Reklama

Jsem pesimistka a nemám ráda lidi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 20:55
Jsem pesimistka a nemám ráda lidi

Přeji hezkou poslední adventní neděli,

už dlouho přemýšlím, zda není trošku zbytečné obracet se s tímto „problémem“ sem, na eMimino, ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím.

Jak z názvu vyplývá, chci se Vám vypovídat a zkusit od Vás načerpat nějaké zkušenosti a názory na tento druh povahy, možná je tu nějaká slečna/paní, která je na tom stejně. V poslední době jsem neskutečně alergická na lidi. Ta doba trvá už déle než rok. V každém vidím nepřítele, nebo si myslím, že mě ten druhý nemá rád, tak ho automaticky taky ráda nemám, a vytvářím si takovéto domněnky, co si o mě asi kdo myslí a že mě určitě pomlouvá za zády. Prostě je každý automaticky zlý.
Přítel je sportovec a tím pádem má kolem sebe společnost svých spoluhráčů a jejich přítelkyň, no a přestože většinu jich neznám, mám pocit, že je všechny z nějakého důvodu nesnáším. Nerada s nimi chodím posedět, protože mi přijdou trapní a já se jen přetvařuji, že je mám všechny ráda. Dneska mi přítel řekl, že jsem hrozný pesimista a že i když se musím přetvařovat, je občas fajn udržovat nějaké vztahy a chvilku to vydržet. Podotýkám, že i on má na určité lidi z tohoto „spolku“ svůj názor, nikdy mě nikam nenutí a sám občas určité „akce“ a dýchánky vynechá. Jen mi naznačil, že už to trošku přeháním, a nemusím se každého pořád stranit. Nemluvě o tom, že žárlím na každou ženskou, co s ním byť lehce flirtuje. :zed:

Asi už jsem si uvědomila, že chyba nebude jen v lidech. Bohužel já kolem sebe vidím denodenně tolik falše a závisti, že už nevím komu věřit a na lidi jednoduše nemám náladu. Co víc k tomu dodat. Budu ráda za jakékoliv vaše reakce. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ice79
Závislačka 2570 příspěvků 18.12.16 20:58

Myslím, že s takovým přístupem z přítele brzy bude bývalý. :nevim: Věčně nakvašenou ženskou vedle sebe asi nikdo nechce. :nevim: Vyhledala bych asi odbornou pomoc.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:01
@Anonymní píše:

už dlouho přemýšlím, zda není trošku zbytečné obracet se s tímto „problémem“ sem, na eMimino, ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím.

Jak z názvu vyplývá, chci se Vám vypovídat a zkusit od Vás načerpat nějaké zkušenosti a názory na tento druh povahy, možná je tu nějaká slečna/paní, která je na tom stejně. V poslední době jsem neskutečně alergická na lidi. Ta doba trvá už déle než rok. V každém vidím nepřítele, nebo si myslím, že mě ten druhý nemá rád, tak ho automaticky taky ráda nemám, a vytvářím si takovéto domněnky, co si o mě asi kdo myslí a že mě určitě pomlouvá za zády. Prostě je každý automaticky zlý.
Přítel je sportovec a tím pádem má kolem sebe společnost svých spoluhráčů a jejich přítelkyň, no a přestože většinu jich neznám, mám pocit, že je všechny z nějakého důvodu nesnáším. Nerada s nimi chodím posedět, protože mi přijdou trapní a já se jen přetvařuji, že je mám všechny ráda. Dneska mi přítel řekl, že jsem hrozný pesimista a že i když se musím přetvařovat, je občas fajn udržovat nějaké vztahy a chvilku to vydržet. Podotýkám, že i on má na určité lidi z tohoto „spolku“ svůj názor, nikdy mě nikam nenutí a sám občas určité „akce“ a dýchánky vynechá. Jen mi naznačil, že už to trošku přeháním, a nemusím se každého pořád stranit. Nemluvě o tom, že žárlím na každou ženskou, co s ním byť lehce flirtuje. :zed:

Asi už jsem si uvědomila, že chyba nebude jen v lidech. Bohužel já kolem sebe vidím denodenně tolik falše a závisti, že už nevím komu věřit a na lidi jednoduše nemám náladu. Co víc k tomu dodat. Budu ráda za jakékoliv vaše reakce. :kytka:

pokud se sbeou neco neudelas taky se na tebe muze vyprdnout pokud je uplne jiny povahy nez ty :nevim: mam takoveho znameho maji spolu dite jsou manzele le budou se rozvadet protoze u ni se to jen a jen zhorsovalo a jemu to cim dal vic vadilo a zacal to vnimat i ten jejich 12cti letej kluk a nejspis na jare pozada o rozvod protze ona se strani lidi nema zajem snim nekam chodit vsichni jsou zly nikomu neveri a on vsude jezdi jen s tm malym a ona je radsi doma takze spolecne maloco :nevim: tim co pises to zacalo a dneska kdyz se sejdou doma tak s ejen pozdravi a tim to hasne :nevim:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:01
@Ice79 píše:
Myslím, že s takovým přístupem z přítele brzy bude bývalý. :nevim: Věčně nakvašenou ženskou vedle sebe asi nikdo nechce. :nevim: Vyhledala bych asi odbornou pomoc.

presne ;)

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 18.12.16 21:03

@Ice79 souhlasím.

amalka3455
Kecalka 312 příspěvků 18.12.16 21:09

Zkus se na YouTube podívat na Čtyři dohody. Třeba Ti to pomůže v tom náhledu na lidi. :mavam:

smotlaska
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 18.12.16 21:12

:hug:
nemáš to lehký.. každý máme něco. Chce to na sobě začít pracovat. To, že si začínáš uvědomovat, že chyba bude u tebe a ne jen u těch druhých, je super a možná to trvalo dost dlouho, než jsi došla až sem. Super! Od toho už se dá odpíchnout. Pokud máš zájem kouknout se na sebe, do svého nitra, můžeš se opravdu pomalinku změnit a být sama se sebou spokojená a v harmonii. Lidé okolo tebe a všechny situace, které zažíváš, jsou tvým zrcadlem, ukazují ti, co se odehrává v tobě samotné. To, co cítíš vůči lidem ve svém okolí, vlastně cítíš vůči sobě samé, jen to popíráš, resp. řešíš projekcí do druhých, aby sis to nemusela přiznat. Je to obrana proti totálnímu rozložení se. Je spousta možností jak začít a vydat se v životě jiným směrem. Zvolit vhodnou tereapii, doma o samotě naučit se meditovat, cokoli, co tě přivede k sobě, naučit se pozvolna mít ráda sama sebe, vypěstovat si k sobě hezký vztah.
K Vánocům si naděl nějakou hezkou knížku, dnes je z čeho vybírat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:13
@Anonymní píše:

Asi už jsem si uvědomila, že chyba nebude jen v lidech. Bohužel já kolem sebe vidím denodenně tolik falše a závisti, že už nevím komu věřit a na lidi jednoduše nemám náladu. Co víc k tomu dodat. Budu ráda za jakékoliv vaše reakce. :kytka:

Ahoj, ja taky společnost moc nevyhledavam. Ale ne tedy proto, ze bych si myslela, ze je každý zlý, protivný, ale proste mam svůj okruh přátel a víc ani tuk. Málokdy pozvu někoho jiného do svého domu. Nejlépe mi je mezi svými přáteli a rodinou. Naštěstí můj muž je stejná povaha jako ja, možná ještě vetší samotar :lol: Vyhovujeme si v tomhle. Ale u tebe si myslím, ze ten problém není ani tak o lidech, ale o žárlivosti… Snad pokusit se scházet sama s někým a netahaz do toho přítele a postupně navazovat kontakty i mezi jeho přáteli. Možná zjistis, ze ne každý je tam mimo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:21

@smotlaska O knížce jsem uvažovala. :think: Děkuju za milou reakci. :hug:

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 18.12.16 21:22

:nevim: Souhlasím s prvním komentářem.. S takovou z přítele bude brzy bývalý a skončíš sama.. Určitou chvilku jsem osobně nenáviděla celý svět.. A upřímně, doporučila bych ti terapeuta.. Protože automaticky všechny nenávidět, stranit se apod, tak jsi na nejlepší cestě k tomu být jako paní z ulice, která žila kousek od nás, všechny děti jsme se jí báli - byla zlá, smrděla kočičí močí, na všechny byla agresivní a měla kolem sebe X koček, několik jich vozila dokonce v dětském kočárku :nevim: Jako malá jsem se jí strašně bála, protože celkově nenáviděla všechny a všechno, takže byla agresivní i na nás děti, co jsme si hráli na dětském hřišti, které v naší ulici bylo, dokonce na nás lila horkou vodu z okna, abychom z hřiště vypadli, jako starší jsem si myslela, že je to vysloveně stařecká demence a agrese, bylo mi jí chvilku líto, že musí být asi strašně opuštěná a nešťastná. V dospívání jsem se dozvěděla, že takováhle byla vždycky a k tomuhle stavu dospěla postupem let. :nevim: Ani nevím jak se jmenovala, říkali jsme jí prostě Kočičí ježibaba :nevim:

Odpíchni se od toho, že si uvědomuješ, že je něco zle a začni s tím něco dělat.. Člověk který automaticky nenávidí všechny a všechno přeci nemůže být nikdy v životě šťastný. Zkus se opatrně seznámit s nějakou kamarádkou, navazuj vztahy, vyhledej pomoc ať ti pomůže nějaký terapeut/psycholog překonat tenhle blok v tobě. Vždyť je to strašně smutné. Drž se a ať se ti podaří to překonat :kytka:

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 18.12.16 21:26

Nevím, jestli tě to uklidní, ale je to jak kdybych to psala já. Prostě nemám potřebu se s každým kamarádíčkovat a lízt/nechat si lozit do prd… Není to myslím o pesimismu, aspoň ne čistě. Prostě jsi jiná, ne hned špatná.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.12.16 21:27
@Anonymní píše:

Upřímně já mám zvířata radši než lidí. Svojí rodinu a blízké příbuzné miluju, pár kamarádek co si občas napíšeme nebo pokecame a víc nepotřebuju. A že je kolem hodně lidí falešných to máš svatou pravdu… bohužel…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:28

Potěším tě, mám to podobně a žije se mi s tím celkem v pohodě. Ono se totiž většinou ukáže, že jsem měla pravdu. O lidech si už dávno nedělám iluze a pokud se někdo zachová fajn, alespoň mne mile překvapí. Mám pár svých přátel „na celý život“, skvělé děti i přítele a o společnost cizích lidi nemám zájem. Stejně všichni nakonec všechny pomlouvají - je to přirozené - nechci se toho účastnit a ani nikomu dopřát, abych byla objektem jejich pomluv, takže jim ani nedám příležitost. Jak už jsem psala, noví přátelé mi nechybí, nepotřebuji si je „dělat“, takze jsem v tom svém stavu tak nějak spokojená ;)

Anonym MP

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:34

@Kattynka000 To je smutný příběh. Tak bych opravdu dopadnout nechtěla. :roll: Děkuju za reakci. :hug:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 18.12.16 21:38

Ja jsem dost introvertni a krome nekolika blizkych vetsinu lidi nemam rada, nebo jsou mi minimalne lhostejni. Akorat u me se to teda moc neprojevuje navenek, ze bych s tim nekoho obtezovala, ja si to proste jen myslim. Manzelovi to prijde spis srandovni a respektuje, ze takova jsem. Ale ja si teda nepredstavuju lidi hned jako automaticky zle a falesne, spis mi dost casto prijdou hloupi a omezeni, nezajimaji me, nechci s nimi travit cas. Asi bych zapracovala na tom, ze s tim stves okoli - neni nutne prece furt ventilovat co si myslis a jak vsechny nesnasis, takovi lidi jsou strasne otravni :mrgreen: Nemusi bejt kazdej slunickovej a milovat vsecky okolo, ale taky netreba sklouzavat do opacneho extremu a bejt jak ten smoula Mrzout :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Možný scénář rozchodu Plekance a Vondráčkové. Odhalená nevěra, nebo těhotná milenka?

Když šlo o jejich soukromí, byli Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková během... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama