Reklama

Jsem pořád unavená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:12
Jsem pořád unavená

Pěkný večer, jdu si pro radu.
Poslední dobou jsem hrozně často unavená. Spím 6 - 7 hodin denně, spíš k těm 7 hodinám. Ale odpoledne, když přijdu z práce, často vlezu do postele, a hodinu až dvě spím „jak pařez“ a po vzbuzení bych šla spát klidně znovu. Často si připadám i vyčerpaná, rozlámaná. Štve mě to a přemýšlím, čím to je, a jak to změnit.
Změnila jsem práci, do bývalé jsem chodila na 8:30,takže vstávání v 7:30 a spát jsem chodila po půlnoci. Teď vstávám o půl 6 a myslím si, že mi to nevyhovuje. Vždycky pro mě bylo lepší jít později spát a později vstávat, než jít spát v půl 11 a vstávat v půl 6. Práci ale vyčerpávající nemám, jde o kancelářskou činnost.
Taky jsem něco přibrala, do ideální váhy bych měla zhubnout 15 kg. Dříve jsem měla potíže se štítnou žlázou, ta by teď ale už měla být v pořádku.
Jím celkem zdravě, snažím se i zhubnout, hlídám si kalorie, ale tělo dle mě nestrádá. Jím 1700 kcal denně a hlad nemívám.

Může být moje únava (která je tak velká cca poslední měsíc) způsobená tou malou změnou spacího režimu? Pokud ano, za jak dlouho odezní? Nebo to je nadváhou? Nebo to může být i něco jiného? Co s tím? K doktorovi se mi zatím chodit nechce. Ale pokud to bude trvat déle, tak mi nic jiného nezbyde. Prozatím nějaké vitamíny? Potravinové doplňky?

Reklama

Reakce:

hapolda
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 26.09.18 21:18

Zkus vitaminy. Dopln zelezo, magnesko. :think: zvazila bych kontrolu stitny zlazy!

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 26.09.18 21:18

Zkus hořčík. Mě to pomáhá pří unavě.

Helca83
Kecalka 123 příspěvků 26.09.18 21:42

Mne se to taky zda spise na neco se stitkou… urcite bych sla na kontrolu.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 26.09.18 21:45

A sportuješ? Ono pokud jsi v kanceláři s minimem pohybu, tak budeš mít v těle větší podíl tuku a málo svalů. Nastuduj si něco o svalstvu v těle. Jinak může to být režimem, když jsem pracovala od 5"00 a vstávala jsem ve 4"00, tak to byl pro mě masakr, vstávám taky o půl šesté a dobrý. To je u mě časová hranice na vstávání. Každý to máme jinak, Ty třeba potřebuješ vstávat později. Jinak asi taky bych být Tebou zašla k lékaři.

Lenka_Hal
Závislačka 4816 příspěvků 26.09.18 22:12

Kdyz to je tezky, tech pricin muze byt hodne, my tady muzem tak akorat hadat, ani moc indicii neni. :nevim: Opravdu bude nejlepsi si zajit za doktorem. Takhle jsme se tady nedavno dohadovaly, proc je jedna kojici mamina cerstve po porodu porad unavena, nakonec se ukazalo, ze byla znovu tehotna… :lol:
Jinak zmeny rezimu jsem zazila x krat, ale nikdy me neuvedly do stavu, ze musim takhle dospavat 7hodin spanku :think: Jako nahody se moc nedeji, takze to pribrani bude s tou unavou nejak souviset, ale porad je to trochu malo na dohady.

Medvidek1998
Povídálka 38 příspěvků 26.09.18 22:17

Ja jsem unavena prakticky porad. Potrebuju nekolik kavicek nebo energeticke napoje abych vubec zacala rano neco delat. Rozjizdim se cele dopoledne, nez se proberu. Obed musim vynechat jelikoz kdybych s kolegy se sla najist, zaplacnu si zaludek jidlem a usnu. Tak aspon hubnu. Vecer jsem tak unavena ani nemam chut k jidlu, tak si dam zas dasli kavicku a usnu ruzne podle toho jak stihnu uklidit vetsinou po pulnoci. a dalsi den zas znova.
Vikend prospim cely, nemam silu vstat a neco delat. Jsem jak matoha. Porad cekam kdy to prejde, ale je to takhle uz asi pres 3 roky od zmeny zamestnani.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 27.09.18 07:50
@Medvidek1998 píše:
Ja jsem unavena prakticky porad. Potrebuju nekolik kavicek nebo energeticke napoje abych vubec zacala rano neco delat. Rozjizdim se cele dopoledne, nez se proberu. Obed musim vynechat jelikoz kdybych s kolegy se sla najist, zaplacnu si zaludek jidlem a usnu. Tak aspon hubnu. Vecer jsem tak unavena ani nemam chut k jidlu, tak si dam zas dasli kavicku a usnu ruzne podle toho jak stihnu uklidit vetsinou po pulnoci. a dalsi den zas znova.
Vikend prospim cely, nemam silu vstat a neco delat. Jsem jak matoha. Porad cekam kdy to prejde, ale je to takhle uz asi pres 3 roky od zmeny zamestnani.

Tohle určitě není v pořádku. Vyhledej lékaře, nějaké testy. Já ráno sice si taky musím dát kávu ať jsem ok. Ale ty energetáky pít každý den to jsou taky pěkné svinstva. A taky by to asi chtělo jít spát dříve než po půlnoci. V kolik vstáváš?

Popelka12
Kecalka 476 příspěvků 27.09.18 10:30

Mně na únavu pomohl zdravý životní styl (zdravá strava, nepřejídat se a začít cvičit - pohyb…) a na doplnění veškerých živin, minerálů a cenných látek piji 100% šťávu z Goji - první účinky jsem pozorovala už po prvních dvou týdnech. Je ale potřeba vybírat tu nejkvalitnější - já si na trhu našla tu, která má Certifikát zdravotní bezpečnosti. Uvedením firmy bych dělala reklamu, takže mohu kdyžtak více info dát do zprávy. :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >