Jsem poprvé těhotná a hrozně moc se bojím porodu

Anonymní
1.8.13 19:57

Jsem poprvé těhotná a hrozně moc se bojím porodu.

Ahoj všichni, jsem v devátém měsíci těhotenství a měla bych porodit 27.8.2013. Doktor říkal, že předčasný porod na 100% mít nebudu. Ale stejně se ho bojím. Můžete mi prosím popsat jak porod probíhá? Nebo jak probíhal a jak dlouho trval u vás. Prosím poraďte mi :| Nebo mám spíš jít na porod do vody? Prosím moc, moc a moc o radu:) Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58592
1.8.13 19:58

Pročti deníčky, jsou jich tu mraky přímo o porodech ;) jinak já se bála jak čert kříže, jsem cíťa na bolest, ale nic to nebylo, při ms trpím mnohem víc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
1.8.13 20:01

Dojedeš do porodnice, sepíšeš papíry, zatlačíš a je to ;) :lol:
Chápu že máš strach ale až se to rozjede tak tě strach přejde a budeš se soustředit jen na sebe, na své tělo :kytka:

Akorát myslím byla blbost založit tuhle diskuzi, protože se tu budou předhánět kdo měl horší porod ;)

Já jsem srab, opravdu jo, taky jsem se bála a dala jsem to 3× a trauma nemám, hoď to za hlavu a užívej si že jsi ještě sama, jdeš kam chceš, vrátíš se kdy chceš, z postele lezeš jen když se ti chce ;) neboj se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Ve-ru
1.8.13 20:01

Já se taky bojím 8o Ale nějak malá ven musí :nevim: Zvládlo to tolik ženskejch, tak to musíme dát taky :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
25130
1.8.13 20:03

Jsem podruhé těhotná a taky se bojím porodu :mrgreen: A nejvíc se bojím toho, že jentak nepřijde. Nebooj, přežily to ostatní, přežiješ to taky, proč by si jinyk ženský pořizovaly další a další děti, že? :mrgreen: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
1.8.13 20:04
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, jsem v devátém měsíci těhotenství a měla bych porodit 27.8.2013. Doktor říkal, že předčasný porod na 100% mít nebudu. Ale stejně se ho bojím. Můžete mi prosím popsat jak porod probíhá? Nebo jak probíhal a jak dlouho trval u vás. Prosím poraďte mi :| Nebo mám spíš jít na porod do vody? Prosím moc, moc a moc o radu:) Předem děkuji.

Vůbec se toho neboj. Když jsem měla bolesti 8 hodin po minutě, tak jsem si s manželem domlouvala, kdy si pořídíme dalšího prcka. Pořád jsem se ptala porodní asistentky, jestli je to ono, protože jsem nechtěla věřit, že rodím. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9030
1.8.13 20:04

Neboj.. já poprvé rodila před 7měsíci a doteď s dojetím vzpomínám - bylo to něco tak krásnýho.. jen nesmíš myslet na sebe, ale na toho tvořečka, kterému pomáháš prožíš něco moc nepříjmného.. Takže přestaň myslet na sebe a mysli na miminko :srdce: já od prvních bolestí porodila za 18hodin - takže krásně rychlé :dance: opravdu se není čeho bát.. v dnešní době jsou porodnice tak zařízené..že je to v pohodě…a zbytečně trápit Tě nenechaj..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
1.8.13 20:05

Taky jsem se hrozně bála porodu a hlavně toho aby malá nebyla veliká nebo jsem přenášela 14 dní…odhad malé byl 3300g a nakonec jsem porodila 4kilovou princeznu…ale řeknu kdybych to věděla bála bych se a uplně zbytečně…člověk nemá nic vědět…sama si u porodu(najdeš způsob jak ti to bude vyhovovat u kontrakci)…mě třeba sprcha nepomáhala…prostě jen sedět nebo ležet a hlavně klid!!! Krásně jsem prodýchávala kontrakce které jsou podobné tomu že se ti chce na velkou ale nemůžeš :) a pak to přejde..trva to pul minutky a dá se to…věř že není to taková hrůza…mysli na maličké a to ti pomůže :) držím palečky a rychlí porod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 20:05

Hlavně poslouchej rady porodní asistentky, opravdu ví, co dělají a chtějí pomoct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 20:06

Ahoj když jsem poprvé otěhotněla, a našla na testu // hned jsem si řekla, sakra já budu muset i porodit a jak to zvládnu… myslela jsem na to celých 9 měsíců, a když mě chytli bolesti porodní, nemyslela jsem na to, jak to zvládnu ale že se už těším na prcka a zvládla jsem to… a když jsem to zvládla já, zvládneš to taky, pryč se strachem, stejně ti k ničemu nepomůže :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6745

Neboj.
1porod: jšla jsem na vyvolání ve 42tt. nastoupila jsem, dostala jsem na zkoušku nějakou tabletu, v noci jsem nemohla usnou bo mě bolelo břicho(nic hrozného) a začala jsem krvácet, Mudři mysleli, že do ráno 100pro porodím, ale byla jsem uznavená a rodit se mi nijak moc nechtělo bo jsem to zaspala a ráno byla čilá jak rybka, bez krvácení bez bolestí. No, tak jsem dostala čipouše znovu, kontrakce se dostavily brzy pak hned na sál-no od první kontrakce porod trval i se šitím 2hodinky.
2.porod: ve 37tt mi začala prosakovat voda, tak že jako si mě nechají v porodnici, že zatím to na porod nevypadá, ale prý do rána to určitě bude, hmmm, trávila jsem tam 3dny a rodit se mi nechtělo. Nakonec zase došlo na vyvolávání, ráno jsem dostala čípek,–nic, k obědu další-taky nic, odpoledne přišla doktorka dala čípek, kapačku prdla vodu a nic :roll: Nakonec už byla dost naštvaná (naštěstí byla tvrdě odhodlaná, že dceru ze mne ten den prostě vytáhne) no tak mě vzala na vyš a znovu na UZ-zjistila, že malá má dva vaky s plodovkou, takže i když ji píchla, tak ne vše. Takže kapačka č. 2 znovu propíchnout vak s vodou. Do půl hodinky jsem dostala kontrakce, byl tam se mnou manžel, hopsala jsem si na balónu a i když teda byly hned po 3min tak to byla spíš prča. No, ve finále jsem měla problém s tlačením, ale i tak porod opět netrval dýl jak 2hod od první kontrakce.

Zakladatelko neboj.
Jo, do vody rodila kámoška a prý jako super-nevím já neměla nic extra a spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
@Anonymní píše:

Moje babička, moudrá to žena (ročník 1911) říkávala, že sladké tam, hořké ven. Jako malá jsme to nechápala, teď už tomu rozumím, ale babičce to už bohužel neřeknu…

Bolí to děsně, je to nepříjemné a není to nic, co bych si ráda zopakovala, ale je to bolest s odměnou - miminkem. A bylo velmi zvláštní sledovat jak tělo vědělo, co dělat, jak instinkty pracovaly - a kdybych si tu bolest neuložila do rozumové části vzpomínek, už bych je neměla. Zapomněla jsem bolest, ten prožitek nemám. Nevybavím si ji, jen svůj popis a své srovnání - kdybych při porodu tu bolest nepopisovala manželovi, asi bych si neměla ani tu rozumovou část.

Vzpomněla jsem si na ni až při dalším porodu (a nadávala si, jak můžu být tak pitomá a jít do toho znovu). A nechtěj vědět, co všechno jsem cedila mezi zuby u narození nejmladšátka, to mi manžel celou dobu přísahal, že fakt končíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
1.8.13 20:07

@Pipenka :palec:
Opravdu se to dá přežít. Ten uzlíček za to stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
1.8.13 20:07

Ja jsem hrozny posera a zvladla jsem to, za tri hodky byla mala venku. vic jsem se bala podruhe, vedela jsem, co me ceka, navíc porod byl vyvolavany a i druha holcicka se na rodila za tri hodiny a porod byl skvelej…

zbytecne se stresujes, bud klidna :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 20:08

Ahoj,
taky jsem se napoprvé strašlivě bála, slyšela spoustu hrůzných zážitků, i když jsem o ně vůbec nestála :-). Hodně mě uklidnila příprava na porod, pila jsem čaj z maliníku, pila odvar ze lněného semínka, cvičila s epi-nem. porod byl pohoda, větší bolesti jsem měla asi půl hodiny, když mě sestra donutila 10 kontrakcí ležet. Samotné tlačení pohoda, bez nástřihu a po hodině už jsem lítala jak blesk :D.

Psychika dělá hodně, tak se zkus uklidnit, zvládly to miliony žen před Tebou, zvládneš to taky! Určitě! :kytka:

A být Tebou si o porodech smotných moc nenačítám, každý porod je jiný. Určitě se o Tebe v nemocnici dobře postarají a navíc existuje spousta možností, jako je epidurál nebo jiné tišící prostředky. Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama