Jsem opravdu tak špatná matka?

Anonymní
14.9.11 14:36

Jsem opravdu tak špatná matka?

Zdravím všechny,
můj problém se netýká partnera, ale nevím kam dotaz zařadit.

Před cca 3 měsíci jsem se seznámila s jednou maminkou (říkejme jí X),má o tři měsíce mladší holčičku (nám je 31 měsíců), mám dvojčata-kluky, jsem na ně skoro celý den sama, MM se vrací kolem 17 hodiny. Ze začátku nám to pěkně fungovalo, procházky povídání a bylo nám spolu fajn. Po čase jsme si vybudovali pěkné kamarádství. S tím, že je potřeba na tom pracovat. Byli i chvíle, kdy jsme měli krizi, kdy se X nelíbili na mě nějaké věci, brala jsem to, někdy mi to bylo líto. Ale snažila jsem se být v pohodě a neřešit to. Dospělo to dnes do fáze, kdy je mi psychicky mizerně a cítím tak trochu křivdu. Náše kamarádství skončilo, ylo to celkem rychlé. Kromě toho, že dokáži pochopit ( i když těžko), že si prostě v mnoha věcech nerozumíme, máme na stejné věci různé názory … tak poslední dobou, období dohadů, jsem měla pocit, že nemohu se chovat a cítit svobodně tak jak bych chtěla. Ale k věci :-) Před cca třemi dny mi jeden z kluků bez rozmyslu přeběhl silnici u supermarketu, v té době jelo auto a já už jsem ho viděla pod koly. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal a řidič, ač letitý důchodce, jel opravdu pomalu, nic se nestalo. Já jsem milého syna odtáhla za ruku stranou, a vysázela mu celkem 5 plácanců na zadek. Byla jsem z toho vyklepaná a ještě pořád mírně jsem, když si na to vzpomenu. Tak dnes mi X napsala, že moje reakce byla hodně emotivní a nezdálo se jí to přiměřené. V té chvíli mi nic neřekla. Ani později. A další věc, kterou mi vyčetla bylo to, že před cca měsícem a půl mi jeden chlapec vylezl doma na PC stůl a já ho sundala dolů, a pustila jsem ho z cca 30 cm na koberec, bohužel klepnul čelem o koberec a měl tam mírně otisk nebo odřené nebo nevím jak to mám nazvat. Vím, že mě tohle neomlouvám, ale sundavám ho opakovaně z toho stolu snad denně několikrát. Nereaguje na nic, zkoušela jsem plácnutí přes ruku, přes zadek, stání v koutě, vyhození za dveře a nic. Opět tam vleze. Ale přesto mě to neomlouvá a mě prostě ujely nervy. V domnění, že X mohu se svěřit tak jsem se k tomu „přiznala“ a také jsem řekla, že mě to mrzí a že mi ujely nervy. A dnes to na mě vytáhla, společně s tím naplácáním u supermarketu,a já se cítím jako ta největší hyena pod sluncem. Přitom mi X několikrát řekla, že já mám trpělivost, že v situacích, kdy naši kluci zkoušejí a já jsem klidná, ona by u své holčičky už vyjela. Stalo se spousta dalších věcí, které s naším koncem přátelstvím souvisí a hlavně, nikdo do toho nevidí, nezná názor druhé strany apod. Nic méně … z těchto dvou věcí je mi dost špatně, že mi to takhle vrátila … své děti miluji nade všechno a nebyla bych schopna jim nikdy ublížit. A ještě mi vlastně napsala X, že mnou opovrhuje a bojí se mě, protože jsem v souvislosti s vběhnutím pod auto řekla, že budu muset asi malého omlátit o auto, aby si uvědomil, že je to nebezpečné. Já to přeci myslela v uvozovkách, copak bych byla schopná vzít dítě a opravdu ho o to auto omlátit? Tak i tohle mě dostalo. Omlouvám se za zmatenost a hrubky. Je tam toho více co zapříčinilo konec přátelství s člověkem, kterého jsem měla a mám ráda. Jsem z toho docela dost špatná, nečekala jsem to. Nevím jak se s tím poprat. Všem děkuji za přečtení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.9.11 14:49

Ahoj po pravdě kdyby mě vlítlo dítě pod auto tak mi taky rupnou nervy a naplácám mu na zadek. Jinak taky se mi stalo, že jsem ho neuhlídala a spadl mi z přebalováku netuším jak to udělal, já stála ze 2/3 před ním, naklonila jsem se pro kalhoty do šuplíku a on tou 1/3 třetinou sjel po zádek dolů a skončil na zemi na zadku a čelíčkem se trošku bouchnul do postele. Čuměla jsem jako puk, protože jsem nechápala jak to dokázal a nadávala jsem si a brečela jsem, že jsem neschopná matka. Člověk prostě nemůže uhlídat dítě každou sekundu ani jedno dítě natož dvě. Takový suprmatky mám fakt ráda. :pocitac: Tváří se jakoby spolkly rozum světa.
Neudělalas to schválně myslím to s tím PC a to s tím autem si zasloužil už je dost starý aby to pochopil. Navíc to bylo po zadku a né hlava nehlava.

• Nahlásit
  • Citovat
1146

Madam X nemá dvojčata, její malá asi nikdy nic takového neprovedla… jak by to řešila ona?
„Přitom mi X několikrát řekla, že já mám trpělivost, že v situacích, kdy naši kluci zkoušejí a já jsem klidná, ona by u své holčičky už vyjela.“

Podle mě si se zachovala správně - jsou to tvoje děti a do výchovy ti nemá nějaká XY co mluvit :hug:
Joo a jestli se jí na tobě něco nelíbí, tak za tím je jedině závist. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10049

Vůbec nic si z té madam nedělej. Podle mě jednáš uplně normálně …jsi v pohodě starostlivá máma, co ještě k tomu zvládá dvojčata a ne jedno…Nedělej si s ní nic, je nějak narušená…přestan se s ní stýkat a vubec na takový řeči nemysli!!! :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
14.9.11 14:50

Tak já jsem sice maminka budoucí, ale ani jedna z těch „hyeních“ reakci mi nepřijde přehnaná… kdyby mi dítě skočilo pod auto, tak asi dostane víc než pět, v tom šoku a úlevě, že je živý, by asi praskala okna, jak bych vylítla… A to jsem docela kliďas. O mojí mamině se říkalo, že je krkavčí matka, že na mě je strašně zlá a že snad nejsem její dítě… Ale na návštěvách stačilo říct „to nesmíš“ a zatímco ostatní maminky chytaly broušené skleničky na policích, mohla mamina v klidu pít kafe… S mamkou máme úžasný vztah a rozhodně nemám žádná traumata z dětství. Jsou to tvoji kluci, ty je vychováváš, máš za ně zodpovědnost. Ať si každý vychovává svoje děti po svém. Nemáš důvod připadat si jako mrcha jen proto, že si reagovala ve vypjatý situaci jinak, než bys reagovala být úplně v klidu. To je zkrátka normální. Na takovou slečnu, co ví všechno nejlíp, se vykašli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
14.9.11 14:53

Víš co … tři měsíce, to je jak fáze zamilování a odmilování a to, že jeden na druhém teprve začíná vidět slabé stránky. A navíc, pokud se ty rozjitřené a odmilované emoce ještě týkají dětí … a mateřská láska je silnější a pevnější a někdy taky žárlivější než cokoli jiného … tak to pak může být pěkný šupec. :nevim:

Prostě vám to nevyšlo.

Já se taky takhle rozkmotřila s jednou kamarádkou, chtěla jsem být fér a upřímná a říct , že cítím nejen to hezký, ale i ždibec žárlivosti a dalších nepkěných věcí (které mne teda nešlechtí) … a bylo z toho prostě ouvej. A bylo mi to taky moc líto. Na druhou stranu, aspoň vím, že kdyby přišla opravdu krize, tak takhle kamarádka a tenhle vztah by to asi neunesly tuplem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8322
14.9.11 14:54

Vběhnout mě dítě takto pod auto,tak mám šok,doslova a vím,že v tom šoku bych ho zmlátila hodně,asi i na holou…A že leze k PC,také bych se rozčílila.Nemyslím,že super matka je jenom ta,která nikdy své dítě neuhodí a donekonečna po dobrém vysvětluje a vysvětluje.Každá má výchovu jinou,každá má jinak temperamentní dítě.
Ale asi bude zakopaný pes v tom,že jste si jako kamarádky nesedly a ona nyní hledala něco,na co by mohla svést,proč už nebude s tebou kamarádit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15588
14.9.11 14:55

Zrovna předevčírem mi syn v jednom kuse lítal do silnice. Já s kočárkem s dcerou prostě nejsem teď tak „pružná“ na to, abych čula dopředu každou jeho lumpárnu. V půlce cesty už mi taky ruply nervy a dostal pořádně na zadek, že i dělníci ze stavby přestali dělat a sledovali, co se děje. Výčitky nemám, protože na to, že dostal na zadek neumře, kdežto kdyby zrovna jelo auto, tak bych se po zbytek života nenáviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2458
14.9.11 14:55

Hmmm dalsi supermatka, nic si z toho nedelej, to je normalni. Ty deti nas nedokonalejch matek jsou ve finale stejne stastnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
14.9.11 15:00

Presne toto sa stalo nedavno kamoske, mala jej vbehla pod auto, ktore zabrzdila.. Kamoska sa velmi rozplakala a zacala na nu kricat, ze nesmie vbehnut pod auto.. Dcerka sa rozplakala, asi sa aj zlakala a to svetko dokopy..
Viem, ze by som reagovala uplne rovnako a mozno by som tiez dala aj na zadok..to neviem, ale kricala by som nanho poriadne..
Su to velmi stresove situacie, clovek ani nevie, ako kona.. je to poriadny stres pre maminu aj pre dieta a myslim, ze aj vdaka kriku a aj tomu bitiu po zadku, si to dieta zapamata, ze aka bola mamina v soku a co sa mohlo stat a ze mamina napriek kriku a bitke velmi dietatko lubi..
Nemam pravo Ta sudit a neviem povedat, aka si matka, pretoze by som urobila to iste.. tak bud sme obidve zle matky alebo ani jedna..ale v kazdom pripade deturence lubime a bojime sa o ne..

Mna ako decko tiez skoro zrazilo auto..ocino na mna zrukol a zakrical, ze ak ma zrazi auto, ani domov nemam chodit :mrgreen: a ze on ma z cesty zoskrabavat nebude.. :mrgreen: myslim, ze mam najlepsieho ocina na svete :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
14.9.11 15:01

Vlítnout mi 31m dítě do silnice, dostane víc, než 5× přes zadek :lol: Vykašli se na ní, madamX si nejspíš i utírá zadek v rukavičkách :roll: Každýmu děti zlobí, každýmu ujedou nervy a mít dvojčata musí být vysilující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
14.9.11 15:09

Zakladatelko a podle čeho si tu kamarátku vybírala? Jestli bylo jediným kritériem to, že je to taky matka, tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že to fakt nestačí. Mám kolem sebe asi 4 maminky co bydlíme ve stejném baráku nebo poblíž. Syn si pohraje s jejich dětma, ale jsme spíš sousedky. Já jsem opravdu jiná a do toho jejich spolku nezapadám i když jsem taky maminka:-). Kamarádím s maminkou kterou jsem potkala v nemocnici a kromě toho, že jsem obě matky, tak máme i víc věci společných.
Chápu, že ti je líto přátelství, ale asi nebylo to pravé.
A k tomu jak si reagovala v dané situace - no myslím, že je to jenom tvoje věc, bylo to dost stresující, asi bych byla taky emotivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
14.9.11 15:16

tak mě by asi ta kámoška odsoudila úplně..Mám dvojčata kluky a ještě skoro 3 letáka,kterej ted prochází drsným obdobím..Přes zadek dostane klidně i několikrát,okřikovat ho musím nonstop,to by snad na mě dotyčná zavolala sociálku :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
14.9.11 15:17

S tím vběhnutím před auto jsi podle mě zareagovala stejně, jako by zareagovalo 90% matek. Je to reakce z leknutí a taky i dost výchovná lekce, aby si to dítě konečně zapamatovalo.
No a story s otiskem na čele by mě spíš pobavila a asi bych na oplátku přidala nějakou naši perličku :mrgreen:
Takovéhle madam X bývají občas postrachem. Užívej si svoje dva rarachy, určitě jsi pro ně nejlepší máma na světě a na vystresovanou madam X se vykašli. Vím, že tě ten její mail asi hodně zabolel, ale asi to fakt nebude kámoška a parťačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.11 15:19

Tady zakladatelka

Ahoj holky,
všem moc děkuji za podporu. Opravdu děkuji. Já jsem normálně naměkko. Je fakt, že jsem dost emotivní člověk, mám potřebu hodně věcí rozebírat a to mi bylo také vytknuto. Nic méně ještě doplnění … dala jsem kluky do nákupního košíku a nevšimla si, že má jeden z kluků (ten co zrovna vběhnul pod auto) nožičku divně pod sebou a byla jsem upozorněna X, že jí zkroucenou na zlomení, řekla jsem jen hmmm já tak ho zvednu a narovnam tu nohu. Takže už mi přišlo, že jsem byla poučena, že jsem si toho nevšimla. Jenže to bylo chvíli po tom vběhnutí pod auto a já tu chvíli byla ještě dost vyklepaná a asi jsem neadekvátně neřešila, že tu nožičku má nepřirozeně. Vjeli jsme do obchodu a pak mi bylo řečeno, proč se takhle divně tvářím, že klučík měl tu nožku překroucenou .. v tu chvíli jsem jen (možná důrazněji, silněji, více emočně … nevím přesně, protože si tu situaci nedokážu vybavit) řekla, že na tohle vážně nemám a otočila jsem se a z obchodu odjela. Tak jsem se v sms dnes dozvěděla, že to X naštvalo. Jenže já v tu chvíli to tak cítila. Chtěla jsem, aby mě pochopila a podpořila, že jsem na tom byla špatně, když mi klučík vběhnul pod to auto. Já bych to tak udělala, být na jejím místě. Zajímalo by mě jak se cítí apod. Potěšila ji slovem .. nevím jak to vyjádřit. Je pravda, že X vždy mluví v pohodě, nestalo se mi, že by jí přede mnou ujely nervy, na malou zvýši hlas a malá poslechne. Je opravdu poslušná. Naši kluci jsou rarachové, hlavně B je dost živý, provokuje apod. Takže ho krotit je pro mě někdy dost vyčerpávající. A to mi ještě bylo řečeno, že jsou kluci vychovaní, což mě tedy potěšilo. A teď tohle.
Jsem prostě asi blbá, že bych také někdy ráda slyšela, že jsem dobrá a pořád o sobě pochybuji. Ale Emilie je to opravdu je to jako fáze zamilování a odmilování. A přitom mi bylo řečeno, že neřeší to jak je vychovávám, že je to moje věc. a pak mi napíše tohle. Čas je nejlepší lékař. A moc děkuji, pomohly jste mi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama