Jsem pořád unavená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 21:12
Jsem pořád unavená

Pěkný večer, jdu si pro radu.
Poslední dobou jsem hrozně často unavená. Spím 6 - 7 hodin denně, spíš k těm 7 hodinám. Ale odpoledne, když přijdu z práce, často vlezu do postele, a hodinu až dvě spím „jak pařez“ a po vzbuzení bych šla spát klidně znovu. Často si připadám i vyčerpaná, rozlámaná. Štve mě to a přemýšlím, čím to je, a jak to změnit.
Změnila jsem práci, do bývalé jsem chodila na 8:30,takže vstávání v 7:30 a spát jsem chodila po půlnoci. Teď vstávám o půl 6 a myslím si, že mi to nevyhovuje. Vždycky pro mě bylo lepší jít později spát a později vstávat, než jít spát v půl 11 a vstávat v půl 6. Práci ale vyčerpávající nemám, jde o kancelářskou činnost.
Taky jsem něco přibrala, do ideální váhy bych měla zhubnout 15 kg. Dříve jsem měla potíže se štítnou žlázou, ta by teď ale už měla být v pořádku.
Jím celkem zdravě, snažím se i zhubnout, hlídám si kalorie, ale tělo dle mě nestrádá. Jím 1700 kcal denně a hlad nemívám.

Může být moje únava (která je tak velká cca poslední měsíc) způsobená tou malou změnou spacího režimu? Pokud ano, za jak dlouho odezní? Nebo to je nadváhou? Nebo to může být i něco jiného? Co s tím? K doktorovi se mi zatím chodit nechce. Ale pokud to bude trvat déle, tak mi nic jiného nezbyde. Prozatím nějaké vitamíny? Potravinové doplňky?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 26.09.18 21:18

Zkus vitaminy. Dopln zelezo, magnesko. :think: zvazila bych kontrolu stitny zlazy!

Veru1987
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 26.09.18 21:18

Zkus hořčík. Mě to pomáhá pří unavě.

Helca83
Kecalka 323 příspěvků 26.09.18 21:42

Mne se to taky zda spise na neco se stitkou… urcite bych sla na kontrolu.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 26.09.18 21:45

A sportuješ? Ono pokud jsi v kanceláři s minimem pohybu, tak budeš mít v těle větší podíl tuku a málo svalů. Nastuduj si něco o svalstvu v těle. Jinak může to být režimem, když jsem pracovala od 5"00 a vstávala jsem ve 4"00, tak to byl pro mě masakr, vstávám taky o půl šesté a dobrý. To je u mě časová hranice na vstávání. Každý to máme jinak, Ty třeba potřebuješ vstávat později. Jinak asi taky bych být Tebou zašla k lékaři.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5606 příspěvků 26.09.18 22:12

Kdyz to je tezky, tech pricin muze byt hodne, my tady muzem tak akorat hadat, ani moc indicii neni. :nevim: Opravdu bude nejlepsi si zajit za doktorem. Takhle jsme se tady nedavno dohadovaly, proc je jedna kojici mamina cerstve po porodu porad unavena, nakonec se ukazalo, ze byla znovu tehotna… :lol:
Jinak zmeny rezimu jsem zazila x krat, ale nikdy me neuvedly do stavu, ze musim takhle dospavat 7hodin spanku :think: Jako nahody se moc nedeji, takze to pribrani bude s tou unavou nejak souviset, ale porad je to trochu malo na dohady.

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 22:17

Ja jsem unavena prakticky porad. Potrebuju nekolik kavicek nebo energeticke napoje abych vubec zacala rano neco delat. Rozjizdim se cele dopoledne, nez se proberu. Obed musim vynechat jelikoz kdybych s kolegy se sla najist, zaplacnu si zaludek jidlem a usnu. Tak aspon hubnu. Vecer jsem tak unavena ani nemam chut k jidlu, tak si dam zas dasli kavicku a usnu ruzne podle toho jak stihnu uklidit vetsinou po pulnoci. a dalsi den zas znova.
Vikend prospim cely, nemam silu vstat a neco delat. Jsem jak matoha. Porad cekam kdy to prejde, ale je to takhle uz asi pres 3 roky od zmeny zamestnani.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 27.09.18 07:50
@Medvidek1998 píše:
Ja jsem unavena prakticky porad. Potrebuju nekolik kavicek nebo energeticke napoje abych vubec zacala rano neco delat. Rozjizdim se cele dopoledne, nez se proberu. Obed musim vynechat jelikoz kdybych s kolegy se sla najist, zaplacnu si zaludek jidlem a usnu. Tak aspon hubnu. Vecer jsem tak unavena ani nemam chut k jidlu, tak si dam zas dasli kavicku a usnu ruzne podle toho jak stihnu uklidit vetsinou po pulnoci. a dalsi den zas znova.
Vikend prospim cely, nemam silu vstat a neco delat. Jsem jak matoha. Porad cekam kdy to prejde, ale je to takhle uz asi pres 3 roky od zmeny zamestnani.

Tohle určitě není v pořádku. Vyhledej lékaře, nějaké testy. Já ráno sice si taky musím dát kávu ať jsem ok. Ale ty energetáky pít každý den to jsou taky pěkné svinstva. A taky by to asi chtělo jít spát dříve než po půlnoci. V kolik vstáváš?

Popelka12
Kecalka 481 příspěvků 27.09.18 10:30

Mně na únavu pomohl zdravý životní styl (zdravá strava, nepřejídat se a začít cvičit - pohyb…) a na doplnění veškerých živin, minerálů a cenných látek piji 100% šťávu z Goji - první účinky jsem pozorovala už po prvních dvou týdnech. Je ale potřeba vybírat tu nejkvalitnější - já si na trhu našla tu, která má Certifikát zdravotní bezpečnosti. Uvedením firmy bych dělala reklamu, takže mohu kdyžtak více info dát do zprávy. :)

Kralovnalovu
Povídálka 15 příspěvků 19.10.18 12:49

Taky bych doplnila hořčík.Ale v nějaké vstřebatelné formě.

carola
Kelišová 6760 příspěvků 09.11.18 12:05

Ahoj,ani nevím,jak začít. Poslední dobou jsem neskutečně vyčerpaná. Neustále se cítím v hrozném napětí,přitom se mi nic hrozného neděje. Mám 2 děti. Syn 10 a dcerka 2,5. Babičku máme jednu,ta je zlatá,ale už na tom není zdravotně dobře,takže dcerku ji dám jen vyjímečně,když potřebuji něco vyřídit,abych ji nemusela tahat s sebou. Syn se učí velice dobře,ale neustále mu musím stát za patama,jinak je vlajkoš. Dcerka má teď období,že si téměř vůbec nevystačí sama. Do toho uvařit,uklidit…2×týd­ně chodíme do školky,kde musím být zatím s ní,neboť tam pláče,takže prostě nemám ani na chvíli klid,který mi hrozně chybí. Muž pracuje do 16.h,ale téměř každý den jde k rodičům na barák,kde opravuje auta,máme 2 a obě jsou už hodně staré,ale také mám pocit,že se tam chodí trošku zašít,protože doma je to prostě náročné. Jinak to není v žádném případě špatnej chlap,má nás rád,ale doma s ničím extra nepomůže,akorát nakoupí a občas vyjímečně uvaří. V březnu bych měla jít do práce a už teď mám hrůzu,jak to budu vše zvládat. Budu pracovat na recepci 12h směny. Jen jsem si tak potřebovala postesknout. Občas si jdu zaběhat,když se muž vrátí dřív,ale to je málokdy. Děkuji za přečtení.

Kriss Tina
Kelišová 5919 příspěvků 09.11.18 12:13

A finančně by jste neutahli aspoň chvíli nějaké hlídání? Třeba 2h týdně, strčit malou chůvě a zajít si někam na kafe, masáž apod?

cocomoon
Kecalka 213 příspěvků 09.11.18 12:23

Podle mě za to může i ten spánek. Tím že si schrupneš přes den se ti pak nechce večer spát, nebo nespíš už tak tvrdě a tělo si pořádně neodpočine.

Zkus nechodit spát přes den, ale večer si lehnout o hodinu dřív.
Změna režimu za to taky může. Mě teď rozhodila ta změna času a nemůžu se furt srovnat.
Když třeba jedu na služebku, kde je časovej posun, tak mi vždy trvá minimálně jeden až dva tejdny, než se srovnám. Po příjezdu domů to samé.
Vitamínama nic nezkazíš a zeptáním u doktora taky ne. Hlavně pokud si měla dřív problémy.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 6583 příspěvků 09.11.18 12:28

@carola No v tomhle je prostě potřeba dupnout na chlapa. Aby si aspoň jednou v týdnu udělal čas a odpoledne si s dětma hrál a nebo ti byl k ruce. My to naštěstí zvládli domluvit ve čtvrt roce, že prostě taťka je doma potřeba, i kdyby jen ležel na kanapi a hlídal malou.

Al e znám to, workoholika doma taky mám, ale jsem ráda, že se krotí. Ono to, co o něm píšeš je fajn, ale pomocnou ruku to nenahradí. Nebo ať ti dá peníze na chůvu a nebo výpomoc doma

veria
Generální žvanilka 23751 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 13:02

Každý den opravuje auta? Tak to se fakt zašívá, tohle by se mělo změnit, měl by ti víc pomáhat, jinak se z toho zblázníš.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >