Jsem po rozvodu - kdo bude otcem?

Anonymní
8.3.16 12:30

Jsem po rozvodu - kdo bude otcem?

Ahojky, jestli to není vhodný příspěvek do této skupiny, tak se
omlouvám, ale vzhledem k velké koncentraci těhulek zde mi snad poradíte :)
Jsem měsíc rozvedená, s exmanželem spolu nežijeme 14 měsíců.
Mám nového přítele a tak by mě zajímalo co by následovalo, kdybych teď otěhotněla?
Slyšela jsem, že je nějaká ochranná lhůta po rozvodu ( nevím právě jaká doba to je ), kdy dítě je zapsáno pořád jako exmanželovo. Můžete mi to někdo objasnit prosím? Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3169
8.3.16 12:34

Ta ochranná lhůta je tuším 280 dní, čili je bráno, že pokud otěhotníš ještě jako vdaná, tak pokud se nestihneš do porodu vdát, tak je jako otec braný v té době ještě manžel. To lze pak vyřešit jen soudně. Pokud jsi měsíc rozvedená a netěhotná, tak bude případně otec ten, kdo podepíše na matrice souhlas s otcovstvím, případně již nový manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23387
8.3.16 12:38

Lhůta je rok. Do té doby bude dítě mít v RL ex. manžela. A pak to musíte změnit nebo druhá možnost, vzít se a bude tam jméno současného manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.16 12:39

Děkuji dobrá vílo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.3.16 12:40

Ojojoj, takže rok, nebo 280 dní? :)

• Nahlásit
  • Citovat
3169
8.3.16 12:41

Tak je to přesně 300 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
8.3.16 12:51
@Anonymní píše:
Ahojky, jestli to není vhodný příspěvek do této skupiny, tak se
omlouvám, ale vzhledem k velké koncentraci těhulek zde mi snad poradíte :)
Jsem měsíc rozvedená, s exmanželem spolu nežijeme 14 měsíců.
Mám nového přítele a tak by mě zajímalo co by následovalo, kdybych teď otěhotněla?
Slyšela jsem, že je nějaká ochranná lhůta po rozvodu ( nevím právě jaká doba to je ), kdy dítě je zapsáno pořád jako exmanželovo. Můžete mi to někdo objasnit prosím? Díky :kytka:

300 dní do rozvodu bude ex manžela, poté už můžeš zapsat otce jakého chceš - na matrice. Jediná možnost, jak to udělat jinak, si nového přítele vzít - v té 300 denní lhůtě od rozvodu. Jinak přes soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
8.3.16 12:54
@Anonymní píše:
Ojojoj, takže rok, nebo 280 dní? :)

300 dní. Ani jedna se netrefila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
8.3.16 13:01

Jak píšou holky, 300 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
8.3.16 13:05

300 dni.
Jestli jsi uz mesic rozvedena a ted nejsi tehotna, tak je to ok, tehotenstvi tak dlouho netrvá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3287
8.3.16 13:11

Anebo se vezměte a máš po starostech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23387
8.3.16 13:12
@martina.se píše:
300 dní. Ani jedna se netrefila :mrgreen:

no ale průměr by skoro vyšel. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
8.3.16 13:24

Do těch 300 dnů by byl zapsaný exmanžel jako otec… takže buď svatba s přítelem před porodem, nebo (a to jde myslím až po porodu) by byl zapsaný ex jako otec, ale prošlo by to soudem a změnilo by se to na přítele(předpokládám bio otce)… ale jak se objevilo výš, nejspíš tě to trápit nemusí, páč před koncem lhůtu asi neporodíš a po ní je to buď svatba, nebo se pude přítel s tebou přiznat na matriku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.16 13:25

U nás to takhle měl jeden známý. Jeho přítelkyně sice s manželem taky už nežila, ale rozvedená ještě nebyla těch 300 dní a otěhotněla. Takže oficiálně bylo dítě exmanžela. Pokud vím, tak syn byl potvrzený soudně jako jeho až cca 8 měsíců po narození a to jen díky zdlouhavosti soudů, žádný z účastníků konání s tím problém neměl. Takže zase taková pohoda to nebyla a přes matriku to nestačilo. Otázka je, pokud by se do těch 300 dní stačila vdát, jestli by neměl stejně vyživovací povinnost exmanžel, přestože dítě není jeho. Radši anonymně mohli by se v tom poznat.

• Nahlásit
  • Citovat
58662
8.3.16 13:28
@Aspera píše:
no ale průměr by skoro vyšel. :-)
:mrgreen: chlup sem, chlup tam ;) ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...