoty a sebevědomí, tak veškeré napětí házíš na okolí a děláš scény.

Žárlivost je problém toho kdo žárlí, jeho vlastní nedostatečná sebedůvěra, nevíra v tom, že ten druhý s ním skutečně chce být a pak tam někde nastane nějaký zkrat a dotyčný nejistý člověk má pocit, že si podezříváním vynutí lásku. Ze scénamy zabrání tomu, aby ten druhý jen pomyslel na někoho jiného.

Ve skutečnosti tím toho druhého otravuje a když to dělá dostatečně dlouho a dostatečně důsledně, tak ho od sebe odežene. Třeba do náruče kamarádky. I když si namlouvá, že svoje žárlení „skrývá“.

Takže přestaň řešit jeho - buď spolu chcete a nebo nechcete být a začni se učit sebedůvěře, sebepřijetí, sebeúctě a podobně.

Tím že se omluvš a přiznáš chybu a začneš se měnit se dost změní i dynamika vašeho vztahu. K lepšímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 09:51

Mě by to nevadilo, proč jako? Oba jsme nežárliví, věříme si. Občas se scházím i se svými ex, s jedním chodím i na večeře, je to gentleman 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
27.4.20 10:39

@PaníKadrnožková
Tak ne každý to takhle ale vede a nevíme, jak ta situace s kamarádkou vznikla. Třeba si ta její kamarádka pořídila novou motorku/počítač cokoliv a chce s tím pomoc/poradit/pochlubit se, tak se ho zeptala, jestli nechce přijít na kafčo a pomoc/kouknout/pokecat o tom. Nebo se naopak vnutil sám. Já se třeba občas takto vídám s přítelem od své kamarádky, který mi obstarává a pomáhá s jednou pracovní záležitostí, ale u toho si normálně pokecáme, atp. A co vím od kamarádky, tak kolikrát se o tom kámoška dozvídá až po takové „akci“ nebo jí jen řekne, že jde za mnou (ne, že mi jde pomoc). Já samozřejmě tajně vyzvídám, abych dyžtak kámošce pak následně referovala :D Nebo když plánujeme dovolenou v partě, kde je víc párů, tak taky je často vyslán jen jeden z páru, který to vyřizuje, když ten druhý nemá čas…Nebo s kámoškou chtěl probrat dárek pro přítelkyni k narozeninám…zakladatelka to zkrátka nekonkretizuje, přitom existuje tolik nezávadných a nevinných možností, které nemusí ničemu vadit. Neříkám, že má ignorovat jakýkoliv kontakt s druhým pohlavím, ať ho klidně vnímá a následně riziko zanalyzuje, jestli se má bát. Ale říct si s partnerem, že žárlíme, a proto se ani jeden odteď nebudeme bavit s druhým pohlavím, pokud to není příbuzná, no tak to mi přijde neudržitelný a dost naivní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13195
27.4.20 11:19
@Anonymní píše:

Já bych projela mobil, počítač.. Možná ho i sledovala :D my teda nikdo na kafíčko ve dvou nechodíme a divný to je. Proč? Protože jedna strana nejspíš čeká víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
27.4.20 11:28

Ano, jsi stíhačka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 12:26

@dalmatine prostě ji jen tak napsal, jestli někam nezajdou, nemělo to žádný smysl, proste ze zajdou jen pokecat, ale ja vim, ze u me by mu to vadilo, tak nechaou proč to dela on…

• Nahlásit
  • Citovat
232
27.4.20 15:19

Podivej zdrava zarlivost je na miste kazdy se trosku bojime, ze nas milovany potka nekoho lepsiho, zajimavejsiho, atraktivnejsiho nez jsme my. Ale z toho co ty pises bych nedelal aferu, kamaradku znas mozna sel s ni pokecat prave proto, ze s tebou ma krizi a potrebuje poradit od nekoho kdo te zna i z jine stranky. Navic ti rekl pravdu, ze si s ni jde poklabosit, nelhal ti, byl uprimny a to je dulezity fakt, proto si myslim, ze by jsi mela byt klidna. Nezdrava zarlivost se projevuje tak, ze zarlis temer na vsechny a vsechno co partner dela mimo vas spolecne traveny cas a to je cesta do pekel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama