Reklama

Jsem povrchní, když mi záleží na vzdělání partnera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:38
Jsem povrchní, když mi záleží na vzdělání partnera?

Ahoj, zajímá mě váš názor. Jsem na doktorském studiu a jako ideálního partnera jsem vždy taky chtěla vysokoškoláka - jenže teď jsem potkala kluka, který je fajn, chytrý, má rozhled, něco mezi námi i je, ale má jen maturitu. Nějak se mi to hůř skousává. Je opravdu vzdělání u partnera tak důležité?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »

Reklama

Reakce:

debra.morgan
Závislačka 3279 příspěvků 24.08.18 16:40

nepřijde mi. manžel vyuční list a já VŠ. přijdeš mi povchní.

Emimin7
Echt Kelišová 8080 příspěvků 24.08.18 16:41

Pokud by ti záleželo na skutečném vzdělání, tedy vědomostech, jako povrchní bych tě nebral. Tobě jde ale o absenci titulu, takže ano, jsi povrchní.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 24.08.18 16:42

Pokud je inteligentní, ma rozhled a naleznete společná témata, tak bych to zkusila. Mohl mit osobní důvody proč nešel na vš. Jinak te ale chápu, také jsem na vzdělání docela hleděla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:43

Je a není. Jde o to, jestli to spolu mentálně dáte. Já jednou chodila s vyučeným zedníkem (já VŠ, taky doktorské) a první měsíce to bylo jakž takž, ale pak jsem se s ním začala nudit - prostě nestačil, i když se snažil. Je to jiný svět, jiná společnost, v které se pohyboval, jiná mentalita.

No a on se nesmí cítit méněcenný. Přítel před tímto výše uvedeným byl nadšený, že on jen s maturitou „urval“ hezkou vysokoškolačku, ale doma mi dával očistec - vpodstatě slovo vysoká škola bylo zakázané, urážel se, scény, potřeboval mít navrch.

Uživatel je onlineMs.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2490 příspěvků 24.08.18 16:45

Vzdelani dneska sezenes celkem jednoduse, podivej se treba na nasi ex ministryni spravedlnosti Tatanu Malou. Ma dve vysoke skoly holka, takova je sikovna. :mrgreen:

Dostat kus papiru o nejakem vzdelani je jedna vec, to jestli ma dotycny ovsem taky neco v hlave, mysli mu to a neco fakticky umi, je vec druha. :nevim: Diplom ti automaticky vzdelanost a rozhled nezaruci. Je to hlavne o cloveku, ne o skole jakou ma.

Příspěvek upraven 24.08.18 v 16:49

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 24.08.18 16:46

Kolik já znám blbu s titulem a inteligentních lidí s maturitou… Takže partner bez titulu by mi nevadil, pokud by byl jinak inteligentní.

Detsa
Echt Kelišová 9942 příspěvků 24.08.18 16:46
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě váš názor. Jsem na doktorském studiu a jako ideálního partnera jsem vždy taky chtěla vysokoškoláka - jenže teď jsem potkala kluka, který je fajn, chytrý, má rozhled, něco mezi námi i je, ale má jen maturitu. Nějak se mi to hůř skousává. Je opravdu vzdělání u partnera tak důležité?

Myslím si, že máš nároky skutečně moc vysoko. Mezi človekěm s maturitou a vysokou školou nedělám vůbec rozdíly. Nepřijdou mi tam žádné. Hádám, že to hledáš kvůli inteligenci a nebo kvůli tomu, aby měl lepší šanci na plat? Případně i nějaká cílevědomost.
Pochopil bych, když nechceš člověka se základní školou nebo jen výučním listem… tím nechci nikoho odsouditze zdejších :kytka:, každý vycházíme z jiných poměrů a možností.

Myslím si, že dneska vysokou už vystuduje kde kdo a nicmoc to neznamená. Nemá to moc váhu o tom, jaký to je člověk a zda je inteligentní.

Já jsem jinak ten s tou vysokou školou dodávám.

Příspěvek upraven 24.08.18 v 16:47

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 24.08.18 16:46

Můj muž má Ing., já „jen“ gympl a co bych za to občas dala, aby měl taky „jen“ maturitu :lol: :lol: ne, vlastně jemu by ti VŠ nikdo nehadal, musí ukazovat občanku aby mu lidi věřili, je prostě jinej :lol: ex měl jen vyucak a myslím že mentálně na tom byli stejně, až na ty finance :mrgreen:

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 24.08.18 16:47

I člověk s výučním listem může být inteligentní, s všeobecným přehledem, a naopak člověk s titulem (i více tituly) naprosté tele a nepoužitelný pro život. Záleží na tom, co očekáváš od partnera ty, pokud titul a prestiž, tak se asi poohlédni jinde :nevim: :roll:

tininas
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.08.18 16:49
@Anonymní píše:

Rozumíte si? Myslím tím zásadní věci - sex, počet dětí, peníze, bydlení - vesnice vs město, volný čas - akčnost, nebo spíš lehárko? Dovolená - poznávačka, nebo válení na pláži? Co rodiče - je na Tvé straně, když se láme chleba? Netráví na Tvůj vkus příliš mnoho času s kamarády (nedejbože s kamarádkami)/v hos­podě?

To jsou zásadní otázky.

VŠ není to nejdůležitější.

Jestli ho miluješ a on Tebe - tak není co řešit. :)

Hodně lásky.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19322 příspěvků 24.08.18 16:49

tak tak, pokud je inteligentní, má rozhled, pohotově reaguje, atd. prostě žádnej blb, tak bych řekla, že na titulu nezáleží.
Dneska má Bc. kde kdo (leckdo i Mgr. nebo Ing.), a že by díky tomu byl chytřejší… :think:

Třeba pro svou práci vysokoškolský titul nepotřebuje, tak proč by si ho dělal? Jen tak z plezíru? ;) Jakože si jednoho krásnýho dne řekl:„Nu, sem šikovný doplň profesi, má práce mě baví a dobře živí, ale co kdybych si tak udělal nějakej titul?“
Neblázni…

Froseth
Kecalka 378 příspěvků 24.08.18 16:52

V dnešní době se na tituly hledět nedá, vysokou školu má kdejaký blbec. Pokud ti jde jen o to, že nemá titul, tak je to povrchní. Osobně považuji vzdělání a inteligenci za dvě diametrálně odlišné věci.

Kelsey
Hvězda diskuse 44223 příspěvků 24.08.18 16:53

Nejde hodnotit. Muj muz je vyuceny, ale platove na nej nedosahuji ani vysokoskolaci.
Nekolikrat jsem mu nasla prihlasku, aby si dalkove dodelal maturitu, protoze by opet postoupil a mel vetsi platove moznosti. Nechce delat mistra v praci a mit pod sebou vic lidi nez ma, dalsi zodpovednost, takze si maturitu nedodela. Je ochotny delat kurzy, delat zkousky ve svete, ktere musi pravidelne podstupovat. Ale dodelat maturitu ho nikdo nedostane. Rekne, ze to nepotrebuje.
Opacne, ja podporu od nej mam 100%, abych dodelala VS. A presto na jeho plat nedosahnu, protoze jsem ve statnim sektoru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:59

Záleží jaký máš přístup, já mám výborné vzdělání (dva tituly) a manžel má maturitu. Na VŠ nešel z rodinných a finančních důvodů, inteligentní je dost, měl štěstí a dělá práci, na kterou spousta zaměstnavatelů požaduje VŠ vzdělání. Kdyby to byl tupec, co nic neví a dává mi moje vzdělání sežrat, tak s ním nejsem.
Důležité je, aby ti to případný partner nedal sežrat, že ty máš doktorát a on ani bc. Muži na to dokáží být dost háklivý, nejedna moje spolužačka z VŠ se kvůli tomu s partnery rozešla. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama