Jsem opravdu tak neschopná a blbá matka?

23.1.20 12:13

Jsem opravdu tak neschopná a blbá matka?

Ahojte holky, jdu se spíš asi vypsat, protože po včerejším a dnešním rozhovoru se svojí mámou mám pocit, že jsem naprosto neschopná, špatná a blbá máma.

V úterý jsem byla s naší malou holčičkou u doktorky na 10 ti měsíční prohlídce, kde bylo vše ok. Máme jen dávat víc jogurtu a přidávat lučinu, žervé apod. Tak jsem začala dávat víc jogurtu a malá se u tohoto pak začala hrozně vztekat, zrovna jsem mluvila s mámou a ona že to do ní mám prostě nacpat, ať se nevzteká. Po ukončení telefonátu se malá totálně zblila z toho jogurtu, tak se pak dojela mlíkem. Večer jak viděla lžičku s kaší, tak řev a pusa na zámek. Ale aspoň trochu ji snědla.

Dnes další telefon, že na dopol. svačinu, banán, dala jsem trochu přesnídávky (kapsička) a zase to nechtěla a řev a máma, že se jí nemám ptát a dát jí to. Že přece nebude celý život na mlíku. Příkrmy normalne jí i kaši. Jen s většíma kouskama to zatím nedává a natahuje ji to. Teď naštěstí na chvíli usnula.

Další s čím mě úplně vytáčí, je to, že ji pořád přirovná ke mě, když jsem byla v jejím věku. A že já to vše jedla a dávno ležela, malá zatím jen válí sudy. Sice se snaží na to lezení, ale ještě nekoordinuje ruce a nohy dohromady.

A poslední věc je nočník. S tím mě vytáčí do běla, že já prý „chodila“ na nočník už od 8 měsíců a ona pořád má plinu ve skoro 10 měsících. A všechno jsem dělala min o měsíc nebo dva dříve než naše malá.

Omlouvám se za román, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Hodinu jsem kvůli tomu brečela, že jsem úplně neschopná a blbá :zed: :zed: :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18502
23.1.20 12:15

A proč to mámě vykládáš? nic jí neříkej a dělej to po svém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12945
23.1.20 12:16

@Katy11.8 jejda, hlavně nebreč, vyposlechni to a pošli do druhým uchem ven a dělej si vše po svém, plakat kvůli takové hovadině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:19

Kojila jsem oba dvě dvě děti rok, do té doby jsme do nich nemohla nic jiného dostat, sem tam banán a nebo přesnídávku, příkrmy vůbec. Děti nejsou husy, aby se to do nich cpalo :cert: U prvního syna se nočník zlomil až po druhém roce prostě potřeboval čas, mladšímu je teď 14 měsíců a ještě jsem ho tam ani neposadila. Nechápu proč jí vůbec řešíš, je to Tvoje dítě, takže jedním uchem tam a druhým ven. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3315
23.1.20 12:20
@Katy11.8 píše:
Ahojte holky, jdu se spíš asi vypsat, protože po včerejším a dnešním rozhovoru se svojí mámou mám pocit, že jsem naprosto neschopná, špatná a blbá máma.

V úterý jsem byla s naší malou holčičkou u doktorky na 10 ti měsíční prohlídce, kde bylo vše ok. Máme jen dávat víc jogurtu a přidávat lučinu, žervé apod. Tak jsem začala dávat víc jogurtu a malá se u tohoto pak začala hrozně vztekat, zrovna jsem mluvila s mámou a ona že to do ní mám prostě nacpat, ať se nevzteká. Po ukončení telefonátu se malá totálně zblila z toho jogurtu, tak se pak dojela mlíkem. Večer jak viděla lžičku s kaší, tak řev a pusa na zámek. Ale aspoň trochu ji snědla.

Dnes další telefon, že na dopol. svačinu, banán, dala jsem trochu přesnídávky (kapsička) a zase to nechtěla a řev a máma, že se jí nemám ptát a dát jí to. Že přece nebude celý život na mlíku. Příkrmy normalne jí i kaši. Jen s většíma kouskama to zatím nedává a natahuje ji to. Teď naštěstí na chvíli usnula.

Další s čím mě úplně vytáčí, je to, že ji pořád přirovná ke mě, když jsem byla v jejím věku. A že já to vše jedla a dávno ležela, malá zatím jen válí sudy. Sice se snaží na to lezení, ale ještě nekoordinuje ruce a nohy dohromady.

A poslední věc je nočník. S tím mě vytáčí do běla, že já prý „chodila“ na nočník už od 8 měsíců a ona pořád má plinu ve skoro 10 měsících. A všechno jsem dělala min o měsíc nebo dva dříve než naše malá.

Omlouvám se za román, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Hodinu jsem kvůli tomu brečela, že jsem úplně neschopná a blbá :zed: :zed: :zed:.

Nic mámě neříkej. Má asi takovou povahu, že všechno použije proti tobě. Potřebuješ to ke štěstí? Matky mají dávat rady jen, když jsou o to požádány (u dospělých dětí). Tím se já řídím a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 12:21

Neres ro, vyslechni (preci jen, obcas se tam muze neco chytryho objevit :-)) a pust z hlavy. Toho se nezbavis, ja mam deti 7 a 4 a posloucham co bych (ne)mela furt, vcetne srovnavani se mnou. Reknu ti ze jeste horsi je to od tchyne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
3607
23.1.20 12:22

Na nočník v deseti měsících. Mně to máti taky vykladala. Řekla jsem ji, že teď je jiná doba a děti se odplinkovacaji kolem dvou let. Řekni jí vždy to, co si myslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22619
23.1.20 12:25

@Katy11.8 S nočníkem má čas. Jako dá se zkoušet, ale děcka dneska chodí až okolo 2 let. A mě teda mamka říkala, že jsme to měli i my tak nějak.

Co se týče jídla, tak souhlasím s tím, že by se dalo mlíko omezit (pokud je to velká část jejího jídelníčku v 10 měsících) - já třeba děckám UM vůbec nedávala. Do 1,5 roka jsem kojila a pak měli vše potřebné z jídla.
Každopádně bych do ní netlačila nic násilím. Omez mlíko a ona dostane hlad. Dávat postupně, pomalu. Ale mě třeba prostřední z bílýho jogurtu taky ubklinkávala. A nejstarší pořádně jedla až jsme najeli kolem roka na naše normální jídlo - bramboračka, čočková polívka, vývar, nějaké dušené, pečené maso a příloha, atd. - postupně, nekořeněné, málo solené.

Stůj si za svým, ale ne všechny rady našich maminek a babiček jsou špatné, to zase ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
23.1.20 12:31

:lol: :lol: pošli mamku k nám. Právě uspávám 2leteho kojence s plínou :P :P ji omejou :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86560
23.1.20 12:34
@Mallorka píše:
Na nočník v deseti měsících. Mně to máti taky vykladala. Řekla jsem ji, že teď je jiná doba a děti se odplinkovacaji kolem dvou let. Řekni jí vždy to, co si myslíš.

Ale jo, děti byly v roce stabilně bez plen. To je pravda. Ale taky je pravda, že byly běžné nehody, věčně se praly pocurane punčošky a tepláčky. Na to už se ale zapomíná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
23.1.20 12:35

Jen ty viš a cítíš co tvé dítě potřebuje, kdy je zralé na nočník. Dělej si to po svém mámu neposlouchej. Oni jsou fakt dost mimo. Vůbec to fakt neřeš a dělej vše ať je malá spokojená. Pokud nechce lučinu netlač na ni. Mohla by pak mít odpor ke všemu co je na lžičce. Vždyť to nemusí teď nutně mít. Tak to bude mít dýl no a co. Dělej vše tak jak ty to cítíš, to totiž bude pro malou nejlepší. A řekla bych to slušně i mámě. Že každé dítě je jedinečné, každé má jiné tempo a že si to jako máma chceš a budeš dělat po svém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1106
23.1.20 12:36

Ježíšmarjá, nesvěřuj se a bude ti nejlip ;) máma mě taky občas camra do nočníku do jídla naštěstí ne a slušně ji pošlu do patricnejch míst. :lol: že si začíná hezky pomalinku a až bude čas pochopí na co je nočník. Žádný v 9.mesicich vysazovat. To jsem dělala u první a dopadlo to tak, že se mi zasekla a stejně začala až ve druhým roce. Jídlo bych taky necpala, pak z toho bude mít trauma. Ta mladší mi nechtěla jíst ještě v 11.mesicich. Asi ji mm stačilo. Nenutila jsem a vyčkávala a teď je menší vybíravka než její skoro 5leta ségra a kolikrát i víc zbasti. Takže nejlíp nic neříkat jen střiže říct ji ji všecko je v pohodě a bude hej vám všem. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
23.1.20 12:37

Joo a jinak malá má ještě plínu na noc ve dvou a půl letech a vůbec mě to neser. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3350
23.1.20 12:38

V 8mi když chce mlíko at pije probůh. Ještě se toho nají. Má čas. At klidně zatím jen ochutnáva zkouší, necpi to do ní násilím. Bude mít akurát odpor k jídlo. POmalu, v klidu. To tak bylo i za mě… otec do nás rval jídlo, dokud nesním, nemůžu od stolu… to co mi nutil nejím do ted jako dospělá. A na plínu má času fůru, dcera přes den bez plín v 20m, na noc až před třetím roka. A?? Nic se nestalo. A na jídlo jsme jeli taky pomaličku, není kam spěchat. V 8 jsme jeli stále 2× jídlo, 3-4 UM. Pak až ten deváty 3×jídlo, 3× mlíko. A až v roce 2× UM zbytek jídlo. A ejhle dceři je 3,5r a ráno a večer má stále UM a to z láhve z dudlíku. A komu to vadí at si…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1106
23.1.20 12:40

@Lamátko naší starší jsem odplenkovala na noc chvili před narozením té mladší a to jí byli skoro 3 a taky mě to nes..lo :lol: :lol: to mi přijde hroznější čtyřletý dítě v kočárku s dudlíkem. :lol: a že jsem takovejch viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama