Vytoužené dítě - jsem přehnaná, nebo je to normální?

Anonymní
17.5.16 16:07

Jsem přehnaná nebo je to normální?

Dneska mi řekla kamarádka že jsem blázen z tohoto důvodu:
Od dětství nebo mládí si přeji mít jedno dítě holčičku hrozně moc, i kdyby to byl samozřejmě chlapeček, milovala bych ho stejně, ale přání mít můžeme každý.
Toto přání se mi splnilo a než se dcera narodila, koupila jsem kočárek(který se vším všudy vyšel na dost peněž, samozřejmě že kočárek je velmi kvaltiní ale ta sada co jsem koupila kde byl zakladní set, potahy, držák na pití, autosedačka a adaptéry vyšel skoro na 40 tisíc a to jsem ještě neměla tašku ke kočárku, fusak apod) kamarádka mi řekla že je to to hlavní co je zbytečný. Ale já to dítě mám prostě vytoužené, na ty věci jsem si našetřila, nebo ne našetřila, peníze mám, pracuji ale dávala jsem stranou na výbavičku abych pak mohla koupit co jsem chtěla, netuším na kolik mě výbavička vyšla, ale hlavní zámiňkou byl ten kočár. Pak když se dcera narodila, tak jsme jí koupili zlatý náramek s destičkou na kterém má své jméno(manžel je muslim a v jejich zemi je to tradice i u nás už to vidím na dětech) i mě se to dříve líbilo a říkala jsem že to moje dítě bude mít, toto byl další problém zbytečnost a prý chudák dítě. Za co dalšího mě odsoudila že je zbytečný kupovat nové oblečení, přitom já malé nekupuji žádné drahé, kupujeme v tescu, pepču a sem tam nějaký next nebo nějaké capáčky od adidasu, jo teď dostala svetřík ralp od našich ale jako dárek. Už mě štve jak to kamarádka věčně kritizuje, myslím si že to nějak nepřeháním. Svoje dítě miluji a je vytoužené a chci mu dopřát, je to první a poslední dítko tak si to chci užít ale to ona asi nechápe. Teď jsme nechali malé udělat zlaté naušničky a dostala zlatý řetízek, takže čekám na další kecy.
Jaký názor na to máte vy?
Myslím si že není špatné kupovat dítěti nové oblečení, i když není moc peněž dá se bokem ušetřit koruna na nějaké hezké oblečení pro dítě, naučnou knížku a co se týče zlato pro dítě není nic špatného to mu zůstane napořád..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
825
17.5.16 16:12

Myslím si, že je to tvoje věc a kamarádce bych to na nos prostě nevěšela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
17.5.16 16:14

Za mě je to taky zbytečné, ale mně ani tvé kamarádce do toho nic není. Jediné, co by jí mohlo vadit je, pokud se s tím vším moc vytahuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
17.5.16 16:15

Že jste kamarádky, jak se patří :palec: :lol: Ale nebudeme si nic nalhávat, tíhneš k tomu, že dceru bude rozmazlená.

• Citovat
  • Nahlásit
20127
17.5.16 16:15

Co znamena v nadpisu, zda „jsi prehnana“? :nevim: Kupuj co chces, take mame hodne drahy kocarek, ale nam se libi, okoli se libi, tak co? Spis mate s kamaradkou kazda jine zivotni hodnoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3020
17.5.16 16:18

Je to tvoje vec. Kamaradku moc nechapu… trosku mi z toho cisi zavist :nevim: Vubec pokud jsi ji nezadala o nazor ci radu. Me osobne, to co popisujes, prijde taky trosku jako vyhazovani penez, ale nevyzadane nazory kamoskam necpu a spokojim se s nenapadnym pokyvovanim hlavou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26449
17.5.16 16:19
@Ignácie píše:
Za mě je to taky zbytečné, ale mně ani tvé kamarádce do toho nic není. Jediné, co by jí mohlo vadit je, pokud se s tím vším moc vytahuješ.

Nebo pokud pak fňuká, že nemá na nájem a chodila by si ke kamarádce půjčovat.

Osobně postoje a priority zakladatelky nesdílím a tudíž nechápu, logickým důsledkem je, že kamarádku podobného ražení nemám. Nicméně je to její věc, co dítěti koupí a pokud se s kamarádkou v tomto ohledu „míjí“, tak to asi až tak spřízněná duše nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1980
17.5.16 16:19

Jsi úplně normální, co a za kolik kupuješ, je tvoje věc, ne starost kamarádky ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.16 16:20

Moje dcera taky dostala jako miminko zlatý náramek s destičkou, nosila ho od miminka, naušnice má taky.
Kočárek nás vyšel podobně, máme bugaboo buffalo ;) oblečení jsem vždy kupovala nové, dokonce než se narodila měla několik capáčku adidas taky i dokonce ralp jak uvádíš :D měla i spoustu hraček od značky lamaze a další.
Nikomu jsem to v životě necpala, kdo s tím má problém ať má, nezajímají mě názory ostatní je to moje dítě a moje peníze :think: asi tak bych to předhodila i tvojí kamarádce ;) spíš z ní cítim závist pokud chce tak ať to koupí dítěti taky zlatý náramek nebo pořádný kočárek a nebo nevím co vše ještě jí leží v žaludku ;)

• Citovat
  • Nahlásit
334
17.5.16 16:21

Do toho, co a za kolik svému dítěti, natož tak moc vytouženému, kupuješ, nikomu nic není a nikdo, kromě manžela, nemá právo Ti k tomu cokoli říkat. Kamarádku si hned na začátku srovnej, že jí se to líbit nemusí a že její názor na tohle téma není nijak potřeba. Pokud to nepochopí, asi bych přemýšlela, jak moc velká kamarádka to je.. Když jí to „dovolíš“ tak Ti bude takhle komentovat / kritizovat všechno. :zed:
Pevné nervy a hlavně si to Ty nijak neber. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
47690

Tak treba v novym obleceni bych problem nevidela :nevim: my nejsme bohaci ale sekace teda neobrazim :nevim: kupuju hlavne v kiku a taky to pepco a tam to stoji par korun.. plus teda mam hodne dedenyho po synovci. nausnicky jsou v pohode, pokud naramek je tradice tak taky. Retizek uz mi u miminka zbytecny prijde. asi mu ani moc dlouho nevydrzi :lol: ale to ten naramek mozna taky ne :lol: my mame levny kocarek za nakych 10 tisic :lol: ale co ctu kolikrat tady na emiminu tak za 40 to neni nic hroznyho :mrgreen: ale ja bych si ho taky nekupovala ale kamaradce bych nerikala ze to je zbytecny je to jeji volba, jeji penize ne moje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20127

Jinak to, zda je to zbytecne ci nikoli, je dobre posuzovat celkove v kontextu s vasi financni situaci. Kupit kocar za 40 tis v pripade, ze se klepete, kde vezmete na najem, by bylo usmevne. Ale proc kupovat kocar z bazaru, kdyz clovek ma nejaky vyhlidly a na ucte slusny zustatek? Jinak je jasne, ze by clovek zvladl vychovu ditete s kocarkem za odvoz…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
17.5.16 16:26

Asi ti závidí, ale asi bych to viděla tak že prostě každá vnímáte mateřství jinak a to vaše přátelství jde do kopru. Mě se tvůj styl taky nelíbí ale prostě takové kamarádky nevyhledávám, určitě bych kvůli tomu nikoho nekritizovala takhle z očí do očí. POkud jí to tak hrozně vadí tak má omezit kontakt a neprudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.16 16:27

Vůbec jsem jí nikdy nepředhazovala co kolik stálo nebo tak, vždycky se maximálně zeptala jak se ten výrobek nebo něco jmenuje a tak si to vždy vyhledala..
Naušnice jsou si myslím ok, zlatý náramek je pevný a má to spousta děti v naší rodině, řetízek malé fakt nedávám, možná časem až bude starší ;) MÁ TO jako památku. zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
931
17.5.16 16:27

Kdybych na to měla, taky koupím kočárek za 40 t. Každý má na něco strop, a kdo není finančně omezený, tak proč by to nedopřál. Kamarádka asi závidí no. To je jednoduchý. Jinak je jasný, že dítko vychováš i v laciným kočárku, v oblečení z druhý ruky. Chceš mu dopřát a mužeš, tak dopřej. Co je komu do toho. Akorát ať pak není rozmazlená no. V budoucnu aby nedostala všechno co si řekne. To by si pak nemusela vážit věcí. Ale to už brousím do jiného tématu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat